Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire fáj a szülés?

Mennyire fáj a szülés?

Figyelt kérdés
Júniusban fogok szülni, de már most parázok. 😫 Nem bírom a fájdalmat és félek tőle. Mit tudok tenni, hogy megnyugodjak? (tudom, hogy meg sok idő de már most félek)
2019. nov. 21. 19:00
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
100%
10. Órától azt se tudtam minek vagyunk ott, nem volt már semmi cél a fejemben. Csak arra kértem aki arra jött, hogy legyen könyörületes és inkább üssön ki vagy lőjön le.
2019. nov. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
75%

Nem értek egyet azokkal, akik azt mondják, ne gondolj rá. A fájdalomra fel lehet készülni.

Nekem végig azt mondták, császár lesz, mert akkora a gyerek, hogy ez nem fog kijönni. Nem akartam császárt, nem ősanyaságból, hanem mert elborzaszt a tudat, hogy felvágjanak. Kértem, hogy ezt a lehetőséget hagyjuk az utolsó pillanatra, és az oxitocint is visszautasítottam.

Viszont hónapokig tréningeztem, és beszélgettem a gyerekemmel, hogyan kell(ene) megszületni, hogyan fogom várni, hogyan próbáljunk segíteni egymásnak.

Első szülés, négy kilós gyerek, nem tágultam (mondjuk addig fájásom se nagyon volt). A méhszájvizsgálatok szörnyű kellemetlenek voltak, a burokrepesztés ijesztő, de fájdalommentes. Onnantól beindult, és kb. 4 óra múlva megvolt a kislányom. A vajúdás nagyon fájt, de nem elviselhetetlenül, szerintem vannak ennél sokkal fájdalmasabb dolgok is. Ráadásul mindig csak egy darabig kell elviselni, utána jön a pihi. A kitolás az kemény, de az meg már annyira a vége, és utána olyan jó érzés a kezedbe venni a gyereked, hogy egyszer ki lehet bírni. Többször mondjuk nem csinálnám végig, de egynek jó volt. Nekem egyébként a felépülés rosszabb volt, mint maga a szülés, mondjuk ebbe vastagon benne van a kórházi személyzet nemtörődömsége, és kritikán aluli szakmaiatlansága is.

Ne félj (az nem vezet sehova, mondom ezt annak ellenére hogy alapvetően beszri vagyok), de próbálj rá lélekben felkészülni.

Könnyű szülést!

2019. nov. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
67%

"Nem akartam császárt, nem ősanyaságból, hanem mert elborzaszt a tudat, hogy felvágjanak"


Hát utolsó válaszadó...jól néznénk ki, ha a természetes szülés ősanyaságot jelentene

Vagy akkor vannak az ősanyák meg a sz@ranyák kategória?

2019. nov. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:

Szó sincs róla, csak nem akartam beleszaladni az előítéletekbe. De ezek szerint így is sikerült... :)


A szaranyaság mert baromira nem a szülés mikéntjén múlik. De még csak nem is azon, hogy ki mit gondol rólad/rólunk a gyakorin...

2019. nov. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
mert=meg (boccs)
2019. nov. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
Szerintem ne gondolj a szülésre, mert nem tudod élvezni a terhességet :) én császárral szültem, amikor fel kellett kelnem, azt hittem szétszakad a vágás, majdnem elájultam mire a zuhanyzóhoz értünk, leültettek félúton egy székre pedig az ágyamtól 2m-re volt a tus. Ha császár lesz, az a lényeg minél többet járkálj utána, mert annál kisebb az esélye az összenövésekre, és sokkal gyorsabban regenerálódik a tested. Életem legkínzóbb fájdalma volt, a vajúdás is és a felépülés is, de bármikor újra csinálnám. Tesóm viszont pont az a kategória aki azt mondja, hogy az idő sem szépíti meg. Nem vagyunk egyformák.
2019. nov. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:

Én májusban fogok szülni. Mivel parás kismama vagyok, jelen pillanatban azokat is irígylem, akik már ott járnak, hogy mehetnek szülni. Mennyi mindenen kell átesni a finish-ig. És mennyi mindennek jól kell alakulnia. Szóval engem a fájdalom abszolút nem érdekel (nem azért, mert extra kemény vagyok), jussunk el előbb szépen a 9 hónap végére, komplikációk nélkül. Ha lehetne ebben a percben mennék szülni, csak már a kezemben foghassam.

Egyébként én is hallottam a két végletet, egyiknek 3 óra alatt meglett, szinte kicsusszant, a másiknak 14 óra vajúdás után mondták,hogy császár lesz belőle, szóval átélte a kínokat és még a császárt is kipróbálhatta. De tényleg csak a célt lásd magad előtt :)

2019. nov. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:

Mi újság kérdező?

Én is most fogok szülni. Neked meglett a baba? Ha igen milyen volt a szülés? Én is parázok kicsit. 🙂

2020. jún. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
38 en már megszültem. Abszolút túl lehet élni. Mire hazajöttünk a kórházból nem tudtam már felidézni a fájdalmat.
2020. jún. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
Gratulálok!! :)) Én csütörtökre vagyok kiírva de még semmi jele. Jóslóm sem nagyon volt még. Reménykedek, hogy nem.lesz nagyon hosszú. A kitolástól félek, mert nagy baba elvileg, hogy nehogy elakadjon. Neked mekkora súllyal született? Kisfiú vagy kislány? :)
2020. jún. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!