Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császáros anyukákra mondják,...

Császáros anyukákra mondják, hogy "szültek"?

Figyelt kérdés

Sok császáros anyukát ismerek, van akinél nagyon érzékeny pont a császár. Ha erről beszélgetünk, inkább mindig úgy fogalmazok, hogy a gyereke született, és nem úgy, hogy ő szült, nehogy megbántsam.

Nem vitaindítónak szánom a kérdést, őszintén érdekel, ti hogy látjátok a kérdést. Semmi bajom a császárral, csak az én fejemben maga a "szülés" szó egy aktív dolog, amit az anya csinál. A császár pedig egy műtét, amit az orvos csinál.


2020. okt. 16. 13:56
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
77%
#10 Jobb, mint ha azt mondaná, hogy hogy 2x szült, de egy gyereke sincs.g
2020. okt. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 Derjaderja ***** válasza:
95%

Tankönyvileg a császár is szülés. Nyugodtan használhatod. Inkább az ellenkezője bántó: "megszülted vagy császár volt?".

Mondjuk én ezen sem szoktam kiakadni, császáros voltam (nem tervezett), de nem hagyott bennem ez a tény semmilyen negatív érzést. Ettől függetlenül a legtöbb esetben udvariatlanság megkérdezni, kivéve egy bizalmas beszélgetést, ha olyan a kapcsolat, de ott sem a fenti módon persze.

2020. okt. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
72%
Az előttem szólóknak teljesen igazuk van abban,hogy aki császárral adott életet azt is lehet szülésnek nevezni. De valamiért én sem mondom így hogy szültem,mert nem érzem úgy. Igen én is úgy vagyok vele,hogy én nem szültem,hanem műtéttel kivették belőlem. De ettől nem érzem magam kevesebbnek vagy bármi ilyesmi. Csak inkább máshogy fogalmazok én is.
2020. okt. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Úgy látom, akkor császárosoknál is vegyes, ki hogy tekint rá
2020. okt. 16. 14:38
 15/27 anonim ***** válasza:
95%
Császárral SZÜLTEM. Egy időben nekem is kérdéses volt érzelmi oldalról a solog, de aztán ahogy telt az idő, tudtam, hogy édesmindegy minek nevezem. Itt van velem, megkínlódtam érte, még akkor is, ha a végén felvágták a hasam. Ugyanúgy vajúdtam, mint a hüvelyi úton szült anyukák.
2020. okt. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
76%
*dolog
2020. okt. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
83%
És mi a helyzet a gyengéd császárral? (Az orvos megejti a vágást és a baba kimászik rajta). Amúgy olyan kár ezen rugózni. Megszületett a gyerek és kész. Lényeg, hogy egészséges és az anya is túlélte.
2020. okt. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
24%
2 gyerekem van, egyszer szültem. A császár az egy műtét, köze sincs a szüléshez.
2020. okt. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
94%
Engem az első császár után teremtett le a csecsemős nővér. El voltam keseredve, hogy nem tudtam megszülni a babát. Erre azt mondta a nővér, hogy ne beszéljek hülyeséget, ha nem tudtam megszülni a gyereket, akkor mit tartok a kezemben. Segítséggel, de megszültem. A szobatársaim meg helyeseltek.
2020. okt. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 Derjaderja ***** válasza:
91%
18. Légy kedves felütni egy szülészet-nőgyógyászat tankönyvet akkor.
2020. okt. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!