Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire fáj a szülés?

Mennyire fáj a szülés?

Figyelt kérdés
Júniusban fogok szülni, de már most parázok. 😫 Nem bírom a fájdalmat és félek tőle. Mit tudok tenni, hogy megnyugodjak? (tudom, hogy meg sok idő de már most félek)
2019. nov. 21. 19:00
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
100%

"Amugy nem emlekszel ra majd. Marmint arra igen h fajt es rossz de konkretan a fajdalomra nem ."


Már hogyne emlékeznél. Nekem az első volt a legkevésbé fájdalmas,csak a derekam fájt{4óra). A második gyorsabb volt(3óra),ott már fájt elől a hasam is, meg a derekam is. A harmadik meg gyorsvonat volt mindössze 1 óra,na az kegyetlen fájdalom volt. Konkrétan azt éreztem, hogy ott fogok megdögleni. A mai napig kísért ez az utolsó.

Mindegyik szülést/fájdalmat fel tudom idézni,annyira beleégett a tudatomba!


Úgyhogy kár is ezen pörögnöd, majd ha ott leszel megtapasztalod. Neked úgysem ilyen lesz, hanem teljesen más, mert minden szülés, anya más!

2019. nov. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
100%

Jesszusom... 😱😱😨😰😵

Januar 4-re vagyok kiirva, titeket olvasva most komolyan mondom, beszrtam 😧

2019. nov. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó! Ne parázz! Ne túráztasd magad feleslegesen! Jöjjön, aminek jönnie kell. Így állj hozzá. Lehet tök jó lesz. Mármint, hamar túl leszel rajta, hipp - hopp meglesz, aztán rájössz, hogy feleslegesen görcsöltél.
2019. nov. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem felesleges parázni előre, hogy fájni fog.

A legfontosabb,hogy te készülj rá lelkileg és ne fájásnak éld meg az összehúzódásokat, hanem a világ legtermészetesebb dolgának, amit már sok millió nő átélt. Az első babámmal még felvilágosulatlanul vágtam neki a szülésnek de szuper élmény lett belőle, a másodikkal már teljes tudás birtokában és azóta szinte minden nap eszembe jut milyen fantasztikus az igazi szülésélmény. Bármikor újra csinálnám....

2019. nov. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
48%
Figyelj faj a szules aki azt mondja nem faj az hazudik vagy nem szult meg. De megeri Minden pillanatja megeri! En nehezen szultem,18 orat vajudtam azt mondtam akkor ott en Soha de Soha tobbet nem szulok megegyszer csak ezt eljem tul utanna meg ketszer szultem 🙂
2019. nov. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
48%

Ha belegondolsz mi történik a testeddel szülés közben, egyértelmű, hogy az pokoli fájdalom. Nincs jó meg rossz fájdalom, a fájdalom az rossz. Minenkinek az, a fájdalomtűrés más.

Inkább nagy fájdalomra számìts. Jobb kellemesen csalódni.

Szülés után egy évvel is sìrva fakadtam ha eszembe jutott. Mégis szültem háromszor, igaz nagy korkülönbséggel.

a császárról nem tudok nyilatkozni, nem volt benne részem.

2019. nov. 22. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
100%

#25 van, akinek tényleg nem fáj. Ritka, de létezik egy olyan jelenség, hogy rejtett vajúdás. Ilyenkor rendszeres méhösszehúzódások vannak, a baba halad lefelé, tágul a méhszáj, de az anya ebbôl semmit, vagy csak minimálisat érez.

Kérdezô, minden szülés más. Egy biztos: repülô fent, gyerek bent még nem maradt.

2019. nov. 22. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
61%

Én is rettegek a fájdalomtól. Egy tűszúrástól is elájulok (ez nem vicc), vagy pl.ha a párom erősebben simogat az is fájdalmas nekem. Mindehhez hozzátartozik az is, hogy egy korábbi kemoterápiás kezelésnek a "mellékhatása" ez. 2 hete született meg a fiam. 28 órát vajúdtam ebből 20 órát oxitocin adagolás mellett (nem tágultam). 2-3 perces fájásaim voltak 16 órán keresztül. Nagynehezen elértem a 7cm, ekkor újra megállt a tágulás, ekkor a szülésznő kézzel kezdett el tágítani, de sajnos nem hozott eredményt. Császározni kellett.

Összességében nekem nem volt olyan nagyon fájdalmas. Mindig ott volt a fejemben, hogy hamarosan vége lesz és ezzel is közelebb kerülök a végéhez. Az tény hogy a kézzel való tágítás pokoli volt, de nem tartott sokáig. Én is nagyon féltem, de azt kell hogy mondjam, kibírható. Persze nem kellemes, de a végén lesz egy kisbabád akiért mindent vállalnál újra és újra.

Én így éltem meg.

2019. nov. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
27%

Vicces h ellentmondtok.

Nem a fajdalomra emlekeztek azt nem tudod felidezni 😂 a fajdalom emlekere emlekszel...


Tudod h milyen volt, de magat a erzetett nem tudod felidezni, nem erzed ujra. Csak arra emlekszel h fajt.


Szep is lenne ha a testi tuneteket tudna a tested reprodulakni az emlek hatasar. Akkor minden alkalommal ha eszedbe jut a szules akkor ujra beledhasitana az a fajdalom ami akkor ert.


Szoval a fajdalomra nem emlekszel... Akar mit mondasz gondold at ujra h ha felidezed vajon belednyilal a tenyleges fajdalom vagy csak tudod esszel h kellemetlen volt.


Amugy nem mindenkinek faj a szules... Elore nem tudod h milyen lesz !

2019. nov. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
81%

Nagymamám mesélte, hogy a második szülést meg sem érezte. Mindig kérdezte az orvos hogy fájdalom van? Mondta, hogy nincs. De már érezte, hogy lent nyomja a gyerek feje, úgyhogy azt hazudta az orvosnak, hogy van fájása, mert különben nem akarta felültetni a szülő székre. És kicsusszant a baba szinte rögtön. Az első szülése fájt, és 10 év telt el eddig a szülésig.

Hihetetlen sztori, de igaz 😀

2019. nov. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!