Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kevés lenne a tejem?

Kevés lenne a tejem?

Figyelt kérdés

1hónapos a fiam. 100%iszsz baba.

Az elejétől szépen kezdett beállni a napirendünk, de pár napja felborult minden. Nappal aludni nem hajlandó, csak sír, vagy cicizik. Az egész napom arról szól szó szerint, hogy etetem. Mérni nem mérem, a védőbe van hetente méreckedés, az mindig nagyon jó. Ha kicsúszik a szájából, látom, hogy folyik a tej.

Lehet nem lakik jól vele? A bimbóim már totál kivannak, etetésnél bőgni tudnék.

Ezt elmondtam a védőnőnek, meg hogy szeretnék tápszert adni plusszba neki, azt mondta ezt ki kell bírni, majd jobb lesz. Hízik, ne törődjek azzal, hogy egész nap eszik. Csak ebbe én őrülök bele.

Így foggalmam sincs milyen tápszert tudnék adni neki :(


2019. máj. 6. 14:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%

Ne adj neki tápszert!!

Valószínűleg növekedési ugrása van, 3. hét körül van az első, kinek-mikor. Ez kb. 1 hétig tart, ki kell bírni, lehet egész nap cicin lóg, de így állítja be magának a tejtermelést. Ha megzavarod a tápszerrel, nem fog beállni a kereslet-kínálat.

Igaza van a védőnődnek, túl kell élni! Később 6 hét körül, majd 3 és 6 hó körül is lesz ilyen.

2019. máj. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
71%
Semmilyet. Az, hogy egêsz nap cicin lóg, nem indokolja a tápszer adását. Igaza van a védőnőnek, és az első válaszolónak is.
2019. máj. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg tényleg növekedési ugrása van, azaz nagyobb lett az étvágya, és most csinál magának több tejet.
2019. máj. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
30%
Én biztos adnék neki tápszert, mert nem szeretek szenvedni, az anyatej viszont egészséges, a te döntésed mit adsz a babádnak, gondolom bármilyen újszülött tápszer jó kezdésnek, kérdezd meg a gyerekdokit.
2019. máj. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Carragher_x ***** válasza:
16%
Simán adhatsz neki tápszert, amúgy se baj, ha megtanul cumisüvegből is enni. Rengeteg praktikus előnye lesz (tudsz neki előre fejni tejet, tud rá más is vigyázni...stb)
2019. máj. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
56%
1-es vagyok. Nem kell rászoktatni az 1 hóst a cumisüvegre, mert cumizavaros lesz tőle, nem fog szopni utána. Arra ráértek még, ha akarod.
2019. máj. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Carragher_x ***** válasza:
31%

"mert cumizavaros lesz tőle"

Nem lesz tőle, maximum lehet. Ugyanúgy ahogy az anyatejtől vagy tejes tápszertől meg kaphat tejkiütést. Ettől még nyilván épeszű ember nem mondja azt, hogy ne egyen anyatejet.

2019. máj. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem meg épeszű ember nem ad tápszert 1 hósnak, ha van elég tej, főleg nem cumisüvegből.
2019. máj. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha növekedési ugrás van, akkor azért szopik, hogy nőjön az anyatej mennyiség. Fából vaskarika neki tápszert adni. Sokmal több a macera egyszerre a tápszerrel és szoptatással, vagy el fog apadni a tej.

Néhány nap alatt ilyenkor alkalmazkodik a tejtermelés!

A bimbót gyógyszertári lanolinnal vagy gyári készítmènyekkel tudod kezelni.

2019. máj. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
A 3 hetes növekedési ugráson már túl voltunk 3hetesen. Most 5 hetes. Ez annál rosszabb. Cumizik is, az sek okozott cumizavart.
2019. máj. 6. 17:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!