Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nagyon fájdalmas most szoptatn...

Nagyon fájdalmas most szoptatni, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Hatalmas panaszon van sajnos. Eddig gondok nélkül ment a szoptatás, de pár napja kisebesedett a mellbimbóm nagyon. Így is szoptattam, ma reggelre viszont "bedurrant" a mellem, alul és oldalt mintha kövek lennének benne, rettenetes, masszíroztam de nem lett jobb, ha megnyomom ezeket a részeket akkor fáj. Ha a babám szívja üvölteni tudnék a fájdalomtól, a mellszívóval(elektromos) is csak egy fokkal jobb. Nem tudom eldönteni hogy azért fáj szoptatni vajon mert sebes a mellem vagy azért ami belül alakult ki. Szerdára kaptam időpontot az orvoshoz de nagyon félek mert szeretném szoptatni az 5 hónapos babám. A jobb mellemmel van ez, a másikkal nincs gond.

2019. febr. 11. 12:40
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Nekem nem volt ilyen, de azt mondjàk, ha becsomòsodik a melled, a babàd tudja leginkàbb "helyrehozni". Azt mondjàk, nagyon fàj, de szoptatni kell abbòl a mellből.
2019. febr. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia, védőnőd nem tud kimenni és segíteni? Sajnos volt, hogy én is rosszul tettem mellre a babám, azért sebesedett ki a mellbimbóm, nagyon nehezen gyógyult, volt, hogy vérzett is. Amit tehetsz, hogy a lehetőségekhez képest szabadon hagyod és kened krémmel. Nekem a legjobban a lanolin gyógyította, patikában árulnak kimondottan mellre 100% lanolint. Lehet, hogy a bimbóvédő is enyhítene a fájdalmadon, nekem 3 gyerekem van, az első kettőt végig bimbóvédővel szoptattam, a harmadikat már anélkül.

A csomók lehetnek attól is, hogy elzáródott valamelyik tejcsatorna, bár ilyenkor láz is szokott lenni. Jó forró zuhannyal masszírozd át a melled, jót fog tenni, nekem sokat segített. Én mindenképp vagy a védőnőt, vagy egy szoptatási tanácsadót elhívnám magamhoz.

2019. febr. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mindenképp vegyél egy forró fürdőt vagy zuhanyt és szívasd ki a tejet vagy a babával vagy a mellszívóval. Meglátodd jobb lesz utána. Ha nem szívod le be fogsz lázasodni.


Fájni a kisebesedett mellbimbód miatt fájhat inkább, nekem is így volt. A legjobb gyógymód rá a szellőztetés, nekem a krémek nem váltak.


Nem írtad milyen idős a babád, de gondolom pár napos lehet. Kb. 1 hónap múlva már nem fog fájni a szoptatás. Tudom sovány vigasz. Kitartás!

2019. febr. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Sokféle mellbimbó ápoló krém van, de a lanolin a száraz, megrepedt, vagy sérült bimbót puhítja, nem engedi tovább repedni.
2019. febr. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Egyébként írtam hogy 5 hónapos a babám, szóval ez nem kezdeti nehézségek miatt alakult ki.
2019. febr. 11. 13:26
 6/9 anonim ***** válasza:
A csomókat a baba úgy tudja jól kiszívni, ha az álla szopáskor a csomó felé néz. Ha kell, akkor váltsatok ehhez pózt, pl. fetesd le, hajolj fölé, vedd a hónod alá. Használj esetleg bimbóvédőt párszor. Szerintem muszáj lenne kiüríteni minél hamarabb a csomókat, mert pár óra alatt is sokat romolhat az ügy. Plusz ötletként nagyanyáink korából: ciki vagy se, de van, akinek apa segítsége válik be - ha hajlandó.
2019. febr. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Tényleg. Sajnálom. Figyelmetlen voltam.
2019. febr. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Apa segítségével nem lenne gond, én is hallottam már erről, csak sajnos Apa külföldön dolgozik és csak hétvégén jön haza. :(
2019. febr. 11. 14:36
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen, eltömődött egy tejcsatorna, és ez feszíti szét. A baba szopizása tudja a leginkább megoldani, és jól írta valaki, a baba szája felé legyen a mellednek a kemény, fájós része. Én ezt úgy oldottam meg, hogy leraktam az ágyra, feléhajoltam és úgy odalógattam a cicit fordítva. Iszonyat hülyén éreztem magam, de a lényeg, hogy ez oldotta meg, rettenetesen fájt,ahogy szívta, de utána éreztem, hogy megindult onnan a tej, tehát beindult az a csatorna, ami eldugult. Védőnő ajánlotta akkor nekem, és kínomban kipróbáltam, és meg is oldotta! Mellszívó vagy masszírozás akkor nem segített nekem.
2019. febr. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!