Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elöszőr vagyok anyuka 4 hetes...

Elöszőr vagyok anyuka 4 hetes a kisfiam. Az a probléma hogy a fiam a cicimen hajlandó elaludni de így hogy ha mellém bújik! Én rontottam el valamit? 😟

Figyelt kérdés
2019. ápr. 13. 12:46
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
#9, picit pontositanek, az anyatej felszivodasi ideje 60 perc.
2019. ápr. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen akkor meg nyugodtam! Megpróbálom azt hogy akkor összebujunk ha végzet a cicivel 😆
2019. ápr. 14. 02:55
 13/14 anonim ***** válasza:

Még annyi, hogy ilyen picinek sokszor a szopi sem pár perc. Ez nagyon megterhelő izommunka, próbálj jó erősen szívni a száddal valamit csak pár percig.

Nekik simán 20-40 perc, van olyan cikk is, ahol leírják, hogy működik pl La Leche Liga oldala.

A tejnek 3 része van. Az első folyékonyabb cukros, főleg szomjoltásra, utána a fehérjés és zsíros részek jönbek.

A tej nagy része a szoptatás közben termelődik. Sokszor ezt lehet látni:

- a baba szopni kezd, nyel, nyel, nyel.

- szopik de nem nyel (stimulálja a mellett az elválasztásra)

- egyszer csak megint nyel nyel nyel (megjött a sűrűbb rész).


Ha az első fázis után leveszed (pl mert az ilyen nagyon okos emberek azzal fenyegetnek hogy elkényezteted), akkor nem kapja meg a tápanyag dús részt. Nem lakik jól és a tejmennyiség sem fog jól növekedni.


Az örökké mellen lógást ha el lehet kerülni k

2019. ápr. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Bocs. Szóval amikor már nem pár hetes, akkor elkezd a sírása differenciálódni, másképp sír ha mondjuk tele a pelus vagy játszani akar. Ha el akarod kerülni az állandó cicizést akkor erre érdemes figyelni, hogy ne csak mellre kapd mindem nyösszentésre hanem gondolkodj, mit akarhat.

Ettől függetlenül a szopás és a tej fájdalomcsillapító és nyugtató hatású, tehát sokszor pl hasi görcsre is jó megoldás.


Nem tudom, hogy alakul ki hogy egy baba 10 hónaposan fél óránként cicizik. Sok oka lehet, vannak alapból zűrös babák. Attól hogy a 4 hetes nem stopperrel eszik, biztos nem lesz ilyen. Sőt, ha rendesen, nyugodtan eszik, inkább ritkábban lesz éhes.


Nekem a 3 hónapos 2-4 óránként eszik, tökjól kialakult egy ritmus neki kb magától. Max kis terelgetés (ő már játszik, tehát ha mondjuk azért sír mert megunta a szőnyegét, de nem éhes, akkor nem etetem, hanem játsszunk valami ölelgetőset).

2019. ápr. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!