Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha visszautasítom a gátmetszés...

Ha visszautasítom a gátmetszést, borotválást, beöntést, akkor ugye semmiképpen nem csinálják? Vagy lehet olyan, hogy az elutasításom ellenére megcsinálják?

Figyelt kérdés
2020. jún. 18. 22:28
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
60%
#29, ja szültem, első gyereknél 1 óra 10 perc volt a kitolás, 1 öltés kellett a végén. Másodiknál már csak 20 perc, és ölteni se kellett. Voltak fájdalmas részek, de akkor is tudtam, hogy nem varázsütésre fog belőlem kiesni a gyerek, amikor terhes lettem. 20 éves korom óta intimtornázok, már a szülés másnapján is csináltam. Baromi sokat segített. És az is, hogy tisztelték azt, hogy gátvédelemet kértem, és megoldottuk. A gyerek is jól volt végig, kapott oxigént a köldökzsinórból, arra van.
2020. jún. 19. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 anonim ***** válasza:
89%
Nekem fél óra volt a kitolás tökéletes gátvédelemmel, ha 1,5 órát kellett volna tolnom abba belehalok úristen. Mindezt csak azért, hogy eldicsekedhessek azzal, hogy gátvédelmem volt háááááát nem tudom megéri-e. Mellesleg senki ne higyje azt, hogy a gátvédelem az szenvedésmentes hawaii dizsi, nekem is ugyanúgy sajgott hetekig az alfelem, hogy úgy jártam mint aki beszart csak nem volt varratom.
2020. jún. 19. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:
53%
#26-os, a szakmai tudásod inkább hagyjuk :-D Tudod ki hiszi el neked, hogy orvos vagy? A jó apgar még semmire sem garancia. Egy rövid ideig tartó oxigénhiánynak is lehetnek később súlyos következményei. A fogyatékosságnak, idegrendszeri problémának a jelei a későbbi években jelennek majd meg. A gyerek kierőszakolásáról beszélsz?! Ez most komoly? Olvasd már el, hogy azt írják, hogy NEM TUD kijönni a gyerek! A vita a gyerek érdekében megy. Mert előbb-utóbb úgyis kijön, de inkább egy vágás időben, mint a gyerek szenvedése árán egy repedés. De importáljuk a barbár módszereket Magyarországra.
2020. jún. 19. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 anonim ***** válasza:
44%
Na én pont ezért választottam a magán klinikát és a császárt. Az első hét volt a nehéz, de a férjem mellettünk volt.
2020. jún. 19. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 anonim ***** válasza:
56%
#32, annyira furák vagytok.. ez nem dicsekvés, ez az anya kívánsága, aki dönthet arról mit szeretne. Nekem se volt 100%-os a vaginám hetekig, de utána eltelt egy kis idő, ott az intimtorna, és semmi problémám nincsen azóta sem. Ha valaki metszést akar, lelke rajta, de ne vagdossanak mindenkit csak úgy, mert ez a szokás. A páciensnek/betegnek a kellő felvilágosítás után tiszteletben kell tartani a véleményét. És ez nem csak a szülésre igaz, hanem mindenre..
2020. jún. 19. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 anonim ***** válasza:
61%
#33-as, nekem az ilyen emberek véleménye,mint te nem oszt nem szoroz. Dicsőítsd csak az itthoni elavult szülészetet meg kb. mindent. ( Irhatnám az onkológiát, belgyógyászatot stb) Ausztriában, ha orvosként túlléped a statisztikailag megengedett császár vagy egyéb beavatkozás arányt, keményen elővesznek és átnézik az összes szülésedet.. Nem úgy van ám, mint itt a kiskirályok földjén, ahol magasról tehetsz a szakmai ajánlásokra, mert senki le sem ejti, mit csinálsz, a betegnek meg kb. 0% esélye van pert nyerni..Lásd a meningitisben meghalasztott harmincas nőt, akit a korona miatt hagytak meghalni. Semmi következménye nem lesz, kimosakodja magát mindenki. Gusztustalan hozzáállás ez.. Mondom úgy, hogy hosszú évek óta a pályán vagyok.
2020. jún. 19. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 anonim ***** válasza:
37%
Nekem kb. 1 òra volt a kitolàs, nem szenvedtem meg a szülèsnek azt a rèszèt. Örülök, hogy nem Magyarorszàgon szültem, ott màr napokkal azelőtt megcsàszàroztak volna. Ìgy oxytocinnal -szerintem indokolatlanul-telenyomva ugyan, de gàtvèdelemmel, fèlhomàlyban, nègykèzlàb szültem meg a gyerekemet, akit egy percre sem szakìtottak el tőlem. A szülèsznő nem finnyàskodott a szeklet miatt kitolàs közben, a munkàjànak a rèsze, hogy letörölje. Magyarorszàgon nagyon màskepp sikerült volna a szülèsem. Kedves kèrdező, szívből kìvanom neked, hogy talàlj olyan segìtőket a szülèsedhez, akikben igazàn megbìzhatsz. Ha nekem ez sikerült volna, akkor az otthonomban szültem volna, ès az oxytocint is megùszom.
2020. jún. 19. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 anonim ***** válasza:
84%
#35-ös, az a kis idő, ami neked eltelt, az más nőknek soha nem telik el. Az intimtorna nem gyógyszer, amit bevesz valaki és garantáltan meggyógyítja. Másrészt a hüvely magától is regenerálódik, tehát idővel magától is visszanyeri a régi önmagát, torna nélkül is. De vannak esetek, amikor nem és ezen a torna sem segít, csak a műtét. A kérdés meg arra vonatkozott, hogy eleve visszautasítja a gátmetszést. Tehát semmiképpen nem engedi. Erre vonatkoznak a válaszok, hogy inkább vágás legyen, ha kell, mint repedés.
2020. jún. 19. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 anonim ***** válasza:
52%

Ja, csak ezt a metszést sokan úgy kezelik mint a világ végét és inkompetensnek állítják be azt akinek nem sikerül a gátvédelem / egy köcsögnek az orvost aki vágni merészelt. Mellesleg most nem azért, de ha minden rendben megy egy vágásnál és egy gátvédelemnél akkor konkrétan hetekkel később ugyanott van az ember, ezért nem értem miért olyan ördögtől való szörnyeteg az a metszés amit akkor ejtenek ha a babának kell még fél centi, hogy rendesen ki tudjon jönni. Értelmetlen hiszti, én legalábbis nem halok bele ilyen apró-cseprő kis hülyeségekbe.

Egy esetleges sérülés pedig minden esetben ugyanúgy benne van a pakliban. Mellesleg én speciel dönthettem, ha valaki olyan kórházat vagy orvost választ ahol a kérései (nem parancs, ki vagy te hogy parancsolgass hogy ez lesz meg az lesz, ezt bízzuk az orvosra) süket fülekre találnak akkor vessen magára. 2 perc kb Googleben utánanézni manapság már egy adott kórház szemléleteinek, protokolljainak is de azt hozzáteszem, hogy bunkók sajnos mindenhol vannak, ezért érdemes orvost fogadni aki biztosan nem az hanem ismer és tudja mit szeretnénk.

2020. jún. 19. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 anonim ***** válasza:
35%
#36-os: Nem semmi, hogy mivel huzakodsz elő, csak hogy a magad állítását igazold. Az egészségügy helyzete rossz, de szakmailag semmivel sem rosszabbak a magyar orvosok. Badenben ha nem tudnád egy termékenyítő klinikán épp a múlt héten halt meg valaki, sőt ha jól emlékszem, több kismama is. Magánklinikán!!! Ne gyere azzal, hogy bezzeg nyugaton... Szerinted, ha Ausztriában előveszik az orvosokat, az jó dolog, tényleg??? Amikor a statisztika számít, hogy jajjj, meg fognak büntetni, akkor ez a nő ma már nem szülhet császárral, mert ebben a hónapban már megvan a kórházi kvótánk, túl fogjuk lépni..!! Pont erről beszélek!!!!!!!! Nem a beteg számít, nem a gyerek, hanem a statisztika! Én sem adok a te véleményedre, mert legalább gondolkodok és nem csak benyelem az információkat, amiket szépen tálalnak.
2020. jún. 19. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!