Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mièrt van ilyen kevès VBAC?

Mièrt van ilyen kevès VBAC?

Figyelt kérdés

Azt làtom fòrumokon/környezetemben, hogy első csàszàr utàn szinte evidens, hogy a màsodik az lesz.

Ilyen keves orvos tàmogatja a csàszàr utàni hüvelyi szülèst?

Nyilvàn, nem arròl beszèlek, ha eleve van oka a csàszàrra az anyànak, hanem pl. vajùdàs közben esik a magzat szìvhangja.


2020. júl. 4. 15:49
 1/7 anonim ***** válasza:
70%

Azért, mert kockázatos. Senki nem szeretné magára vállalni a felelősséget azért, ha szétreped vajúdás közben az anya császáros sebe, mert annak nagyon-nagyon súlyos következményei vannak.

A tágabb környezetemben két ilyen sajnalatos eset is volt, egyikben meghalt a baba, a másikban pedig olyan súlyos károsodást szenvedett, hogy azóta is csak vegetál, pedig ennek már sok éve.

2020. júl. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%

Én ezen mindig meglepődök mikor azt írjátok, hogy az orvos nem akarja vállalni a VBAC -t. Engem szó szerint kényszerítettek rá :D, pedig rettegtem, hogy baj lesz és csak 20 hónap telt el a két szülés közt.

Persze ugyanúgy nem tudtam megszülni a másodikat sem, téraránytalanság miatt, mivel időközben, nem szélesedett ki a medencém, és a babát még nagyobbnak mérték, mint az elsőt, így tényleg nem értem, miért nem lehetett alapból császár.

2020. júl. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát érdekes. Például nálunk Szombathelyen tök alap lett ez. Barátnőm most szült vbac. Azt mondta egész vajúdás alatt fel sem merult a csaszar pedig 10 orat vajudott a korhazban. Nagyon jo elmenyei voltak.
2020. júl. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 khniki ***** válasza:
Kevés orvos vállalja.
2020. júl. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Abban van rutinjuk, amit többször csinálnak. A sima szülést sincs türelmük kivárni, nem engedik a pózválasztást, nincs se idejük, se derekuk hozzá. A szülések lassan kétharmada császár, és persze nem azért, mert ennyi lenne az életveszély, nyilván nem.


Ha nem csinálsz valamit, akkor meg nincs benne rutinod, és a munkád során nem vállalod, amihez nem értesz.


Ergó azért nincs VBAC mert az egy komplexebb szülés lenne, amiben eleve nincs rutinjuk. Ennyi.


Nem veszélyesebb a VBAC, mint a 2. császár, sőt, jelentősen kevesebb szövődménnyel jár (aki akár csak kicsit is utána olvas, első forrásokban megnézheti, mennyivel). Anyának és babának is jobb lenne, de hát az orvos dönt, mit vállal be és mivel nem értenek lassan a hüvelyi szülésekhez sem, egy VBAC-hoz meg végképp nem. Mondjuk ki nyíltan, gyáva, aluliskolázott, rutintalan "szakemberek" a többség. Aki nem az, az vállalja és támogatja, mert a statisztikai adatok alapján dönt és rutint szerez benne. Vannak ilyenek is, hála az égnek, csak szomorú, milyen ritka a jó szakember.

2020. júl. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Őszintén, én hallottam olyat, hogy a doki megkérdezte anyukát, hogy dönthet(!) az első császár volt, akar-e másodjára természetest, és anyuka mondta, hogy nem. És bevallom őszintén, egy császár után én sem akarnék természetest másodiknak (szerencsére megúsztam egy könnyű felépüléssel, komplikáció és szövődmény nélkül) De gondoljunk csak bele, hogy ha kétféle módon szülsz többféle komplikáció lehet összességében, van amire inkább a császár hajlamosít (heggondok, összenövések), valamire meg inkább a termeszetes szülés, pl nekem van nem egy ismerősöm, aki évek óta kínlódik azzal, hogy akkora gatsebe lett, hogy alig tud azóta normálisan létezni, az egyik emellé bekapott egy olyan szintű méhsüllyedést is, hogy a hüvelybemeneténél érzi a méhét. Szóval én mondjuk biztos nem szeretnék azért kétféle módon szülni, hogy legrosszabb esetben mindkettőből adódóan legyen valamilyen bajom, bár lehet ez csak én vagyok.💁🏻‍♀️
2020. júl. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem saját kútfőből kell ilyenkor dönteni, hanem meg kell nézni a számokat! Értelmes ember ezt teszi. Íme a statisztika: [link]


A császár nyílt hasi műtét, minél többször ismétlik, annál nagyobb az esélye a komoly komplikációknak. Ez nem a kétféle szülésről szól, hanem arról, hogy minek-mekkora az esélye matematikailag. Ha 0,87% az esélye a hegszétválásnak hüvelyi szülés esetén (és 3 -ból 2 hüvelyi szülés császár után is sikerül) és 4-8 % az esélye annak, hogy komoly műtéti komplikációk lépnek fel a császármetszéskor, akkor te melyiket választanád? Józan paraszti ész. Semmi más.

2020. júl. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!