Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nektek mi volt az a szülés...

Nektek mi volt az a szülés alatt/után ami meglepetést okozott? Amit senki nem mondott el nektek?

Figyelt kérdés

En azt hittem mindent is elolvastam és mindent is megkérdeztem már mielőtt szülni mentem. És tényleg millió infó volt, amit tesómtól, barátnőimtől stb megkaptam.

Tudtam dolgokat császárról és természetes szülésről is.

Mondták, hogy mind a két esetben remegés léphet fel, hogy ha császároznak, milyen bizarr, amikor átemelnek az egyik asztalról a másikra és latod hogy lóbál a lábad, de nem érzed. Hogy szülés után a tüdődet nagyon furának érzed, hogy lehet hogy kijön az aranyered is, hogy nem is olyan egyszerű kitalálni hogy kell kinyomni a gyereket stb. Stb.


Viszont volt két dolog, amit senki nem említett. Az egyik a gátmetszés hangja volt. Olyan iszonyú hangja volt, hogy bár semmit nem éreztem, beleborzongtam. Mint utólag kiderült a férjemben is nyomot hagyott ez a hang, Szóval nemcsak képzeltem. A másik meg, hogy nekem egy hétig olyan érzésem volt miután felálltam, mintha ki akarnának esni a beleim. Illetve, en amennyire féltem, hogy gátmetszés fog kelleni és kellett is, nekem annyira nem is fajt utána. Már aznap és másnap is vígan ültem. Harmadnap már török ülésben is.


Ja és eszembe jutott még egy, senki nem mondta, hogy gátmetszés után milyen nehéz kakilni. Mintha újra meg kéne tanulni, hogy kell.


Nektek mi volt meglepő, amire egyáltalán nem számítottatok?



2020. febr. 29. 22:53
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

18 nem kell megijedni. Itt sok dolgot felsoroltunk, de nem jelentkezik minden mindenkinél. 🙂

Nekem pl nem volt pisilessel gondom és a kateterrel sem sem akkor sem később nem éreztem semmit. A kiesik belem érzésre ha hosszabb távot mentem, a hasszorító tokeletes megoldás volt, de ez se jelentkezett pl minden szobatarsamnal. A gatmetszes hangja is latod, hogy nem mindenkinél van meg. Azt senki nem írta, hogy fajt volna neki. Nyilván ha metszeni kell vagy repedsz és varrni kell, az érzékeny lesz de nekem pl az egyáltalán nem volt vészes, valaki meg írta, hogy szenvedett vele. Sokaknak kell pici úszógumi, hogy könnyebben üljenek. Nekem semmi ilyen nem kellett. Valaki nem is érezte a kitolast fajdalmasnak, en meg igen.

De amúgy a terhesseg alatt és után minden átalakul. Valahogy tényleg megerősödsz benne. Rajtam a szobatarsaim folyton rohogtek, mert bármi volt mindig mondtam, semmi gaz, semmi sem faj úgy, mint a szules. Szoval utána már tényleg minden vicces kis kellemetlenségnek tűnt, vagy egyszerűen visszaemlékszel mennyivel nagyobb dolgot tuleltel egy-két napja és csak nevetsz. Igazából hozzáállás kérdése.

Ja meg amit irt valaki, hogy folyton szurkaltak. Lehet ő csaszaros volt, en egyetlen szurit sem kaptam szules után. Gyönyörűen visszahúzódott a mehem magától. Az egyik dokitol kaptunk viziten egy jó tippet. Minden szoptatás előtt usgyi a mosdó. Mert szoptatás közben termelődik az oxitocin ami húzza össze a mehet. De ha tele a hólyag nem tudja. Azt mondta így lehet elkerülni a szurit. En megfogadtam. És lám, nem is volt szuri. Persze a csaszarosok kapjak a verhigitot, Szoval nekik úgyis van szuri. De egyet megsporolhatnak ok is.

Vagy pl nekem szules után nem állt el a vérzés és próbáltak elkerülni a műtétet ezért valami eszközzel matatott bennem a doki. Kérdezte faj e. Mondtam hogy csak apró csipkelodeseket érzek. Erre mondta, hogy mások már ugrálni szoktak tőle az agyon. Szoval nem vagyunk egyformák. Nem kell attól tartanod, hogy minden is előfordul nálad. És ha valamelyik igen, kérdezd meg az összes mostanában szült baratodat, mert mindenre van apró trükk, ami megkönnyíti az életed.

Faj a mellbimbod? Lansinoh kenőcs. Nem tudsz ülni? Úszógumi. Gatseb gyógyulást akarsz felgyorsítani? Aloe Vera spray. Kiesik a beled? hasszorito (ezt mondjuk mostanában nem ajánlják, mondván ellustul az izom, de nem is kellett nekem 0-24-ben csak nagyobb sétákhoz kb 2 hetig. Nagyobb alatt azért már a 2-3 száz métert is ertem.)

2020. márc. 2. 13:37
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
Igen, császáros voltam, és nekünk az összehúzót se lehetett megspórolni.
2020. márc. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
18 vagyok. Koszi hogy nyugtatni prõbáltok, aranyosak vagytok. Azt már tudom hogy szemprobléma miatt csak császárral szülhetek 😔
2020. márc. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

Bennem fel sem merült hogy császár lehet és mikor már másfél napja vajúdtam és leesett a szivhang mégis az lett belőle. Nem tudtam, hogy ezt nehéz lesz feldolgozni. Mindenki jött azzal, hogy örülj, hogy egészséges. Hát örültem én, de csalódott voltam, hogy még szülni se vagyok képes. Rengeteget sírtak amiatt, hogy így végződött. Ez teljesen érthetetlen annak aki nem élte át.

Engem amúgy pont az lepett meg, hogy milyen gyorsan felépültem, még haza sem engedteky már nem kaptam fájdalomcsillapítót és kérdezgettem az orvost, hogy mikor lesz rosszabb :D

2020. márc. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
22-es az kár☹️ Nekünk a doki úgy mondta hogy mindenkinek van esélye elkerülni. (Vegyesen voltunk a szobában) de gondolom persze csaszarnal nehezebben tud magától húzódni a méh.
2020. márc. 2. 17:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!