Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az első szülés tènyleg olyan...

Az első szülés tènyleg olyan borzalmas ahogy sokan állítjàk?

Figyelt kérdés

38 hetes vagyok, és ismerősök éd idegenek egyaránt azt érzik, hogy muszáj elmesélniük nekem az első szülésük történetèt, ami 90%-ban horrorisztikus törtènet.

Próbàlok tudatosan felkèszíteni magam lelkiekben màr a vàrandóssagom elejétől hogy pozitívan álljak a korházi dolgokhoz is illetve ha nem lehet háborítatlan és beavktkozásmentes a szülès akkor se pánikoljak be, de a sztorik utàn màr ez elég nehèz.


2020. júl. 15. 03:57
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
85%

3-mas vagyok

A második szülés tényleg rosszabb, a baba és én is majdnem ott haltunk meg a szülőágyon. 40 fokos láz mindkettőnknél, szepszis, még méhküretet is csináltak persze altatás, érzéstelenítés nem játszott a rengeteg gyulladás miatt. Jajj borzalmas volt. Én többet biztos, hogy nem szülök, örülök, hogy a méhemet sikerült megmenteni, többet nem kockázatok. Nálam amilyen álomszerű és egyszerű volt az első szülés, épp olyan borzalmas volt a második. Persze ez sincs kőbe vésve, van akinek mindegyik szülése könnyen megy.

2020. júl. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Az én sógornőm még oxival indításos-kézzel tágításos szülésére is azt mondta, hogy nem volt szörnyű élmény. Most tervezik a negyedik gyereket. Emberfüggő is!
2020. júl. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Relatív. Az enyém is horrorsztori. De nem volt sem a fájdalom elviselhetetlen (pedig nulla fajdalomcsillapitassal szültem) sem a bánásmód rossz. Nalunk miután kibújt a baba voltak komplikációk. Persze volt egy 33 órás vajudasom, az tény, de hat ez változó. Magat a szulest abszolút ki lehetett bírni. És a sztori vége is jó lett. Pont ezért nem szülnek otthon. Otthon a mi esetünkben az egyikünk biztosan meghal. Valószínű én. De hat a kórházban jó orvosok műszerek stb.
2020. júl. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen 12. Szerintem is nagyban hozzáállás kérdése. Úgymond, fejben dol el. Nem szabad feladni. Ha a szules közben egy pillanatra meginog valaki, akkor vége van. Mondta a szülésznő is, hogy akkor kell a csaszar legtöbbször, ha anya feladja. Utána az már hoz magával minden mást is. (Nem megfelelő levegővétel, nem jó oxigén, baba elkezdi rosszul érezni magat stb)
2020. júl. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 khniki ***** válasza:
100%

Nekem nem volt horror, viszonylag gyors, nem kibírhatatlan fájdalommal.

Képzeld el sokszor a szülést, beszélj a babáddal, hogy komplikációmentesen, a lehető legkevesebb fájdalommal fog megszületni stb. és higgyél benne! A gondolat ereje csodákra képes. Könnyű szülést!

2020. júl. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
74%

Én nem gondolkodnék ezen. Már terhes vagy, vissza nem lehet csinálni, a gyerek meg így vagy úgy ki fog jönni. Én is szinte csak horrorsztorit hallottam + láttam is egy videót egy állítólag normál szülésről. Sokkolt, pedig a vértől a valóságban sem irtózom.

Egyébként szerintem is igaz, hogy ez emberfüggő. Kit mennyire visel meg ez a fajta fájdalom. Nekem csináltak úgy a fogamon gyökérkezelést, hogy alig hatott az érzéstelenítő. Nagyon szar volt, de végül is túlélhető. Más meg rosszul van egy sima tömésnél is, mert annyira rosszul viseli a fogorvost. Viszont magamat ismerve a szülést nem nekem találták ki...

2020. júl. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
54%
Az ugye megvan, hogy a válaszolók döntő többsége előadta ugyanazt írásban, amit a kérdezőt vegzáló bunkó ismerősei? Vajon a szülés során károsodást szenvednek bizonyos agyi funkciók? A válasz: Van, akinek igen, van, akinek nem. Hajtsd el a francba az idiótákat, akik ezzel nyomasztanak. És később is, ha megvan a gyerek és mindent jobban tudnak.
2020. júl. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
89%
17 az megvan, hogy a kérdező TAPSZTALATOT kért, nem megnyugtató kis hazugságokat? Ha a te szülésed minden szempontból egy kejutazasra hajazott, hajrá, ne tartsd magadban. En szules előtt baromira nem akartam, hogy hazudjanak vagy elhallgassanak barmit. Felelős felnőttként igenis mindenki legyen tisztában azzal, hogy szülni szar és veszélyes. Lehet valakinek mákja, de lássuk be, ez a ritkább. Az miért jobb, hogy valami kis semmiségre készül hazugságokra alapozva, aztan mikor pofán vágja a valóság hónapokig depresszióba süllyed? Mindenki legyen tisztában azzal, hogy lehet, hogy csaszar lesz, lehet, hogy vakum, lehet, hogy annyi vert fog veszíteni, hogy pótolni kell, ha a gyerek szaros magzatvizet nyel/lelegez, akkor a PIC-re kerül ellátásra stb stb. Nyilván ez így nem mind egyszerre szerencsés esetben, de ugyan miért jó úgy csinálni, mintha ezek nem történnének meg minden egyes nap a szuleszeteken? 🤔
2020. júl. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Tapasztalat: nem volt borzasztó egyáltalán, kb 24 óra vajúdás után 1,5 óra alatt megszületett gátvédelemmel a picikénk.
2021. ápr. 15. 05:01
 20/20 anonim ***** válasza:

2017 áprilisában 37 óra vajúdás után született meg a lányom, majd 2021 októberében pedig a második kislányom 21 óra vajúdás után született. Január 22-re vagyok kiírva a kisfiammal, hát szerintem mondanom sem kell, mennyire parázok😂 pedig nem voltak olyan nagy babák. Barnabás is nagyobb a koránál. 13+2 napos vagyok most vele. (Vér alapján derült ki ilyen hamar a neme, genetikai vizsgálat. Bezzeg a lányoknál csak a 16. hét után tudtam meg😂) természetesen szültem, érzéstelenítő nélkül mindkét babát.


Flóra: 3530 gr és 51 cm 40+6 nap

Natasa: 3210 gr és 50 cm 39+3 nap



21/L

2022. júl. 19. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!