Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császáros anyukák, ti milyen...

Császáros anyukák, ti milyen szót használtok a szülésre?

Figyelt kérdés

Már 1 éves elmúlt a lányom de még nem tudom mindig hogy mondjam, ha valahol felmerül a születése. Az "amikor szültem" nem jó, mert nem szültem. Az "amikor világra hoztam" sem jó, mert igazából az orvos szedte ki belőlem.

Nekem ebben semmi szerepem nem volt, csak ott feküdtem.

Egyszerűen nem tudok erre mit mondani, milyen szót.

Ti hogy emlegetitek?

Jó szerencsére nem mindennapos téma, de ha volt már az, akkor olyan kellemetlenül érintett hogy nem tudom mit mondjak.


2020. febr. 6. 12:45
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
86%

"Amikor világra segítették a gyerekem"


"Amikor segítettek neki megszületni"


"Amikor megcsászároztak"


Stb, stb.

2020. febr. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 anonim ***** válasza:
100%

"Nem értem, ha valaki császáros volt kötelező odalenni érte?"


Nem, mint ahogy azt sem kell isteníteni, aki nem császáros.


Ha egy nővér meg olyat mond, hogy a császáros nem szült, az nem is nővér és semmi keresnivalója beteg mellett.


Az orvos legalább helyretette nagyon helyesen.


Valszeg a kérdezőnek sem ártana egy pszichológus, ahogy már előttem is írták....

2020. febr. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 anonim ***** válasza:
100%
17 óra bazi kemény vajúdás után én igen is szültem, attól függetlenül, hogy császár lett a vége. Aki szerint meg a császármetszés a könnyebbik út, annak kívánom a műtét utáni néhány napot is kipróbálni.
2020. febr. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 anonim ***** válasza:
89%
Lehet hogy te nem érzed úgy de én bizony szültem. Tudod a császár is az egyik formája a szülésnek.
2020. febr. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:
88%

Amúgy van egy alternatív megoldás is, ha ennyire szégyelli a kérdező a szülést, akkor mondja azt, hogy örökbe fogadta és így nem tud a kérdésre válaszolni.


Persze az is egy megoldás, ha őszinte lesz a kérdező és megmondja, hogy nem igazán tudja, szült-e, mert ő csak arra emlékszik, hogy ott feküdt....:)

2020. febr. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen azt mondom, hogy szültem. Mivel a terhességbe majdnem belehaltunk, nem volt energiám ilyen hülyeségeken agyalni, hogy hüvelyi szülés mennyivel jobb lenne. Örültem, hogy végre kiszedték a hasamból.
2020. febr. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
100%

Belőlem meg mind2x a doki nyomta ki a gyereket. Na én mit mondjak? A fiamnàl a tizenpár órás vajúdás utàn semmi erőm nem maradt, plusz leálltak a fàjàsok is. A lányom már majdnem megvolt, mikor leesett s szívhangja, plusz a fájások ugyanúgy leálltak.

Attól még szültünk.

2020. febr. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
100%
Hát van baj a kos fejedben, nagyon rendet kellene tenni. Azért nem szülsz többet mert nem lehet vbac meg nem tudod miért vannak úgy oda a császárért, nem is az a lényeg, hogy utána a kezedben tarthatod a babád igaz? Az le van tojva, az a lényeg, hogy hol jött ki...
2020. febr. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
100%
Honnan ez a butaság... Én nem császárral szültem, de sosem jutott az eszembe, hogy aki igen, az nem szült. De, az is szülés. Szülni azt jelenti, hogy az anya testéből kijön a bébi. Vagy nem?🙂
2020. febr. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a császármetszéssel szülés egy létező kifejezés, nyugodtan használhatod (helyesen) a szülés szót. Ha kérdezik, HOGYAN, akkor mondod, hogy császármetszéssel. De ezt külön kiemelni hétköznapi beszélgetésben tök felesleges, max ha a körülmények megkívánják. Viszont, ha annyira zavar téged a "szültem", akkor használd a "született" kifejezést. De ez szerintem szavakon való lovaglás.
2020. febr. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!