Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Melyik szülésed volt a nehezebb?

Melyik szülésed volt a nehezebb?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Olyan Anyukáktól kérdeznék, akikre az alábbiak közül mindkét pont igaz.

-Legalább kétszer szültél hüvelyi úton

-Nem lépett fel komplikáció



2020. szept. 30. 09:05
A kérdező szavazást indított:
Az első szülésem nehezebb volt
Nem az első szülésem volt a legnehezebb
14 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyik szülésem sem volt szörnyű. Az első 6 óra volt, de ott 3 órás volt a kitolás és végül fogóval kellett segíteni. A második - 8 évvel később- indított volt, 2 óra alatt meglett gátmetszés nélkül (3 hete volt) . Ez jobban fájt, ez tény, de megérte.
2020. szept. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A 2.gyorsabb, de sokkal fájdalmasabb és durvább volt.
2020. szept. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A harmadik volt a legnehezebb.
2020. szept. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az első volt a legnehezebb, mert hagytam magam befolyásolni. A kicsiknél már nem hallgattam az orvosokra, azok csodálatosak voltak.
2020. szept. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőt a 41. héten indították. Elvileg az oxy az nagyon fáj, ehhez képest szó szerint alig éreztem, pedig tágultam szépen. 6 és fél órát tartott, az utolsó másfél óra volt kemény, főleg a kitolás, meg a gátvágás. Meg hogy éhes voltam végig, nem engedtek enni.

A második a 38. héten spontán indult. Otthon vajúdtam szinte végig, az eleje itt is laza volt, de mire bementünk a kórházba, már 2 perces fájásaim voltak. A végén csillagokat láttam, brutális volt. Viszont teljesen ki voltam tágulva, mire megvizsgáltak, egy szűk óra múlva mindenen túl voltunk, rekordgyorsan, gátvédelemmel. Utána a gyerekágy volt pokol, nagyon fájt egy hétig kb amíg összehúzódtam.

Most a harmadikat várjuk, 36. hétben járok. Az eddigiekhez képest kifejezetten nehéz terhesség, feszülök, jóslózok, szinte mindig fájok az utóbbi hetekben. Nem a szüléstől félek, hanem hogy nem érünk be időben. Többször voltam ügyeleten a jósolóim miatt már, nagyon becsapósak... Az tuti, hogy gyors lesz. Az is, hogy nagyon fog fájni. De jó lesz, ha túl leszünk rajta, és itt lesz a pöttöm! (És soseszülöktöbbé.)

2020. okt. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!