Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Gátmetszés vagy gátszakadás a...

Gátmetszés vagy gátszakadás a jobb?

Figyelt kérdés

Olvastam egy cikket, linkekem:


[link]


De részletezem is, amin megakadt a szemem:


“. A természetes gátszakadás még mindig jobb, mint a gátmetszés. Hogy miért?

- A gátmetszés növeli az esélyét egy további szakadásnak. Ez azért fordulhat elő, mert a baba feje nekinyomódik ennek a vágásnak és még mélyebb sérülést okoz a gátizomban.

- A szakadás könnyebben gyógyul, mint a vágás.

- A sebhely megakadályozza a gátat abban, hogy a későbbiek során nyúlni tudjon, ezzel még nagyobb károkat idéz elő a jövőbeni szülések során.

- A gátmetszés fertőzést, gátsérülést, vizelet- vagy széklettartási problémákat és fájdalmas szexet eredményezhet.”


Ez tényleg így van? Inkább szakadjon?


Kérlek, mondjátok el a véleményeteket a dologról.


2020. jún. 29. 16:43
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
88%
Utolsó előtti vagyok. Nem hülyeség, ha vágnak, más irányban vágnak, így kevésbé valószínű, hogy a végbél irányában reped. Ugyanis abból akár széklettartási gondok is lehetnek. Ezt anno a kórtantanárom mondta főiskolán, de csak érintőlegesen beszélt róla. Most utána olvastam, ha már belekötöttetek, hátha rosszul emlékszem, de tényleg így van.
2020. jún. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
89%
Inkább vágjanak, mint repedjek. Engem vágtak mind2 alkalommal, a baba gyorsabban jött, mint tágultam, nagy feje volt, tuti minden irányban szakadtam volna. Így csak 1 vágásom volt.
2020. jún. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
37%
Én az utolsó gondolatjeles érvet csak megerősíteni tudom. Fertőzés ugyan nem lett, de az összes többi pipa. Pedig elvileg pont az ilyen károkat akarják megelőzni vele...
2020. jún. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
49%

11 en nem úgy értettem hogy az hülyeség akit te írtál, hanem a kérdező általi idézetben hülyeség az utolsó pont.

13 nem tudhatod, ha repedsz jobban vagy rosszabbul jársz e. Ez a baj ezzel a dologgal.

2020. jún. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát én szakadtam, minimum 13 öltésem volt, kívül belül, még 3 hét után is alig tudtam menni/ülni... Legközelebb inkább vágjanak és legyen 2-3 öltésem...
2020. jún. 30. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Az első szülésemnél vágtak, 3 öltés. Aznap este még fájt, mikor kiment az érzéstelenítő, de másnaptól semmi bajom sem volt. A másodiknál a vágás helye repedt, 2 öltés. Napokig fájt, húzódott a seb. 4 hete szültem már nem fáj, de érzem a helyét. Még megnézni nem mertem. A vágás helyét pár hét után meg se találtam, ez ebből a szempontból is rosszabb lesz.

Vagyis én azt kívánom inkább vágtak volna megint. Egyébként szülés közben se a vágást se a repedést nem éreztem.

2020. jún. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
2X szültem gátmetszéssel, a vágást meg sem éreztem, a varrásból.is csak annyit éreztem, hogy a doki matat. 8 hónapja született a második babám, már szinte nem is látszik a heg...
2020. jún. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Jajj! Vágtak, másik oldalt szakadtam. A vágásnál gyorsan megvolt a varrás, míg ahol szakadtam, elbíbelődtek egy jó darabig.. Valamint ott nem hatott az érzéstelenítő sem. Másfél éve volt már, de a szakadásomnál mai napig erős szúrós érzést érzek együttlét közben. Köszönöm, inkább a vágást választanám százszor 🙏
2020. júl. 1. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Annyival mindenképpen jobb lehet a gátvédelem (ha nem vágnak) hogy nem biztos hogy szakadni fogsz... Lehet megússza épen a gátizom, nem reped, nem kell vágni. Az a legjobb szerintem.

Engem vágtak, de fogalmam sem votl róla mi az az intim torna, nem edzettem a gátizmomat, teljesen meggyengült is a szülés után, így én szerintem repedtem volna nem kicsit.

Gátmetszésem lett végül. Nagy babát szültem. Az orvos azt mondta. Muszáj volt mert nagyon nagy baba.

Hát az biztos, hogy alig akart lejonni a feje.

2020. júl. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!