Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyi pénzt 'illik' adni az...

Mennyi pénzt 'illik' adni az orvosnak szüléskor?

Figyelt kérdés

Fogadott orvosom van, akinek alkalmanként 15.000.- forintot fizettem eddig a vizsgálatokért, most a vége felé ugyan nem fogadja el, de nem tudom mégis mennyit 'kell / illik' neki adni szülés után. Kiírva az van a rendelőjébe hogy 'szülés levezetése 100.000.-tól.' Most akkor mennyit érdemes neki adni sima illetve császár metszés esetében ? (Ez is fenn áll) illetve ezt mikor szokták odaadni?


34 hkm



2020. ápr. 11. 07:00
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
55%
A 4-es szerintem azokrol az orvosokrol beszel, akik nem adnak szamlat a szules kisereserol. Marpedig 100 000 ft-ert (vagy 150-ert) nem magankorhazban kiser szulest az orvos, es gondolom, a kerdezo errol nem kap szamlat. Van azert kivetel, van olyan orvos, aki ad, de ilyenrol egyszer hallottam osszesen eddig.
2020. ápr. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
53%

Álljunk már meg egy szóra!

Ha a magánrendelőjében van kiírva, hogy szülésvezetés 100.000fttól,az még nem jelent semmit. Mert feltételezhetően nem a magánrendelőjében fogsz szülni. Amennyiben magánkórház orvosaként dolgozik, úgy a magánkórház tarifájában benne foglaltatik az orvos ára is.

De feltételezhető majd bemész valamelyik állami kórházba, és ott a doktor élvezeti a szülésed utolsó 2óráját,ha jól tippelni meg a vajúdásod hosszát. Ebben az esetben előre fix összeget kérni nem hogy nem etikus, de egyenesen BTK.ért kiált.

Ha a szülés után adsz neki, amennyit gondolsz, az más tészta.

De előre nem köthető ki! Főleg, hogy se számlát, se semmi nem fogsz az átadott pénzről kapni.

Qrva gyorsan el kéne felejteni már ezt a pénzen vett biztonságot.

Egyesek pedig versenyt űznek belőle, hogy az orvosra kidobott összegekkel kérkedjenek.

2020. ápr. 13. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
0%
*levezeti a szülésed
2020. ápr. 13. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
35%

"De feltételezhető majd bemész valamelyik állami kórházba, és ott a doktor élvezeti a szülésed utolsó 2óráját,ha jól tippelni meg a vajúdásod hosszát. Ebben az esetben előre fix összeget kérni nem hogy nem etikus, de egyenesen BTK.ért kiált."


Igen? Pontosan milyen törvényt sért? Szabó Katika felkérte Dr, Gipsz Jakabot, hogy vezesse le a szülését. Dr.Gipsz Jakab közölte, hogy oke, az 100e lesz. Szabo Katika itt kétféleképpen dönthet: 1, köszöni nem kéri Dr, Gipsz Jakab közreműködését, vagy 2, elfogadja az árát. Semmi törvényt nem sért ezzel, semmi büntetendő nincs benne. Még mindig nem Kötelező a magánorvos.

2020. ápr. 13. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
0%

Leírtam, olvasd el, és ne háborogj!

Kellemes hűsvétot!

2020. ápr. 13. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
0%

*húsvétot

🤣

2020. ápr. 13. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
60%

"Semmi törvényt nem sért ezzel, semmi büntetendő nincs benne. "


Ha állami korházban szül a kismama, ahol amúgy is jogosult az ingyenes ellátásra, az büntetendő.

Ha ezt a pénzt ő még kéri is a szülés után, az is.

Ha magábkórházban szül, persze, akkor nem büntetendő, hiszen akkor extra ellátásokért is fizet pluszban.

Abba kellene hagyni már ezt a hálapénzezést, 2x szültem, nem fogadtam orvost, mégis kitűnően elláttak, terhesen és szülésnél is.

2020. ápr. 13. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszokat!

Talán az tűnik a 'legjobb' döntésnek ha nem kérdezek rá, meglátjuk hogyan viszonyul ott hozzám, mennyire segítőkész és ennek tükrében kapja a pénzét.. merthát igen, nem kötelező, én választottam a magán orvost, akit meg kell fizetni..

viszont nem magánkórházban lesz a szülés, hanem megyeszékhelyen államiba.. ezért sem értettem én se ezt a kiírt árat nála a külön rendelőjébe.

2020. ápr. 13. 08:59
 19/32 anonim ***** válasza:
35%
A te döntésed, kerdezo, de ne lepődj meg, abban az esetben, ha nem fizetsz neki, a büdös életben többet be nem teheted hozzá a lábad és nagy eséllyel a többi maganorvosnal se leszel szívesen látva. Ha felkéred a szülésedre, akkor fizetned kell. Nem a helyet fizeted meg, hanem az ő munkáját.
2020. ápr. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
64%

Itt már nagyon keverik a szezont a fazonnal. Az miért hálapénz, ha te felfogadsz egy orvost vagyis plusz munkát adsz neki, egy szolgáltatást fizetsz ki, hogy pont azaz ember ott legyen szülésnél. Nem kötelező!! Van ügyeletes orvos. Vagy lehet olyat is felfogadni, akinek nincs előre meghatározott tarifája.

Ezen az elven felháborodtok, amikor a bébiszitter kéri a pénzt vagy egy magántanár?

2020. ápr. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!