Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha visszautasítom a gátmetszés...

Ha visszautasítom a gátmetszést, borotválást, beöntést, akkor ugye semmiképpen nem csinálják? Vagy lehet olyan, hogy az elutasításom ellenére megcsinálják?

Figyelt kérdés
2020. jún. 18. 22:28
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 anonim ***** válasza:
54%
Nagyon divat ez a rinyalas szulesnel. Mi a bajod ezekkel? Borotvalkozz, mint egy igenyes no, es akkor nem borotvalnak? Hidd el rohadt kellemetlen bekakilni szules kozben, nekem sikerult, mert nem volt ido beontesre, pedig kertem. Nagyon ciki volt nekem, pedig volt boven mas bajom is, de most is neha eszembe jut. A ferjem is ott volt. A gatmetszes meg akkor kell, ha szetszakadnal. Az jobb?? Nem tudom honnan jott ez a minden rossz, amit a korhazban csinalnak divat hiszti. Akkor szulj otthon.
2020. jún. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 anonim ***** válasza:
50%
51 azért mert most az ezo karmikus szülni csodálatos életérzés a divat. De kiváncsi vagyok ezek a nagyon kemény ökomamik hány óra után kiabálnak fájdalomcsillapító után. Ne értsetek felre, támogatom, hogy mindenki úgy szüljön ahogy szeretne. De ésszerű keretek között. És nehogy már az orvosnak kelljen könyörögni, hogy hagy mentse már meg a gyereket. Ezzel párhuzamosan persze el kellene felejteni az automatikus gatmetszest is. Ha tényleg akkor vágnának, amikor kell és nem hobbiból az orvosok, akkor ezek fel sem merülnének. De ugyanez az oxitocin. Azt is van ahol adják, mintha csak egy pohár víz lenne.
2020. jún. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 anonim ***** válasza:
82%

#51 Ez az egész nem alakult volna ki, ha az orvosok mindent csak akkor csinálnának, amikor tényleg szükséges. És sajnos ha valami ennyire elharapódzik, akkor muszáj túlzásokba esni, ha változást akarnak elérni.

Ez az egész "gátvédelem" hülyeség nem jutna eszébe senkinek, ha nem rutinból vagdosnának, nyomkodnának mindenkit teljesen ok nélkül. A többi dolog elutasítása pedig már csak ennek a hozadéka.

2020. jún. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 anonim ***** válasza:
38%

Ja 53, csak addig fogják ezt csinálni ezek az okos utasíts el mindent mozgalom tagjai ameddig valami tragédia nem történik és nem kezd majd el valaki pereskedni egy kórházzal.

Ja, vagy lehet, hogy nem jutunk el idáig mert az orvos adott esetben nem hisztizni fog mint mindent elutasítok anyu hanem életet ment az önjelölt szülész parancsolgatásai ellenére is?

2020. jún. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 anonim ***** válasza:
78%
Remèljük egyszer eljutunk oda, hogy elhagyjàk a borotvàlàst, beöntèst, hagyjàk a vajùdò nőt enni, inni, mozogni. Nem alkalmaznak erőszakot, kopognak, engedèlyt kèrnek a vizsgàlathoz, elmagyaràzzàk milyen beavatkozàst mièrt ajanlanak, ès ha nincs èletveszèly, hagyjàk a szülő nőt dönteni. Nem siettetik a szülèst, kizàròlag szüksèges esetben vègeznek gàtmetszèst, èrzèstelenìtèst adnak metszèshez ès varràshoz is minden esetben. Ha a csàszàros anyànak is megadjàk az aranyòràt, ès segìtsèget mìg friss a sebe.Ha nem különìtik el az anyat, akadàlyoztatàsa esetèn az apàt vagy mas rokont az újszülöttektől ès kisbabàktòl. Majd mikor tàmogatjàk a szoptatàst, de felismerik mikor kell segìtsèg es hatèkonyan segìtenek benne, ha kell pòtlàs akkor szoptatàsbaràt mòdszer mutatnak hozzà. Ha ez mind meglesz, akkor senki nem fog pampogni a maradèk kb. 5% gàtmetszès ès 10-15% csàszàrmetszès miatt. De mìg a szüleszeti erôszak mindennapos, vannak kòrhàzak 52% csàszàr-es 89% gàtmetszèsarànnyal, addig nem dőlhetünk hàtra ès küzdenünk kell magunk ès a gyerekeink biztonsàgàèrt. Mìg ezek nem teljesülnek, addig nagyon fontos, hogy az ember mit ìr alà, ès nem szabad a szőnyeg alà söpörni, ha valakit erőszak èr.
2020. jún. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 anonim ***** válasza:
69%

Azért az csak szerintem érdekes, hogy ilyen horrorsztorikat szinte kivétel nélkül csak olyanoktól hallani akik nem hajlandóak utánanézni a kórháznak és a zsebükbe nyúlni, hogy orvost fogadjanak hanem beesnek az első kórház ügyeletére? Aki választott kórházban, fogadott orvossal (+szülésznővel) szül olyantól ritkán hallok ilyen borzasztó sztorikat.

Utolsónak pedig annyit, hogy ez mind szép és jó, de egyrészt enni-inni egy esetleges altatás miatt nem lehet mert nagyon veszélyes lehet viszont inni a legtöbb helyen már hagynak. A borotválás, beöntés a legtöbb helyen már nem a protokoll része. Nekem kopoghattak volna, nem az angol királynő vagyok és úgy be voltam fordulva, hogy semmit nem hallottam, ha azon múlik sosem nyernek beengedést. Dönthettem én az epidurálról, a gátmetszésről és az orvosom mindent elmagyarázott majd rám bízta a döntést. A gátmetszést 10-ből 9 nő meg sem érzi eleve, a varráshoz pedig mindenhol adnak érzéstelenítőt. Szinte már mindenhol van szőr-bőr kontakt és aranyóra császármetszés után. Szoptatási tanácsadó mindenhol van, az más kérdés ha bunkó de van, inkább a kismamákat kéne edukálni mert a nagy többségük úgy megy oda, hogy olyan sötét mint az éjszaka ami a szoptatást illeti és gondold végig, hogy pl neked mennyire lenne türelmed 30 ilyennel foglalkozni (lehet mondani, hogy hát tanítsák meg ott, de érdekes én utána tudtam nézni mindennek és teljesen képben voltam mind a technikával mind az elméleti résszel és egy percig sem okozott nekünk gondot a szoptatás). Szinte már mindenhol anyatejjel svéd itatópohárból pótolnak vagy sehogy.

Azt pedig áruld már el nekem, hogy egy esetleges gátmetszés miben is veszélyezteti a gyereket?

2020. jún. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 anonim ***** válasza:
80%
56 normális országban nem kéne, hogy szükség legyen arra, hogy a páciens úgymond mindennek utánanézzen. Amúgy meg, aki nem néz utána a szoptatasnak, azt nem is nagyon érdekli az egész, szóval azt csak szépen békén kene hagyni. Annak meg normálisan segíteni, akinek szüksége van rá.
2020. jún. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 anonim ***** válasza:
45%

Nem bírom, ha a gyereknek iskolát, angoltanárt, fociedzést stb keresel -> utánanézel, ha a kutyának orvost, kozmetikust, kutyasulit stb -> utánanézel, ha magadnak körmöst/edzőtermet/pszichológust stb -> utánanézel, ha a férjed autószerelőt, fodrászt vagy bármit keres -> utánanéz. Mindennek utána bírnak nézni az emberek csak a kórháznak nem, oda csak beesnek hogy itt megszülöm mert bárhol meg tudom szülni ez a természet rendje.

Mikor fogjátok már fel végre, hogy nem egységes rendszer van mindenhol? Hogy nem ugyanazok az elvek, a protokollok, a módszerek stb és nem várhatod mindenhol ugyanazt, mert te hiába vársz el valamit az idegen orvos nem mehet szemben az árral érted. Ugyanakkor nem hordhatod el az összes kórházat sem mert valahol az egyikben nem tetszik a szisztéma.

Aki pedig nem tud valamit az kérdezzen, menjen oda és kérdezzen, senkit nem küldenek el, hogy éhezzen a gyerek nincs idő erre. De pl amikor én szültem olyan teltház volt, hogy küldtek haza akit lehetett, nem volt idő mindenkinek egyesével a szájába rágni mindent, de aki kért az kapott segítséget minden téren. Rengeteg olyat látok aki akar szoptatni és azt hiszi ez a világ legtermészetesebb dolga ami megy magától mint a karikacsapás és ezért nem néz utána a hogyanoknak hanem majd a gyerek szája adja aztán mint a filmekben megy is egyből. Tudjuk hogy ez nem egészen így van és szülés után jön a meglepetés.

2020. jún. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 anonim ***** válasza:
69%

"ilyen horrorsztorikat szinte kivétel nélkül csak olyanoktól hallani akik nem hajlandóak utánanézni a kórháznak és a zsebükbe nyúlni, hogy orvost fogadjanak hanem beesnek az első kórház ügyeletére? Aki választott kórházban, fogadott orvossal"


Az én horrorsztorim egy olyan klinika központban esett meg, ami híresen bababarát és hivatalos protokoll szerint teljesen beavatkozásmentes problémamentes esetben. Szoptatásbarát. Aranyóra biztosított. Az újszülöttet sehova nem viszik.

Fogadott orvosom volt, az akkori sztárszülész, akit mindenki agyondícsért, velem meg elszúrt mindent amit lehetett.

43-as voltam. :/

2020. jún. 20. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 anonim ***** válasza:
#51 akkor én igénytelen nő vagyok, mert nem borotválom a puncim? 🙈 A gáttájékon amúgy engedtem leszedni, ha metszés kell, vittem saját borotvált, a szülésznő nagyon segítőkész volt és nem kopasztott meg. Vajúdás előtt még az elején hasmenésem volt magától, ezért én nem kértem beöntést rutinból, mivel minden kijött, közben meg csak gyümölcspüréket, 1-2 energiagolyót ettem. 😊 Csak altatásos császárnál intubálnak, ami ritka, gyomorsavat btw ugyanúgy lehet aspirálni. Gyorsan felszívódó, könnyű, főleg szénhidrát dús ételeket lehet enni vajúdás alatt nyugodtan, ez bizonyított tény.
2020. jún. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!