Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha visszautasítom a gátmetszés...

Ha visszautasítom a gátmetszést, borotválást, beöntést, akkor ugye semmiképpen nem csinálják? Vagy lehet olyan, hogy az elutasításom ellenére megcsinálják?

Figyelt kérdés
2020. jún. 18. 22:28
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
40%
Laikusnak bármit meg lehet magyarázni.. Persze, hogy nyomja a fej a gátadat, fura lenne, ha nem tenné.. Elég égő, feszítő érzés, igen MINDENKI azt érzi szétreped. De ott a szakember és segít. Persze, ha az anya nem működik együtt, a gyerek feje nagy, ott a keze, rohamos a kitolás, jön a metszés. Ez az esetek 10 ismétlem 10%-a. Amúgy meg a szülés jár némi áldozattal, de van intimtorna, sport, jóga, végső soron műtét, ha regenerálni akarod a vaginádat.. soha senki nem mondta, hogy minden olyan lesz majd, mint régen, de szülni de muszáj. Amúgy nem csak az viseli meg a gát-és hüvelyizmokat, hogy kijön rajta a gyerek, hanem, hogy hónapokig +5-6 kiló nyomódik a medencefenékre.
2020. jún. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 anonim ***** válasza:
69%
És #16-os, én külföldön szültem. Szóval nekem külföld nem a statisztikák olvasgatása.
2020. jún. 19. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 anonim ***** válasza:
77%
#20-as, ha a gyereknek jó a szívhangja, 1,5 óra is lehet a kitolás, és láss csodát senki nem lesz fogyatékos tőle. Persze baszki, az egész világ statisztikákat hamisít, a WHO-tól kezdve mindenki. Olvass egy kis szakirodalmat, ha szakember vagy, ha még nem, ne terjeszd az igét a túlmedikalizáltak szülésfelfogásodról.
2020. jún. 19. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 anonim ***** válasza:
71%
21 bocsi de elmehetsz a fenébe az anya nem működik együtt résszel. Persze nyilván. Okolj engem (vagy bárki más szülő nőt) hogy béna vagyok, hogy nem tudom megszülni gátmetszés nélkül a nagy fejű gyerekemet, aki még a kezét is előre tolja egy olyan szülész orvossal aki gátvédelem parti. Hagyjuk már. Mindennel egyet értek, de ez, hogy egy szülő anyára BÁRMILYEN felelősséget rátolj, aki x órája szenved (esetemben 33) és aki végső soron viselni fogja a következményeit a repedésnek is meg a vágásnak is, na az gusztustalan. És nem nem volt rohamos a kitolás. 30 percig szenvedtünk azzal is. És bár nyilván nem kérdezted, meg nem is tartozik rad, de végül így is a PIC-en kötött ki a gyerek. Marhára jó lett volna még bent dunsztolni picit, hátha sikerül megfulladnia nem?! Jójó tudom, 10%. De pont emiatt a 10% miatt nem kene az anyára bízni hogy visszautasíthatja e a gátmetszést. Vagy?
2020. jún. 19. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 anonim ***** válasza:
64%
#21-es: az intimtorna kitágult, megnyúlt hüvely eseten annyi, mint halottnak a csók. Ha az orvos keze meg van kötve, mert a kismama annyira természetesen akar szülni, akkor olyan nőgyógyászati problémái lehetnek, amik élete végéig elkísérik. Szerintem inkább az a gond, hogy egy apró metszésért megy a hiszti. A 10%-ot szerintem azért hagyjuk, mert ha egy nő szülés után rászánja magát és elmegy egy rendelésre, ahol segítséget vár a nőiessége visszaszerzéséért, akkor fogja látni a szomorú helyzetet, hogy fiatal párok próbálják mindenféle alternatív módszerekkel menteni a házasságukat, miközben ott a várva várt kisbabájuk... A nemi életük ugyanis azóta romokban. Szóval az a 10% elég sok tud lenni, amikor már valaki maga is beletartozik. A végső soron műtét... megjegyzésedhez: légyszi nézz utána mennyibe kerül egy ilyen műtét. Meg előtte kutakodj, hogy ki a megfelelő orvos erre. Nyilván egy kisbabával minden nő álma egy hüvely műtét. Az a baj veled, hogy nem vagy érintett. Fogalmad sincs róla, mit jelent egy ilyen szövődménnyel együtt élni. Nagyon sokan érintettek, de nem beszélnek róla, mert szégyenlik vagy mert nem tették még magukat túl rajta, stigmatizáltnak érzik magukat, mintha az ő hibájuk lenne, ami történt.
2020. jún. 19. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 anonim ***** válasza:
61%

#22-es

Szültél X alkalommal külföldön és levontad a saját tapasztalataidat. Én meg X évig ezt tanultam, dolgoztam külföldön, most itthon és szültem is. Egy gyerek se lett még oxigénhiányos meg fogyatékos, mondjuk én tisztában vagyok a csm és a gámetszés szakmai indikációival, a szülések 85%-a utóbbival zajlott. És számos VBAC-os szülés is volt, mert van, akinek ez fontos és nincs átmosva az agya, hogy aki nem engedi kitolni meg húzni meg metszeni meg kierőszakolni magából a gyereket, az felelőtlen és ejt a gyerekére magasról. Hála az égnek nem kell valami elmaradott, feudális helyen gépiesen csinálni a dolgokat, mert "ez a szokás" Az én pácienseimnek mindig is számított a véleménye, ha császárt akart, arról is tudtunk beszélgetni. Én nem úgy gondolom, hogy a nagy fehérköpenyes varázsló mindent is eldönt...

2020. jún. 19. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 anonim ***** válasza:
0%
23-as! Te tényleg csak papíron ismered a dolgokat! Ahol én szültem külföldön nem is néznek szülés alatt szívhangot!!! Úgyhogy nekem te ne beszélj túlmedikalizálásról. A statisztikák is láttam, hogy készülnek. Meg hogy mi mindent elkövetnek egy kismamával, hogy ne császármetszés legyen a vége.
2020. jún. 19. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 anonim ***** válasza:
48%
#24 az anya nem működik együtt rész egy példa volt, fel volt sorolva még 5 másik is( nagy fej, ott a keze stb).Nekem volt olyan szülő nővel tapasztalatom, aki nem tölt, üvöltött, hogy ő nem, szedjük ki, fel se merült 1 másodperc erejéig se a gátvédelem nála. Magadra vetted, de senki nem rád írta. Én is szültem már, vaginám jól van. Nem tudom honnan veszitek ezeket az orbitális marhaságokat, hogy gámetszés esetén nincsenek problémák utána. De be is fejeztem, nem lehet itt világosságot gyújtani az emberek fejében... Aki magánkórházban szül, szerencsére másképp gondolja, mint ti. Ott kerek perec tarifa van, nem kell ezt az undorító fogadott orvoslást meg hálapénztolást is elviselni..
2020. jún. 19. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 anonim ***** válasza:
33%
Arról ne is beszéljünk, hogy szültél te már?! 1,5 órás kitolás?! Ha igen, tuti nem volt részed 1,5 órás kitolásban. Röhög a vakbelem. Ki az az idióta aki 1,5 órás kitolást akar egy metszés helyett?! Az tuti nem szült még. Ezek azok az eszement dolgok, amiktől lemegyek az agyamról. Azért mert a pusztában fekete Afrikában ez normálisnak tekinthető a sárkunyhó döngölt padlóján, a 21. Századi többé-kevésbbé nyugaton hadd ne kelljen már 1,5 óráig tolnom, ha van rá más mód. Jézusom, eskü ez már ilyen szekta szint 🤦🏼‍♂️🤦🏼‍♂️🤦🏼‍♂️
2020. jún. 19. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 anonim ***** válasza:
28 en is írtam hogy engem vagy bárki mást akár. Nem tudhatjuk mi történt vele, hogy idáig jutott. Ez semmiképpen nem az ő hibája. Ő például sokkal jobban járt volna egy császárral. Amit illene a személyzetnek felismerni. Szerintem. Mert az ilyenből nagy baj is lehet. És akkor utána mutogatnál rá, hogy béna volt nem akart szülni? Közben nem tudjuk milyen lelki állapotba került szegény.
2020. jún. 19. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!