Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ténleg bátor volt a szülésznőm?

Ténleg bátor volt a szülésznőm?

Figyelt kérdés

3600 g-os babát szültem és nem csinált gátmetszést.

3.szülésem volt!


2011. jún. 2. 08:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem nem bátorság, hanem szakmai tapasztalat kérdése.
2011. jún. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Azért nem vágott,mert a harmadik szülésem volt,viszont ő volt a legnagyobb.
2011. jún. 2. 08:25
 3/18 anonim ***** válasza:
Nem bátorság kérdése. A szülésznő érzi, h meddig enged a gát. Sok boldogságot kíván: egy volt szülésznő :)
2011. jún. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Inkább tapasztalt.

Gátmetszést nem bátortalanságból, hanem kényelemből szoktak csinálni.

2011. jún. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%

Nem volt bátor. Ez lenne a normális. Én első szülésnél 3800g-os babát szültem gátmetszés nélkül, másodikra 4000g-os babát. Fel se merült a gátmetszés kérdése.

Amúgy külföldön már csak nagyon-nagyon ritkán csinálnak ilyet, ugyanis kifejezetten káros az anyára nézve és egyáltalán nem segít a babának sem az esetek több, mint 95 százalékában.

Ja, hozzáteszem, nem olyan széles a csípőm, mint a Panama-csatorna, sőt, kifejezetten inkább keskeny, alapból vékony alkat vagyok, de ez sem indok arra, hogy az embert szükségtelenül szétszabdalják.

2011. jún. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Miért kellett volna gátmetszés? Repedtél? Nem bátor volt, hanem ügyes. Nálunk a 3.-nál szintén nem volt gátmetszés, sőt, olyan gyorsan jött, hogy csak a szülésznő volt ott. egy öltésnyit repedtem csak. 4050 g volt a fiam.
2011. jún. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Szerintem se bátorság,hanem szakértelem.Én 2 babát szültem gátmetszés nélkül(a Szt.István kórházban).Ott minden szülésznő alapnak tekinti a gátvédelmet,és meg is próbálják alkalmazni.Persze,ha látják,hogy nem fog menni,vágnak.De ez abban a pillanatban derül csak ki.
2011. jún. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Egyszerűen jól mérte fel a helyzetet. Én 3800 és 3900g-os babákat szültem gátmetszés nélkül. A hozzáállása mindenesetre pozitív volt, még most is vannak olyan kórházak, ahol mindegy, hányadik szülésed, kötelezően vágnak.
2011. jún. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Ha valakinek nagyon lazák a kötőszövetei akkor nincs szükség gátmetszésre. Ezt szülés közben föl kell tudni mérnie a jó szülésznőnek. Mert ha pl nagy a baba feje és nincs gátmetszés, akkor az repeszthet akkorát, hogy egész a végbélig nyúlik. És akkor még a buksi után jönnek a vállak, azoknak is ki kell férnie. És egy esetleges repedés már tényleg nagyon kellemetlen lehet.

Nekem ezt most mondta el a szülésznőm.


36 hetes km

2011. jún. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Szia 3 gyermekes anyuka vagyok szintén. Az első 4350 gramm, vágtak és repedtem is, de azért mert 2 tolófájásra kint volt a lányom. MAtyóhímzés az én varrásomhoz képest semmi volt. A doki 1 órán keresztül fércelt össze.

A második 4860 gramm, ott egészen addig ment a gátvédelem, amíg vállelakadásos nem lett, ekkor jött a gátmetszés, amit 2 öltéssel megúsztam.

A harmadik 4950 grammal gátvédelemmel született, nem volt repedés sem.

Viszont egy valamit utólag: Sokkal rosszabb volt a gátvédelmes szülésem, mint az első, mikor sokat varrtak. Ekkora gyerek után éppúgy nem bírtam ülni 2 hétig, sőt az előző hegeim sajogtak. Ráadásul a kitolási szakasz is jóval lassabb volt. Mondtam a dokinak, ha mégegyszer szülök, akkor inkább vágjon :-D

2011. jún. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!