Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császáros anyukák, ti milyen...

Császáros anyukák, ti milyen szót használtok a szülésre?

Figyelt kérdés

Már 1 éves elmúlt a lányom de még nem tudom mindig hogy mondjam, ha valahol felmerül a születése. Az "amikor szültem" nem jó, mert nem szültem. Az "amikor világra hoztam" sem jó, mert igazából az orvos szedte ki belőlem.

Nekem ebben semmi szerepem nem volt, csak ott feküdtem.

Egyszerűen nem tudok erre mit mondani, milyen szót.

Ti hogy emlegetitek?

Jó szerencsére nem mindennapos téma, de ha volt már az, akkor olyan kellemetlenül érintett hogy nem tudom mit mondjak.


2020. febr. 6. 12:45
1 2 3 4 5 6
 21/58 A kérdező kommentje:

Nekem a szülés azt jelentette volna, hogy a baba áthalad a szülőcsatornán.

De ez én vagyok, persze más másképp gondolja.

Engem azért nyomaszt, nagyon sokat készültem a szülésre. Aztán lett belőle egy nagy semmi.


De persze, a végeredmény ugyanaz de az oda vezető út se mindegy, de még egy ilyen kudarcot nem akarok, ezért is nem vállalok második gyereket, mert azt mondta a doki meg lehet próbálni, de olyan 20% esély van rá, hogy sikerül is a VBAC, na hát az kb semmi..


Pl én a műtét után 30 órával láttam a babát is először, valahogy nem is egy bújós baba most 1 éves létére se, nem szeret velem aludni sem, csak a saját kiságyában, nem ül el 3 percnél többet az ölemben se meg semmi. Lehet van összefüggés azzal, hogy már a születése körül is mik voltak, és kötődési gondjai vannak.

2020. febr. 6. 13:46
 22/58 anonim ***** válasza:
61%

"Pl én a műtét után 30 órával láttam a babát is először"


Hát ez nagyon fura, mivel császáros anyának már a műtét után/alatt megmutatják a babát és még az elkülönítőbe is bent lehet utána a baba az apával együtt az anya ágyánál.

2020. febr. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:
100%
Miért lényeges a szülés módja? Szültél és kész. A részletek csak rád meg az orvosodra tartoznak.
2020. febr. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:
100%

"valahogy nem is egy bújós baba most 1 éves létére se, nem szeret velem aludni sem, csak a saját kiságyában, nem ül el 3 percnél többet az ölemben se meg semmi. Lehet van összefüggés azzal, hogy már a születése körül is mik voltak, és kötődési gondjai vannak."


Hát a baba megérzi, ha az anya nincs rendben és szerintem inkább neked vannak gondjaid, bocs! Tényleg keress fel egy pszichológust, mert a babádnak sem jó ez így, h nem szereted és állandóan a szülés módján rágódsz, ez nem normális!

2020. febr. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 A kérdező kommentje:

#22


Hát míg kitoltak épp hogy megmutatták olyan 20 mp-re meg egy fotó erejéig, aztán utána engem felvittek a posztoperatívba, a babát meg inkubátorba.

Délelőtt 11-től másnap ebédig a posztoperatívban voltam, utána mehettem le a csecsemős osztályra, ahol délután hozták a babámat.

Addig inkubátorban volt.


Amíg varrtak meg ilyenek addig apával volt legalább a baba, neki odaadták.

2020. febr. 6. 14:06
 26/58 A kérdező kommentje:
Ja és látogatási tilalom volt épp, szóval apát is azonnal zavarták haza a műtét után, 10 percre sem jöhetett hozzám se be, még jó hogy a műtétre engedték hogy bejöjjön.
2020. febr. 6. 14:07
 27/58 A kérdező kommentje:
# De szeretem, miért ne szeretném?
2020. febr. 6. 14:08
 28/58 anonim ***** válasza:
100%
Valahogy - esetleg szakember segítségével - fel kellene dolgoznod a téged ért traumákat. A császáros szülés is szülés, eszembe nem jutna máshogy gondolni rá. Valószínűleg neked ez az egész egy nagy trauma volt, és nem bírod feldolgozni egyedül.
2020. febr. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:
45%
Ha szeretnéd a babád, akkor most vele foglalkoznál és nem azzal, hogy hogy szültél 1 évvel ezelőtt és hogy mit szólnak ahhoz mások....
2020. febr. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 A kérdező kommentje:
Éppen az ebéd utáni szundiját tölti, nem fogom felverni :)
2020. febr. 6. 14:12
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!