Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van még Budapesten olyan...

Van még Budapesten olyan kórház, ahol nincs végig a baba az anyukával, hanem mondjuk éjszakára elviszik?

Figyelt kérdés

2019. aug. 1. 23:42
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Mekkora paraszt vagy utolsó, már ne haragudj! Császárral szült, gondolom mozogni is alig tudott, a komplikációk miatt meg pláne borzalmas lehetett. Egy császáros anyukát sem irigylek, a szobatársaimnak akik így szültek, ott is én cseréltem a pelust a babáikon, mert a felállás is külön tudomány volt! Szerintem nem egy extra kérés hha rosszul van az anyuka vigyék el a babát és vigyázzanak rá, hogy is tudna így az anyja gondoskodni róla, ha egyszerűen nem érzi jól magát??


Egyébként tőlünk se vitték el, tőlem legalábbis nem, úgy, hogy amikor infúziót kaptam (mert az 5. nap kiderült, hogy bizony természetes szülésnél is lehet baj) és lógtak belőlem a csövek, akkor is nekem kellett foglalkozni a babával, sőt amikor szedték ki a varratot és leadtam a fiam hogy el tudjak menni a dr úrral, akkor is úgy néztek rám mint a mosottszarra, és tíz perc után visszavitték a szobába holott ott se voltam..

Ez a sote 1.


Szerintem am már nincs olyan kórház ahol elvinnék, hisz etetni kell stb. Max.magánban tudom elképzelni.

2019. aug. 4. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
4-es, ez egy kifejezetten undorito megnyilvanulas volt reszedrol, es talan meggondolatlan is! Sajnos nem mindenkinek van konnyu szulese, vki jol viseli, vkit pedig ugy kell osszekaparni, es a csecsemos nover csak ne huzza a pofajat, mert ez a dolga, ez a munkaja, ez a szakma pont nem a nover pult mogotti “recepcios allasrol” szol, mindenben segitenie kell ami a babaval kapcsolatos, mert igy van, ha szarnak az emberre akkor mar jobban jarnank ha otthon szulnenk, ott legalabb valaki biztosan kicserelne az ember alol a veres lepedot anelkul h huzna a szajat, illetve a tobbsegnek a parja/anyukaja igenis besegit az elso idoszakban, nekem a parom pl minden nyekkenesre velem egyutt kelt, ha kellett pelusozott, ha kellett behozta mellem a babat etetni, es ez nem az en elvarasom volt, magatol csinalta! Ilyenert leteremteni vkit, mert meg meri kerdezni a koldokcsonk apolasat? Hol elunk? Ja, Magyarorszagon!😕👍🏼
2019. aug. 4. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Bocsi 4-es! 9-esnek ment a valaszom, nem neked, elirtam! #12
2019. aug. 4. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%
Nekem se volt könnyű szülésem, de eszem ágában nem volt egy pillanatra sem vadidegenekre bízni az újszülöttem. Ilyen, hogy korai kötődés kialakulása, mondd neked valamit?
2019. aug. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Sejtettem, hogy megkapom majd, hogy le akarom passzolni a gyerekem, pedig egy pillanatra sem erről van szó! A gyereknek vajon mi a jobb, kérdem én, egy anya, akinek pár nappal a műtét után szétnyílik a császáros sebe (amit egy komplikáció miatt ráadásul hosszabban vágtak), mert egy pillanatra sem tudja letenni a babáját, aki csak ölben nem sír. A pici éhes, de szoptatni még nem tud, a tej csak a 4. nap lövell be. Később hetekig még nem szoptathat, mert újra szét kell nyitni a sebet és összevarrni, majd antibiotikumot szed és lázasan látja el a picit, akit emiatt tápszerezni kell. Vagy egy anya, aki odaadja 2-3 órára éjszaka, míg kicsit pihen, regenerálódik és mindez nem történik meg? Kedves utolsó! A korai kötődés nem 72 óra alatt alakul ki. Én még nem bababarát kórházban születtem, csak szoptatni adtak ki anno anyukámnak, mégis imádom őt! Édesapámmal együtt, pedig ő csak egy üvegablak mögött nézhetett pár napig...
2019. aug. 4. 22:01
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem könnyű szülésem volt, de a kórházban az első napokban olyan szülés utáni depresszióm volt, hogy végig bőgtem a három napot. (első gyerek, nagyon örültem neki, de nem tudom mi ütött belém, biztos a hormonok játéka, nem tudom.) Biztos nagyon jó lehetett a babámnak egy olyan emberhez kötődni, aki feszült és sír folyamatosan. Hazaérve megoldódott minden, jobban lettem, a babám kiegyensúlyozott, anyatejes baba, de azt a három napot bent kihagytam volna az életünkből.


ne foglalkozz a beszólogatókkal Kérdező, tedd ami nektek a legjobb. Baromi könnyű látatlanban ítélkezni. Nem hiszem hogy ettől sérül a baba, főleg ha néha, szopizni/dédelgetni behozzák/bemész érte, de amúgy meg bizony fontos hogy ne legyél leharcolva se testileg sem lelkileg...

2019. aug. 5. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!