Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg "szokás" hányni a...

Tényleg "szokás" hányni a vajúdás vagy a szülés kezdetekor? Mostanában ezt olvasom itt is és máshol is. Hogy is van ez? Azt tudom, hogy a hasmenés gyakori

Figyelt kérdés
2008. nov. 15. 21:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyik jel lehet, mint ahogy a hasmenés is. Én már kétszer szültem, de sem hasmenésem nem volt, sem hányni nem hánytam. A másodiknál volt hányingerem- de akkor már a szülőágyon voltam... Szóval ez csak gyanújel.
2008. nov. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

Szia!


Én ezt még sosem hallottam, a hasmenés igaz, de hányni sztm nem szokás, én 7 hete szültem, de abszolút nem volt hányingerem se vajúdáskor se a szülés kezdetekor.

Biztos akadnak olyanok akik hánytak, de szerintem ez nem 'szokás'.


Ne izgulj, és ne hallgasd meg a szüléssel kapcsolatos rémtörténeteket!

Nekem csupa pozitív élményem van a szüléssel kapcsolatban (első babám), remélem neked is így lesz!


Könnyű szülést!


7 hetes kislány anyukája

2008. nov. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
KÖszi a gyors választ. TÉnyleg nem izgultam ezen amíg nem olvastam ilyet is... Nem akarom, hogy ilyen élményeim legyenek. Szeretném, ha szép emlék lenne.
2008. nov. 15. 21:31
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem szokás, de igen, sokan hánynak vajúdás, szülés, de még kitolás alatt is.

Nekem egy pillanatra volt hányingerem, a hasfájástól, és a szülésznő mondta is, hogy igen, szoktak, előfordul.

De aztán abbamaradt és nem hánytam, és hányingerem sem volt utána. Tudod, ez olyan , mint mikor sokat köhögsz, és hányingert okoz...

Ezt is szervezete válogatja, mint hogy terhesség alatt hánysz, vagy nem. Nem nagyon tudod befolyásolni..

De ne félj, én is csak pozitív élményekkel tudok szolgálni a szülésről:-)

2008. nov. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt hányingerem, de amikor mondtam, a szülésznő máris hozott ellene valami injekciót, és így gyorsan el is múlt. Ennyi. Fájdalmas, de szép élmény.
2008. nov. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

en 3szor hanytam a vajudas alatt, hasmenesem nem volt.

mindenkinel mas szerintem.

2008. nov. 16. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
szia már van két kislányom nálam hasmenéssel kezdődött mindegyik lányomnál a szülés vagyis a vajúdás, de a nagyobbiknál nem hánytam a kicsinél viszont igen
2008. nov. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A szülés előtti 1-2 napban én is hánytam, de szerintem csak az idegességtől, mert egy héttel túlhordtam a kislányomat. Vajúdás alatt is volt hányingerem, de néhány korty innivaló segített. Sógornőm a szülés után közvetlenül hányt. Szerintem ez alkatfüggő, én mindig is "hányós" voltam.
2008. nov. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az elsőnél hánytam(még vajúdás alatt is)a másodiknál hasmenésem volt a vajúdás elején.
2008. nov. 17. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Van aki hány ilyenkor. Mikor beindul a szülés, az erős szülőfájások, akkor a gyomor nem működik. Ezért ami gyomortartalom van, az távozik. (kiürít a szervezet). Ami a belekben van , az sokszor hasmenés formájában távozik (bár szülés közben is szokott, még beöntés után is a felső bélszakaszból), és ami a gyomorban van, azt pedig sokszor kihányja a kismama. Ez teljesen normális. Sőt, természetes.
2009. aug. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!