Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyi pénzt 'illik' adni az...

Mennyi pénzt 'illik' adni az orvosnak szüléskor?

Figyelt kérdés

Fogadott orvosom van, akinek alkalmanként 15.000.- forintot fizettem eddig a vizsgálatokért, most a vége felé ugyan nem fogadja el, de nem tudom mégis mennyit 'kell / illik' neki adni szülés után. Kiírva az van a rendelőjébe hogy 'szülés levezetése 100.000.-tól.' Most akkor mennyit érdemes neki adni sima illetve császár metszés esetében ? (Ez is fenn áll) illetve ezt mikor szokták odaadni?


34 hkm



2020. ápr. 11. 07:00
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

#19-es!

Az égvilágon senki nem mondta, hogy nem fogok neki fizetni.:)

A legtöbb magán orvos (ahogy hallottam) nemhogy nem írja ki a rendelőjébe a szülés árát, kérdésre is annyit válaszol, hogy amennyit az anya gondol, annyit adjon neki, ezért furcsállottam hogy nála konkrétan ki van írva.:)

De miután te teljesen félreértetted látszólag amit írtam, akkor írom egyértelműbben, hátha: nyilván a 100 a minimum nála, mivel ez fel van tüntetve. Az pedig hogy ennél mennyivel adok többet (ha adok) az ellátástól függ, amit nyújt. Valószínű ha szülés után felém sem néz, illetve nem foglalkozik velem egyáltalán akkor nem fogok neki 150 ezreket adni.


Mindenkinek köszönöm, sokat segítettetek! :)

2020. ápr. 13. 11:04
 22/32 anonim ***** válasza:
100%

"A legtöbb magán orvos (ahogy hallottam) nemhogy nem írja ki a rendelőjébe a szülés árát, kérdésre is annyit válaszol, hogy amennyit az anya gondol, annyit adjon neki, ezért furcsállottam hogy nála konkrétan ki van írva.:)"


Az én orvosomnál minden ara ki volt írva. A sima szülés és a császármetszés is bele értve.

2020. ápr. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
49%

Tisztázzuk:

"Vesztegetés elfogadása

291. § (1) Aki gazdálkodó szervezet részére vagy érdekében végzett tevékenységével kapcsolatban jogtalan előnyt kér, avagy a jogtalan előnyt vagy ennek ígéretét elfogadja, illetve a rá tekintettel harmadik személynek adott vagy ígért jogtalan előny kérőjével vagy elfogadójával egyetért, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


Ez a Btk.beli megítélése az ilyen, előre megmondom mennyiért leszek bent a szülésnél témának.


"(2) A munkavállaló a munkáltató előzetes hozzájárulása nélkül harmadik személytől díjazást a munkaviszonyban végzett tevékenységére tekintettel nem fogadhat el, vagy nem köthet ki"

Ez pedig a munka törvénykönyve megfogalmazása.


Attól, hogy a nagy magyar gyakorlat így alakult, hogy egyes orvosok már pofátlan mődon előre fix összeget írnak ki, attól még nem lesz törvényes.


Ha pedig azzal takarózunk, hogy fogadott orvos, akkor legyen szerződés róla, mert ugye ez egy szolgáltatás, én vagyok az igénybevevő az orvos szolgáltató. Letisztázott keretek között, ha szólok, akkor ő ugrik. És nem úgy, ahogy az lenni szokott, hogy beesik a végére. 1-1,5 órákért elkérni 100000res összegeket, rablás.


Érdekes a szülésznő esetén senki sem pampog, pedig ő van/lesz ott veletek, nem az orvos.

2020. ápr. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
0%

23!


1, A magánorvos munkadíjának köze nincs a vesztegetéshez.


2, Még mindig nem kötelező, lehet az ügyeletesnél is szülni.


3, A magánorvos munkadíja és egy orvosnak adott hálapénz nem ugyanaz. Előbbi Kötelez ő, ha felfogadtad,utóbbi szabadon választott.


4, Az nők 99%-a orvost fogad és nem szülésznőt. Aki szülésznőt fogad, az nyilvanvaloan annak is fizet.


5, ""Vesztegetés elfogadása:291. § (1) Aki gazdálkodó szervezet részére vagy érdekében végzett tevékenységével kapcsolatban ..." Nincs szó vesztegetésről, egy igényelt munka/szolgáltatás kifizetéséről van szó.


6, "2) A munkavállaló a munkáltató előzetes hozzájárulása nélkül harmadik személytől díjazást a munkaviszonyban végzett tevékenységére tekintettel nem fogadhat el, vagy nem köthet ki"" A magánorvos egyéni vállalkozó, ebben a formában jelenik meg a munkaidőben kívül x helyen, hoyg y szülését levezesse, ergo nincs munkáltatója.


7, Még mindig nem kötelező a magánorvos.

2020. ápr. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
34%

🤣Nem a magánorvosnak a magánrendelésen adott összegről van szó...

Fúú, te se tanultál meg értelmezni, csak kötekedni, meg mellémagyarázni.

Na szép napot!

Jah és olvasd el még egyszer, amit írtam!

2020. ápr. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
De, tudok olvasni. Neked nem megy? "6, "2) A munkavállaló a munkáltató előzetes hozzájárulása nélkül harmadik személytől díjazást a munkaviszonyban végzett tevékenységére tekintettel nem fogadhat el, vagy nem köthet ki"" A magánorvos egyéni vállalkozó, ebben a formában jelenik meg a munkaidőben kívül x helyen, hoyg y szülését levezesse, ergo nincs munkáltatója."
2020. ápr. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
0%
#75 Köszönjük Emese.
2020. ápr. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
68%
A magánorvosnak, ha bemegy a kórházba, ahol dolgozik, akkor nem vállalkozó... Hanem a kórház alkalmazottja!
2020. ápr. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

De gondoltam, hogy itt a gyk-n "szakértők" vannak.🤣

Ezért kommenteltem előbb.


[link]

2020. ápr. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

"A magánorvosnak, ha bemegy a kórházba, ahol dolgozik, akkor nem vállalkozó... Hanem a kórház alkalmazottja!"


Nem így van. Amennyiben munkaidejen kívül megy be x anyuka kedvéért, magánorvosként van jelen és nem alkalmazottként. De megegyszer leirom, hátha te is fel tudod fogni a csökött kis agyaddal: NEM KOTELEZO A MAGANORVOS.

2020. ápr. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!