Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért van szüléskor, katéter,...

Miért van szüléskor, katéter, beöntés, gátmetszés, császármetszés, papírok alá írása, vizsgálatok, infúzió kapás?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 12. 19:57
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
73%
10-es válaszolóval teljesen egybevág a véleményem.
2020. ápr. 13. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
61%

Lehet vitatkozni mindennek a szükségességén, de tény, hogy egy orvos sem fogja megkockáztatni, hogy egy "minden menjen a maga útján" szülés után a szülők pereljenek egy esetleges negatív végkifejlet miatt...

Népszerűtlen vélemény, hogy bár tuti benne van, hogy biztosra akarnak menni az orvosok, de esélyes, hogy sok beavatkozást csak a kismama gondol feleslegesnek.

2020. ápr. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
52%

Érdekes a statisztikákat nézve külföldön nem rosszabbak a ráták, mégse tartják szükségesnek ezeket a beavatkozásokat. Most itt nem Zimbabwéra gondolok, hanem pl. Svédorszád, Dánia.

Egyébként perelni csak azt lehet sikeresen, aki nem tartja be az előírásokat. Ha az előírás a háborítatlan szülést pártolja, akkor nincs mit perelni, mert nem követett el hibát az orvos. Ha kell beavatkozni, akkor úgyis beavatkoznak mindenhol.

2020. ápr. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
58%

Teljesen nyugodt lélekkel utasíthatsz el olyanokat, mint a borotválás vagy az oxitocin. Egyébként nagyon sok helyen már itt sem rutin mindez, csomó kórházban nem adnak beöntést, gátmetszés csak akkor van, ha kell (azaz látják, hogy rommá szakadnál). Meg kell nézni, hova mész szülni. Vagy lehet otthon is egy bábával, az aztán tényleg háborítatlan. Vagy annyira azért mégse jó a természetesség, hogy ne legyen a szomszédban a műtő, ha probléma van?

Amúgy a 10-es válaszban felsorolt dolgok tényleg nem kellene, hogy rutinszerűek legyenek, és sok kórházban már nem azok. De én spec úgy vagyok vele, hogy ezerszer inkább ezek, mint a sokat emlegetett "régi szép idők", amikor a nők szülhettek otthon, ahogy tudtak, aztán vagy túlélte mindenki, vagy nem. Nekem már jó eséllyel a terhesség végéig se éltek volna a gyerekeim, ha a természetre van bízva. Vagy ha a dokim nem olyan "buzgó mócsing a pénzéért", hogy azért csak csinál egy "teljesen fölösleges" ultrahangot a 36. hét körül, ahol kiderült, hogy súlyos gondok vannak.

Akinél annyira sima ügy volt minden, hogy bárhol megszült volna, annak elhiszem, hogy az a legnagyobb gondja, hogy beraknak egy katétert szülés közben. A többiek viszont értékelik a biztonságot.

2020. ápr. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
76%

A 10-es és a 13-as válasz is én voltam. Igen, a biztonság kedvéért legyen a közelben orvos és profi segítség, de szemezgess csak a válaszomból :)


Mint mondtam, komplikációmentes szüléskor is erővel beavatkoznak, a buta/határozatlan anyukák meg még örülnek is, sőt pénzzel honorálják, mert micsoda gondoskodást kaptak.


Nem véletlen vannak könyöklős, itt ott nyiszálós, erőltetett menetben szülős horror sztorik.


Legyen közel a segítség, de legyen háborítatlan, de gondosan felügyelt amíg minden rendben. Ne legyenek a művi beavatkozások rutinszerűek. Ha nem érted a válaszom, gyakorold az olvasást.

2020. ápr. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Értem, és írtam, hogy ezek nem mindenhol rutinszerűek, sőt, el is utasíthatod. Ha nem teszed meg, az a te bajod.
2020. ápr. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
87%

Igen elméletileg elutasíthatod. Gyakorlatilag a kikészült, stresszes, bizonytalan anyákra ráerőltetik, hogy ezzel így meg úgy kockáztatja a gyereke életét. Igent mond mindenre. Rengeteg ilyet látni, hallani.

Rám nem kényszerítettek még semmit és nem is fognak. :)

2020. ápr. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
61%
Ebben valamelyest igazad van. De mindenki saját magáért felelős. Ahogy te tudsz tájékozódni a dolgokról, és aszerint dönteni, kiállni magadért, úgy másnak is meglenne erre a lehetősége. Ha nem teszi, így járt.
2020. ápr. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

2 hüvelyi szülésem volt


1 alkalommal a férjem írt alá mindent


Kaptam branült: cukrot, oxyt a végén

Beöntést / választható volt/

Volt gátmetszés,vákuum extrakció


2. Alkalom.

Nem írtam alá semmit, nem volt idő

Kaptam branült, méhösszehúzót kaptam a szülés végeztével, másnap húzták ki

2’öltést repedtem. Kértem, hogy ne vágjanak.

Utólag aláíratták a papírokat🤣

2020. ápr. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
51%

En az orvosokkal ugy vagyok, hogy bar nem mindenhatoak, de ahogy nekem bizonyos irodai munkakban, nekik ebben van kepzettseguk, tapasztalatuk, es joval tobb gyakorlatuk mint nekem.


Aki azt hiszi h csak azert mert kepes teherbe esni es kihordani egy babat maris szuleszorvossa avanzsalt, annak ajanlom a haboritatlan otthonszulest, de ha baj van, nekem ne rohanjon mentovel korhazba! Az vallalja h a "szakertelme" idaig tartott es ebbe vagy o vagy a baba belehal, esetleg megmarad, de fogyatekossaggal.


Valoban sok korhazban sok felesleges beavatkozas, ovintezkedes tortenik, de gondolom egyik orvos sem vallalja a felesleges kockazatot h beperelik/belehal a paciens ha forsziroz valamit, igy ezek a folosleges beavatkozasok megsem akkora gyogyithatatlan karosodashoz vezetnek mintha otthon szulted volna labbal elore pl es beragad a feje, de magadat nem tudod (valamiert) csaszarozni.

Fenti felsorolt korhazi intezkedesek kozul mindben volt reszem,cserebe van ket egeszseges gyermekem, pedig a 2. Szules utan tobb adag vert kaptam h ne verezzek el.Pl a vertranszplantaciot sem tudom magamnak intezni, sot otthon nincsenek 0-s verkeszleteim a fagyoban, hatha alapon.

A csaszar kibirhato (sima szulesben is volt reszem, nem csak egyik oldalt ismerem), katetert nem erzed, beontes elhagyhato (en kifejezetten kertem), gatmetszes sem kellemes, de nyugodtan lehet szanaszet szakadni es ragaszkodni mindenaron a gatvedelemhez akkor is ha 2 szakember a masik feleden nem javasolja adott helyzetben.


Miert szuksegesek a vizsgalatok? Erre inkabb nem is reagalnek...


Szerintem minden suszter maradjon a sajat kaptafajanal es meg ezek ellenere is tortennek sajnos tragediak.

2020. ápr. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!