Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császáros anyukák, ti milyen...

Császáros anyukák, ti milyen szót használtok a szülésre?

Figyelt kérdés

Már 1 éves elmúlt a lányom de még nem tudom mindig hogy mondjam, ha valahol felmerül a születése. Az "amikor szültem" nem jó, mert nem szültem. Az "amikor világra hoztam" sem jó, mert igazából az orvos szedte ki belőlem.

Nekem ebben semmi szerepem nem volt, csak ott feküdtem.

Egyszerűen nem tudok erre mit mondani, milyen szót.

Ti hogy emlegetitek?

Jó szerencsére nem mindennapos téma, de ha volt már az, akkor olyan kellemetlenül érintett hogy nem tudom mit mondjak.


2020. febr. 6. 12:45
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
100%

"valahogy nem is egy bújós baba most 1 éves létére se, nem szeret velem aludni sem, csak a saját kiságyában, nem ül el 3 percnél többet az ölemben se meg semmi. Lehet van összefüggés azzal, hogy már a születése körül is mik voltak, és kötődési gondjai vannak."


Az én lányom dettó ilyen, és hüvelyi úton szültem 🤔🤔🤔🤔🤔🤔

2020. febr. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy mondom,mikor szültem.
2020. febr. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 anonim ***** válasza:
42%
Hát te ne is szüljél többet, egyet se kellett volna. Szakember, pszichiáter esetleg segíthet.
2020. febr. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:
59%

Még ennyi gonosz embert.

Miért nem tudtok normálisan válaszolni? Miért kell egyből támadni, meg hogy ne szüljön többet, menjen pszichiáterhez?

Csak mert ő másképp gondolkodik?

Én azt tanácsolom, mond azt amit te jónak tartasz.

2020. febr. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 anonim ***** válasza:
71%

Épp ugyanezt akartam írni én is előző. Hogy mennyi rosszindulatú ember van. Én azt mondom mikor volt a műtét. De igazából ez meg azért nem a legjobb mert nem teljesen egyértelmű hogy milyen műtét de a szövegkörnyezetből gondolom ki találja akivel beszélek.

ha valakinek nem jó emlékei vannak valamiről, akkor az már egyből nem is szereti a gyerekét? nekem volt egy császárom meg egy sima szülésem is előtte, de nekem egyik se jó emlék, attól még szeretem a gyerekeim.

2020. febr. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 anonim ***** válasza:
100%

Jaj már. Függetlenül attól, hogy minek nevezed vagy nem nevezed a szülésedet, nem azért nem bújós a gyereked. Nekem két császáros gyerekem van, ráadásul vajúdás nélkül, mert mindkettővel sok komplikáció volt a terhesség alatt, és egyszercsak közölték, hogy akkor itt a vége, műtő. A semmiből. Na, hát mindkét gyerek igazi anya majma, bújósak, ölelnek, puszilnak, folyton a fenekemben vannak. 4,5 éves a nagy, 13 hós a kicsi. Annak, hogy szerinted érzelmileg távolabb van a gyereked a kelleténél, sokkal inkább lehet az az oka, hogy kivetíted rá a császárral kapcsolatos gondjaidat.

Visszatérve az alap kérdéshez, amúgy én is úgy érzem, hogy a szüléshez nem sok közöm volt, mivel egy kósza fájásom sem volt a császár előtt. Nem vekengek úgy ezen, szülésnek nevezem amúgy, ha felmerül, de így, hogy be se indult a folyamat, nem érzem annak. Szerettem volna őket rendesen szülni, a másodiknál vbac volt a terv, de nála is baj volt, úgyhogy csak örültem, hogy akárhogy is, de kint van egészségesen ő is.

2020. febr. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 anonim ***** válasza:
90%

Úgy gondolom, hogy egy normálisan gondolkodó nő tisztában van vele, hogy teljesen mindegy, hogy a nemi szervén, vagy a hasán keresztül jön ki a baba. Aki nem normálisan gondolkodik annak meg szükséges egy pszichiáter, ez nem sértés, hanem reális gondolkodás.

Azért az se normális aki azt gondolja annak kellene szülni, aki inkább azért nem akarja, mert mi van ha nem lesz vbac. Borzasztóan éretlen gondolkodás.

Én is ismerek olyat aki hüvelyi szülés mániás és a harmadik császár lett, nyilván nem örült neki, de normálisan tud hozzáállni, jobb egy császár, mintha hülye gyereket szült volna. Teljesen felesleges a szülés módján kattogni.

2020. febr. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 anonim ***** válasza:
73%
Egy pszichológust kellene meglátogatni ezzel a kérdéssel.
2020. febr. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:
100%
Császároa voltam, és a szültem kifejezést használom. Mivel attól még szülés.
2020. febr. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 anonim ***** válasza:
72%
Nem a gyerekkel vagy a szüléssel van gond. Hanem neked vannak kötődési meg önértékelési problémáid.
2020. febr. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!