Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszésről vélemények?...

Császármetszésről vélemények? Utána mennyire fáj a vágás helye? Összehasonlítva egy hosszadalmasabb vajúdás utáni hüvelyi szüléssel?

Figyelt kérdés
Én elég sokat vajúdtam a szülésnél, de mindent megért mert van egy gyönyörű kisfiam. A szülés után azt mondtam nem lesz másik, mert nem akartam tágulni, és sokáig vajúdtam. De mindig szerettem volna 2 gyereket, gondolokodom a császáron, ha egyszer talán úgy adódna?
2010. aug. 3. 15:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Az első gyerekem hüvelyi szüléses volt, a második császáros lett, mert nem fordult meg, s hiába voltam kitágulva a mérete miatt nem tudott lejjebb csúszni. Ha visszacsinálhatnám, újra a hüvelyi szülést választanám. Nagyon nehéz a mozgás a császár után, sok fájdalommal jár, sajnos. Bár én gyorsan felgyógyultam, meg másnap már látszólag semmi bajom nem volt, de ez csak a látszat. Alig bírtam felfeküdni az ágyra és egyáltalán mozdulni is. Egyébként van olyan lehetőség, hogyha valaki nem akar hüvelyi szülést akkor kérheti a császárt?
2010. aug. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%

Nekem semmi bajom nem volt a császármetszéssel, 6. nap már otthon takarítottam. Sok fájdalomcsillapítót kaptam a kórházban, nem tudom másnak miért nem adtak?

Összehasonlítva a hüvelyi szülés vajúdásával, hát azt kösz nem, minek kellett annyit szenvednem a korábbi vajúdással nem tudom.

2010. aug. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
57%
Szia!Én 5 hete szültem császárral és nagyon pozitív élményem van!Nagyon féltem!De a műtét után 4 órával már zuhanyoztam és hozták is a babám!Könnyen ,gyorsan felépültem és szenvednem sem kellett!Varratot az 5. napon szedtek és jöttünk is haza!7 napon már kint sétáltunk az utcán(persze csak óvatosan)!10 naposan már semmilyen húzódást,fájdalmat nem éreztem!Minden olyan volt mint régen!(programozott császár volt egyébként)
2010. aug. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

4 órával a műtét után zuhanyoztál? Altattak? Én 6 órát voltam a megfigyelőben, még akkor kezdett kifelé menni a zsibbadás!

Nekem nem volt rossz élmény, nem csalódtam, pedig nem akartam császárt, de az élet így hozta!

2010. aug. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

arra én is kíváncsi vagyok,h hogyan tudott 4órával a mütét után zuhanyozni!?én 12órát feküdtem a megfigyelöben mire ki ment a zsibbadás!

nekem nem volt még hüvelyi szülésem ugyh nem tudom összehasonlítani!nekem pokoli volt a császár,de biztos vagyok,h a hüvelyi szülés is az tud lenni!a hüvelyi akkor fáj a császár meg utána,egyik se jobb,mert a fájdalmat nem tudod kikerülni!az elsö éjszaka az szörnyü volt,null alvás,alig bírsz megmozdulni,kikeszmeregni az ágyból!úgy éreztem magam,mintha -Hasfelmetszö Jack-rajtam gyakorolt volna!kész voltam,abban a 3napban amíg bent voltunk, nagyon fájt,aztán miutána hazamentünk egyre jobban viseltem!a mütét után 1héttel szedték ki a varratokat és oda már úgy mentem,mint akinek nem elötte 7nappal vágták és vartták a hasát!szóval,az elsö napok kemények,fájdalmasak,de ez csak pár nap és túl vagy rajta!

én ha választhattam volna akkor a hüvelyit választottam volna,de sajna az nem jött öszze így maradt a császár!

2010. aug. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
ja,még annyit,h marad egy jó 13cm-s(nekem annyi hosszban)vágásod míg a hüvelyinél semmi nyom nem marad!ezt is kalkuláld be
2010. aug. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
63%
17.39-es vagyok!Igen 4 óra múlva már nem zsibbadtam így mondták,hogy ha bírok mehetek zuhanyozni!12.30-kor toltak ki a műtőböl és 17-kor zuhanyoztam.Én azt hittem ez a normális:(((!De akkor ezek szerint valamiért nekem hamarabb kiment az érzéstelenítő!
2010. aug. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én is úgy mentem be a kórházba,hogy normálisan szülök,de mivel a babám szívhangja nem volt jó,ezért a császár mellett döntött az orvosom.Én egyáltalán nem bántam meg,sőt...Mivel este 9 kor szültem ,csak másnap reggel keltem föl,de nem volt annyira fájdalmas mint gondoltam.Mivel onnantól kezdve éjjel-nappal velem volt a lányom nagyon időm sem volt elmélkedni rajta,hogy nagyon fáj-e.Ráadásul nekem az 5.napon szedték ki a varratokat,(ami nem fáj)és onnan egyáltalán nem is éreztem hogy valaha fel volt vágva a hasam.A helyét ma már alig látni(1 éve szültem),annyira elhalványult és persze jó esetben csak a párod látja,akinek meg nem hiszem hogy ezzel bármi baja is lehetne.
2010. aug. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

17:39-estöl kérdeznék.

Miért volt programozott császárod?

A terhesség hányadik hetében csinálták meg?

2010. aug. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
17.39-es vagyok!Faros baba!Toxémia!38.hétre volt tervezve,de 37.héten beindúlt magától,így akkor csinálták meg!
2010. aug. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!