Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszét miatt depresszio?

Császármetszét miatt depresszio?

Figyelt kérdés

5 hónapja volt a császárom. Indított szülés lett volna a 38. héten, kevés magzatvíz, és rosszabbodó keringés miatt. Azt mondtám, jobb lenne már neki kinnt. Nem bántam, belementem az indításba, nem akartam hogy baja legyen a picinek. Az indítás semmit nem használt, 3 óra oxi után egy icipici fájás sem lett, ekkor közölte a doki, hogy akkor megyünk császárra. Na én itt el sírtam magam, minden bajom letty hogy hogy lehetek ennyire szerencsétlen. Természetes szülésre készültem végig. De még az is jó lett volna, ha van egy kis fájás, vagy bármi, hogy legyen valami szülési élményem. De semmi nem volt. Ez így olyan, mintha nem is szültem volna, hiányzik az az élmény, hogy "uuuu mindjárt jön a babaa". De így a műtőben ez borzalmas volt. Még most is képes vagyok elsírni magam, hogy így alakult. Mindig arra gondolok, mi lett volna ha...

A kislányomat imádom, egészséges kis picúr lett.

A férjem nem éppen támogató tipus, mondom neki ezt, és annyi a válasz, hogy "oké, tudom" vagy valami hasonló.

Más is van így? Mikor múlik el ez az érzés?

Ez miatt nem is vállalnám be a második babát. Tuti hogy a földől kellene összekaparni még egy császár után, olyan depis lennék. Az meg nem lenne jó senkinek..



2020. nov. 2. 11:28
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
91%
10-es úristen, nagyon sajnálom! Nagyon rossz érzés lehetett,annyira erős és csodás vagy, hogy ennek ellenére ilyen támogató választ adtál! Kívánom,hogy kárpótoljon téged az élet a veszteséged miatt! ❤
2020. nov. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
91%

Én is természetesre készültem, de amikor közölték, h ha nem műtenek meg azonnal, meghalhat a baba. Egyik pillanatról a másikra gyengült a szivhangja, már alig vette a jelet a CTG. A baba Istennek hála, enyhe oxigén hiánnyal született megez minden.

Engem onnantól kezdve nem érdekelt, h mi számít igazi szülésnek.. Később született még 2 lányom császárral, fantasztikus élmény volt mindegyik szülésem. Vannak anyukák, akik szerint az "igazi"szülés része a fájdalom, ezért akinek a császár jut, az nem érti mit jelent megszenvedni a gyerekért. Pedig ami a természetes szülésnél a szülés előtt és közben fáj, az a császárosnak utána hetekig. Több ismerősöm van, aki átesett mindkettőn, szerintük a császár volt a rosszabb. Nekem sem volt könnyű a szövődmények miatt, és azt hittem higy meg fogok halni, de a gyerekem ott volt a kezemben és gondoltam... kit érdekel, hogy hogy jött ki belőlem, amikor 9 hónapig a szívem alatt hordtam :)

2020. nov. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
10-es nagyon sajnálom ami veletek történt, és mégis erős tudtál maradni, el sem tudom képzelni milyen elveszíteni..
2020. nov. 2. 14:10
 14/26 A kérdező kommentje:
Igazad van 12-es. Lehet késöbb majd én is így gondolok vissza rá :)
2020. nov. 2. 14:21
 15/26 anonim ***** válasza:
80%

Nekem is 5 hónapja volt császárom, indítottak a 40. hét után, de semmi nem történt és császár lett. Nem tágultam, nem vajúdtam, még csak jóslófájásaim sem voltak sose. Nekem is megvan az az érzés, hogy én ezért a gyerekért semmit nem szenvedtem meg (nyilván utána igen, de engem az a része nem érdekelt, az volt a lényeg, hogy megvan egészségesen).


Viszont én ezen nem szomorkodok. Persze, picit bennem is megvan az az érzés, hogy nem voltam képes megszülni, de szerintem ez sem merülne fel ha a nagy ősanyák nem löknék a saját maszlagjukat, hogy csak a hüvelyi szülés számít. Az a lényeg, hogy egészséges. Mivel jobb az ha hüvelyi szülés közben komplikáció lép fel, oxigénhiány, stb?

2020. nov. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
68%
Nekem mind a kettő így volt, egyetlen kósza fájás nélkül császár. Hasonló okokból egyébként, kevés magzatvíz, a keringés se lehetett már az igazi, mert retardáció is volt. Nem maradhattak bent egyszerűen. Az első baba még faros is volt, így indítás szóba se jöhetett, a másodikkal meg vbac lett volna a cél, de ott meg az előzetes császár miatt nem indítottak. Hát, mit mondjak, igen, hülye érzés, hogy van 2 gyerekem, és nem tudom, milyen szülni. Nekem is van hiányérzetem, és nagyon rosszul esik, mikor mások lenézőek emiatt, mintha hobbiból kértem volna, vagy a gyerekkel való kapcsolatot degradálják a császár kapcsán, hogy akkor nem kötődik úgy stb. De, kötődik. De ez van, változtatni nem lehet rajta. Örülök, hogy a gondok ellenére a kislányom és a kisfiam is itt van nekem egészségesen, a szülés hiányát meg igyekszem elengedni, nem is nagyon gondolok rá.
2020. nov. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
67%

“Megjöttek az empátia 0 válaszolók. Akik lehordják az anyukát, mert rosszul érzi magát, mert rossz élmény volt neki a szülése. “

Csak azert nem vagyok empatikus mert megmondom neki az igazat? :D Ennyit mondtam, ne hibaztassa a ferjet, mert az csak a gyereket latja, neki tok mindegy hogy jott ki a felesegebol, es mint az emberek 90%-a szerintem marhara nem erti hogy ez valakinek miert nem mindegy. Es igaza is van. Ez most a kerdezonek faj, igen, hogy hat nem tudja milyen a szules. Es ezen kesereg mikor mar 5 honapja ott van mellette a kicsi babaja. Ez azert nagyon durva, hogy meg mindig ezen kattog. Es ezen nem lehet mit szepiteni. Forduljon akkor pszichológushoz inkabb. Mert nincs a szulesevel baj, a testevel sincs baj, a gyerekkel sincs baj. Viszont az agyaval van, mert ezeket nem tudja felfogni.


16# Valoban. Ez a kotodes akkora egy fas*zag amugy. Igen, kiemelik a gyereket, de pl ott van ugyanez a kadas szulesnel, megszulik a gyereket, aki ugyanolyan edesdeden belehuppan a vizbe, es csak utana teszik az anyjara. Ott akkor hol a kotodes, nem a vilagra szulte, hanem vizbe ennyi erobol, mintha magzatvizbol magzatvizbe ment volna, akkor mar az sem igazi szules? Eszem megall, a nok miken kattognak, es ez a kerdezo is emiatt a sztereotipiak miatt erzi magat rosszul, hogy “de hat akkor en nem is szultem”. Pedig szerintem nem ez a legmeghatarozobb dolog egy no terhessegebn. Hanem az a 9 honap, majd mar csak az amikor oda adjak a babat. A tobbi nem szamit. Persze az ami utana jon szinten fontos.

2020. nov. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
66%

Valahol megértelek, de valahol meg nagyon nem. Keress fel szakembert, mert 5 hónap után ezen kattogni már gáz.

A férjed megértem, mert biztos sajnálja és érti, hogy neked mi fáj, de segíteni nem tud azon kívül, hogy meghallgat.

Figyelj, én 3 hónapja szültem, császároztak, mert a baba faros volt így program császárra készültünk. Végül, nem volt programozott, mert elfolyt a magzatvíz. A dokim hagyott vajúdni, mert az jót tesz a babának, majd x óra vajúdás után mentünk a műtőbe.

Megkaptam a spinált, ami nem hatott, így éreztem a vágást is és amikor már elviselhetetlen volt a fájdalom, elaltattak. A gyerekem születése után 6órával láttam először.

Van szülés élményem? Nincs, pedig vajúdtam, egészen a toló fájásokig.

Szerettem volna természetesen szülni, de ezt dobta az élet, ezt kell elfogadnom.

Van egy gyönyörű egészséges lányom, aki bearanyozza a napjaimat.

Ezen kattogni felesleges, mert:

- megváltoztatni nem tudod

- eü okok indokolták, nem te kérted, nem erőltették rád

- a császármetszés is szülés, aki mást mond az meg egy tuskó paraszt


Szakadj le a témáról, engedd el és ÉLVEZD a gyereked, a házasságod, az életed! :)

(mosollyal a hangomban írtam, ne támadásnak vedd soraim)

2020. nov. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
71%

Bocsánat, de én ezt soha nem értettem, hogy miért kudarc az, ha végén császár lesz. Miért vagyunk attól több vagy kevesebb.

Akinek korábban indul be a szülés kevesebb, mert nem tudta 9 hónapig “magában tartani”... butaság.

Az eredmény a lényeg, még ha a fülünkön keresztül is rángatják ki.

Én itt rettegek, nehogy ne legyen okom a császárra (na most lepontoznak), de ez van, be vagyok tojva a természetes szüléstől. Kevesebb vagyok? -nem, csak betoji :-D

Ha meg természetesen születik, akkor úgy jártam, csak legyünk mindketten egészségesek.

2020. nov. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 Bogus20 ***** válasza:
46%
én meg tudlak érteni, nekem első szülésem iszonyú nehéz volt, majdnem császár lett belőle, és tuti, hogy én is nagyon rosszul éreztem volna magam ha nem sikerült volna végül természetes úton megszülni, bárki bármit mond. Ezen szerintem az idő tud segíteni, vagy egy következő jó szülésélmény.
2020. nov. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!