Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császáros anyukákra mondják,...

Császáros anyukákra mondják, hogy "szültek"?

Figyelt kérdés

Sok császáros anyukát ismerek, van akinél nagyon érzékeny pont a császár. Ha erről beszélgetünk, inkább mindig úgy fogalmazok, hogy a gyereke született, és nem úgy, hogy ő szült, nehogy megbántsam.

Nem vitaindítónak szánom a kérdést, őszintén érdekel, ti hogy látjátok a kérdést. Semmi bajom a császárral, csak az én fejemben maga a "szülés" szó egy aktív dolog, amit az anya csinál. A császár pedig egy műtét, amit az orvos csinál.


2020. okt. 16. 13:56
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
39%

Császárom volt. Nem mondom sosem, hogy szültem.

Igen, szerettem volna. Apás szülés lett volna. De nem jött össze.

2020. okt. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
68%
Véleménye mindenkinek lehet, mondjuk a tiéd pont nem érdekel. Hivatalosan a császármetszés szülés.
2020. okt. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
92%
Császáros voltam és szülésnek tekintem.
2020. okt. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
87%

Persze, hogy szülés!

Unalmas már ez a császár kontra sima szülés /szoptatás-tapszerezes téma...

Mondom úgy, hogy 3 természetes szülésem volt, ellenben kis ideig szoptattam. És a császáros anyu folyamatosan a szoptatassal csesztet, holott sztem ugyanaz. Vagy sikerül vagy nem

2020. okt. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
57%

Jó a kérdés. Elvileg így hívják. Én császáros voltam, de pont ezért, amit írtál, nem szoktam úgy hívni, hogy szültem. De végülis ez értelmezés kérdése.

Igen, sokaknak ez érzékeny pont, azt hiszem, nekem is az egy kicsit. Nem sértődnék meg, csak egy árnyék futna át az agyamon ezzel kapcsolatban, hofy nem épp úgy sikerült, ahogy terveztem. Szerintem jó dolog, hogy ezt így tiszteletben tartod a fogalmazásoddal, én köszönöm.

2020. okt. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
75%

A császárt hasi szülésnek is nevezik.


Nekem is császárom volt, viszont számomra is furcsa lenne úgy mondanom, hogy szültem. Úgyhogy másképpen szoktam fogalmazni.

2020. okt. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
53%

Szülés=születés

És ezzel mindent elmondtam

2020. okt. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!