Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Én gondolom rosszul, hogy nem...

Én gondolom rosszul, hogy nem illik a buszon szoptatni?

Figyelt kérdés

Szombaton utaztam haza, a buszon kérdés nélkül bevágódott az ülésre egy ismeretlen nő az 1 év körüli gyerekével. Ezzel itt még nem is lett volna probléma, de ezután kb rögtön elővette a mellét, kb a hónaljamba és elkezdte szoptatni a gyerekét. Értem, hogy természetes, de megkérdezni mégis illett volna vagy én gondolom rosszul? Meg legalább betakarhatta volna magát valami pulcsival míg szoptat. És közben boldogan végignézte, ahogy a gyereke az én kezemet markolássza. Én meg tűrjem végig az egészet. Aztán megüresedett 1 hely, oda átült meg a babakocsit is odarakta, aztán ott megint szoptatott, és a gyerek közben el is aludt. Hát nem nézett rá senki se túl jó szemmel.

Igen, még nincs gyerekem, meg fiatal vagyok..., de nem volt túl kellemes élmény a felkavarodott gyomromra látni, meg a fülhallgatót átcuppogó gyereket hallgatni. És a plázákban is nem véletlen van az anyukáknak külön hely szoptatni.


2019. máj. 16. 15:32
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Oltàri primitîv ès bunkó dolgonak tartom.. Mellesleg egy egyèvesrôl beszèlünk, aki màr bàrmit megehet... Szànalmasak az ilyen nôk..
2019. máj. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
81%
A cigányok szokták ezt. Nekik mindegy mikor teszik ki a mellüket.
2019. máj. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
81%
Engem most tuti megkoveznek, de en nem tudom megerteni ezt a mai trendet. Tenyleg kb 6 hos korig ok, hogy meg kell etetni barhol is. De ezt is lehet ugy, hogy nem a masik felnott ember szajaba toljuk a mellunket. Elfogadhatatlannak tartom azt is ha valaki etteremben az asztalnal veszi elo. En ott igenis nem akarom latni a mellet. Senkiet. Szerintem is takarja el vagy menjen erre kijelolt helyre. Azert szamtalan anyukanak sikerul nem beletolni masok arcaba a mellet. 6 hos utan utazas kozben meg nyugodtan lehet neki mast adni. Most nem azert hogy termeszetes vagy nem. Nem tudom mit szolna a nep ha en csak igy kodobnam a mellem valahol. Ja hogy nekem nem szabad mert epp nem log rajta egy masik emberi leny?! Hagyjuk. Normalis anyukak tenyleg megoldjak ezt kendovel pl.
2019. máj. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
21%

Nem azért a 2 fillérért, de te leteríted a fejed valamivel, mikor eszel?


A magam részéről én sose csinálnék ilyet, meg is szenvedtem a szoptatás alatt a gátlásosságommal meg a szégyellősségemmel. Meg hatalmas mellem van, amivel egyszerűen nem lehetett diszkréten szoptatni, szóval én mindig elvonultam.


De: a szoptatás a baba fiziológiai szükséglete, teljesen természetes dolog. Ahogy te is megehetsz a buszon egy szendvicset, hallgathatod a zenédet, elszundikálhatsz, úgy a babának is lehet enni meg aludni. Lássuk be, ez nem olyan nagy igény, hogy ne lehetne teljesíteni.


Az a legnagyobb parasztság, hogy az emberek minden anyának meg akarják mondani, hogyan nevelje a gyerekét. Itt is a kérdés alatt: ne ott szoptasson, nem is éhes a gyerek, nem vette el tőle időben, minek szoptatja az egyéves gyerekét (WHO ajánlás 2 év amúgy), takarja el stb.


Mind mások vagyunk, máshogy éljük/éltük meg az anyaságot (a kérdező meg sehogy). Fogadjuk el, hogy nem csak az az út járható, amin mi végigmentünk.


Kérdező: asszertív kommunikáció. Keress rá, gyakorold.

2019. máj. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
83%

Vartam mar ezt a szendvicses hasonlatot...

akkor szerinted normalis ha beulok egy etterembe fizetek 10000ft-ot es mas no nemi szervet kell neznem mert hat szegeny gyerek had egye a szendvicset??? Mondom, 10 nobol 8 ezt kepes egeszseges keretek kozt kezelni, 2 meg agyhalott, de azokon ugyse segit semmi.

2019. máj. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
14# ne haragudj de mi nem takarjuk le a fejünket evès közben, mivel a mi tàplàlèkunk nem egy batàr nagy nôi mellbôl szàrmazik... Persze sok embert le kène takarni, mert úgy eszik mint a disznó...De ez màr nem ide tartozik. Kicsit ellentmondàsos nekem ez, hogy a szoptatàs egy csodàlatos intim dolog.. Akkor ne közönsèg elôtt csinàljuk màr. Nèhàny ember azt hiszi körülötte forog a vilàg...
2019. máj. 17. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

14# nyugodtan ehet a baba tôlem a buszon (bàr megjegyzen nemrèg egy kisgyerekes anyuka szólt rà egy sràcra, hogy ne egyen kekszet a trolin, mert a gyerek is akar akkor.. They, hogy elvileg nem lehet enni, de ez màr nevetsèges...), cukisüvegbôl, vagy bàr mi màst... 1 èves könyörgöm! A tàplàlèk kèrdèst meg lejetett volna màshogy oldani.. Nehogy elôadd nekem, hogy hagynànk egy babàt èhen halni.. A szex es termèszetes dolog, mègsem dugok a buszon mert engem megnyugtat es csodàlatos dolog.

Ôsanyàk... Pfúj

2019. máj. 17. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
14# Amúgy teszek rà meddig szoptat, tôlem az èrettsègiig szoptathatja a gyerekèt.. Ez a kèrdès nem arról szólt, hogy a szomszèd Mari beszólt, hogy minek szoptatom a gyereket mèg mindig.. Hanem arról van itt szó, hogy nem egy kèt hetes babàról beszèlünk, aki nem ehet màst.. Mondjuk egy kèt hetes babànàl is ugyanaz a vèlemènyem hogy oldjàk meg..
2019. máj. 17. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Van egy fiam. Szoptattam.

De valahogy mindig sikerült úgy alakítani,hogy azt ne nyilvanosan kelljen megtenni.

Az első időkben arról szól az élet,hogy etetés,alvás, pelenka,és ez elölről.

El lehet menni plazazni,bár sztem egy ilyen kicsi gyerek nem való plázába (sem) és kovezzetek meg bátran, de ha már ott vagy és ehes a gyerek húzzál el vele egy olyan helyre ahol nem zavarsz másokat a szoptatassal.

Engem nagyon zavarna,ha szoptatás közben jonne-menne boldog-boldogtalan én meg vidáman szoptatok.

Természetes dolog persze, de ettől ez még egy intim dolog, akkor is,ha ez a taplaleka a gyereknek.

Nem a táplálék intim hanem a csecsem 😂

És én sem tudom tolerálni,amikor anyuka előkapja a mellét és az orrom előtt tolja bele a gyerek szájába,hiába van gyerekem.

Amúgy aki ősanya, az éljen rezervátumban. Mert ezekben a dolgokban ősanya, ugyanakkor az idejét a plázában múlatja, az is olyan ősi eredetű...

2019. máj. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!