Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Volt valakinek konfliktusa a...

Volt valakinek konfliktusa a Férjével a szoptatással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Második baba, elsőnél fejtem, cumisüvegből kapta a lányunk a tejet. Most sikerül szoptatni a kisfiamat és azt kérdezi, hogy mikor akarok erről leállni, mert nem tudok elmenni sehova egyedül és hogy össze-vissza eszik a gyerek. Tudom, hogy jót akar nekem. Náthás sajnos már másodjára, így tényleg van, hogy 2 óránként eszik. Ennyi idősen a lányunknál már elég jó rendszer be volt állva, de Nála egyelőre még nincs. 12 hetes, 6 héttel korábban született. Mi lehet a megoldás?
2018. nov. 27. 07:51
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Először a nagytól kapta el a náthát, másodjára nem tudom hogyan. Napközben dolgozik a férjem. Megyünk játszótérre, vásárolni, ide-oda. Este természetesen segít. A rendszer a nátha miatt borult fel most megint, nagyon szépen volt már rendszerünk.
2018. nov. 27. 11:34
 12/15 Coffelia ***** válasza:
81%

Valójában nem 12 hetes, a korrigált kora 6 hét, a napirend egy igény szerint szoptatott babánál nagyjából 3-4 hónapos korára áll be. Másfél hónap egy korababánál nagyon sokat jelent ám, a tüdő kifejlődésében még két hét is számít, így extrém fontosságú, hogy ha már van tejed, akkor minél többet kapjon belőle.

Sorolom az előnyöket:

A baba az anyatejből személyre szabottan kapja a neki szükséges tápanyagokat és immunanyagokat. Az újszülöttnek semmiféle immunrendszere nincs, gyakorlatilag mindent az anyától kap ekkor. A tej egyrészt közvetlen védelmet nyújt, másrészt olyan enzimeket ad a gyereknek, amivel az immunrendszere belső fejlődését támogatja.

Bármikor elő lehet venni, konkrétan semmit nem kell melegíteni, kavargatni, nincsenek edények, sterilizálás. Az igény szerintiség azt is jelenti, hogy elfogadjuk, hogy a szopi egyáltalán nem csak táplálék, hanem emellett ital, hormonfröccs a kötődéshez, fájfalomcsillapító, immunizáló, és a biológiai normának megfelelő szopóreflex gyakorlásának lehetősége. A szopóreflex a pici babák kommunikációs lehetősége a világgal, nem tud mozogni, rosszul lát, nem tud beszélni, de a szopóreflexe egy alapösztön. Érdemes azt szopiznia, amit a természet adott neki, az anyja mellét, nem egy darab műanyagot.

A napirend sokkal hamarabb alakul ki spontán, ha hagyjuk a babát beállítani magának a tej mennyiségét, a mell ugyanis zseniális szerkezet, egészen pontosan annyi tejet termel, amennyi szopási inger éri, majd az egészből egy könnyen kezelhető rutin lesz. Ha a baba megkapja, ami a szükséglete, fejlődik, és beáll a rendszer, csak figyelni kell a jelzéseit. Teljesen fölösleg3s bármit is ráerőltetni, mert abból általában szenvedés lesz, míg ha rábízzuk magunkat a baba igényeire, zökkenőmentesebbek a változások. Például a növekedési ugrásokkor sokan hiszik, hogy apadni kezdett a tejük, pedig csak a gyerek nőt, ezért nqgyobb az igénye, tehát többet kéredzkedik mellre pár napig. Megemeli a termelést, aztán visszaáll a szokásos alkalmakra.

Most ennyi jutott eszembe.

2018. nov. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Coffelia ***** válasza:
77%

Előző vagyok.

A férjednek azt szükséges megértenie, hogy a babák valójában nem ugy működnek, ahogyan évtizedekig nyomták nekünk a háromóránkénti etetést meg a kötelező külön szobát. Amit ő össze-vissza evésnek gondol, az nemcsak evés, hanem a szopizás összes funkciója, amiket eggyel feljebb leírtam, és ezekre érzés szerint van szüksége. Mi is hol éhesek, hol szomjasak vagyunk, máskor ölelésre, foglalkozásra vágyunk, a babáknál a szopizás egy jó darabig ezeket mind megtestesíti.

Illetve azt is fontos tudnia, hogy az általa jónak vélt rendszer egy felnőttnek való rendszer, a babának pedig nem jó, ahogyan például az evolúciós örökségünk szerint a csecsemők felületes alvása a természetes, és az eletben maradási ösztön része a gyakori felébredés. Egy felnőtt alvásciklusainak ez abnormális, ezért is annyira fárasztó, de sajnos ez ilyen, muszáj alkalmazodni a baba biológiai sajátosságaihoz. Szóval egy szemléletváltásra van szüksége, ami Magyarországon nagy dolog az elmúlt évek téves infó nyomatása miatt.

2018. nov. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
74%
Na de azert akarmennyit szopik is, csak el tudsz menni setalni??? Addig vigyazzon ra o. 12 hetesen az elet nem arrol szol hogy az anyuka azt csinal amit akar. Es barhol lehet szoptatni is.
2018. nov. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Kicsit eltűntem, bocsánat! Még mindig beszólogat, meg rosszalló tekinteteket kapok tőle, ami nagyon rosszul esik. De más nincs kedvem erről beszélni Vele. Nyilván ha csak ez lenne a gond kettőnk között nem így élném meg, de mostanság nem mindig felhőtlenek a dolgok kettőnk között, de ez más kérdés. Nagyon köszönöm a sok választ!
2018. dec. 10. 07:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!