Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszét miatt depresszio?

Császármetszét miatt depresszio?

Figyelt kérdés

5 hónapja volt a császárom. Indított szülés lett volna a 38. héten, kevés magzatvíz, és rosszabbodó keringés miatt. Azt mondtám, jobb lenne már neki kinnt. Nem bántam, belementem az indításba, nem akartam hogy baja legyen a picinek. Az indítás semmit nem használt, 3 óra oxi után egy icipici fájás sem lett, ekkor közölte a doki, hogy akkor megyünk császárra. Na én itt el sírtam magam, minden bajom letty hogy hogy lehetek ennyire szerencsétlen. Természetes szülésre készültem végig. De még az is jó lett volna, ha van egy kis fájás, vagy bármi, hogy legyen valami szülési élményem. De semmi nem volt. Ez így olyan, mintha nem is szültem volna, hiányzik az az élmény, hogy "uuuu mindjárt jön a babaa". De így a műtőben ez borzalmas volt. Még most is képes vagyok elsírni magam, hogy így alakult. Mindig arra gondolok, mi lett volna ha...

A kislányomat imádom, egészséges kis picúr lett.

A férjem nem éppen támogató tipus, mondom neki ezt, és annyi a válasz, hogy "oké, tudom" vagy valami hasonló.

Más is van így? Mikor múlik el ez az érzés?

Ez miatt nem is vállalnám be a második babát. Tuti hogy a földől kellene összekaparni még egy császár után, olyan depis lennék. Az meg nem lenne jó senkinek..



2020. nov. 2. 11:28
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
53%
Egyem meg a szíved... De meg tudlak érteni... és sajnos ez a hozzáállás a vadidegenek részéről, sőt sokszor még a családban is, hogy örülj inkább, meg mit problémázol... ezeket persze csak így online vagy a hátad mögött az ismerősök... leírom az én esetemet, hátha valamiféle támaszt nyújt... Első szülés: természetes, 100%-ban pozitív élmények, akkora eufória, amit még soha semmi nem okozott, elismerés a család és férj részéről, úgy éreztem magam utána, mint egy Holdat megjárt űrhajós! A második terhességem halvaszüléseel végződött... azt inkább nem írnám le. A menny után a pokol... Természetesnek indult, császár lett belőle, és utána a másik két következő terhességemet is császár követhette... El sem tudom mondani, mit éreztem a hiányzó szülés élmény miatt, nagyon nehezen alakult a lelki kapcsolat is a gyermekeimmel, nem volt meg az a "ezt közösen csináltuk" érzés, egy műtét volt, aminek a végén 20 perc múlva ott voltak a gyerekek, semmi fájás, semmi folyamat, egy gépesített valami volt... Azóta évek teltek el és nagyon jó a másik két gyermekemmel a kapcsolatom, de még ma is, ha az első gyermekemre nézek... Valahogy máshogy dobban a szívem, vele több volt az élmény, nyilván azéárt is, mert ő az első... nagyon összehozott minket a születése. Nemcsak a gyermekem, a bajtársam is, vagy érted... ezt nem lehet leírni... A következő szülésre alaposan készülj fel és arra is, hogy esetleg újra nem fog sikerülni természetes úton... Ezzel a problémával pedig fordulj perinatális témákban jártas pszichológushoz! Szeretettel gondolok Rád... Tudom, min mégy keresztül...
2020. nov. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
37%
Gyk-n mindenki császár fan. Aki le meri írni, hogy szarul élte meg a császárt és nem tartja szülésnek, azt a többi önérzetes császáros mami lehordja. Szoptatás vs. tápszer ugyanez. Attól, hogy valakinek kudarc a császár, ne ő legyen már gyökér. Örüljetek, hogy nektek jó volt a műtét és nem viselt meg,másokat meg igen. Abba lehetne hagyni már ezt az iszonyat polkorrekt dumát, hogy egy rossz félmondatot nem írhatsz a SAJÁT császárodról, mert hisztigép vagy és örülj,hogy nem haltatok meg mindketten stb...
2020. nov. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megértő szavakat. Nagyon aranyosak vagytok! ♥️


21-es, én érzem anyumnál is, hogy velem másabb egy kicsit mint nővéremmel. Őt természetesen szülte, én császáros lettem, nem akartam lefordulni :/ és mai napig mondja, hogy mennyivel jobb volt a sima szülés, pedig több mint 12 órát vajúdott, de mégis jobb volt neki mint a császár. Lehet ez miatt is éltem meg ennyire sz*rul?


22-es, és igen, igazad van! Ha valaki már másképp éli meg a dolgokat, lehordják mindennek.


Nagyon sajnálom amikor valakinek halott babája születik, annál rosszabb nincs. :(

2020. nov. 3. 09:24
 24/26 anonim ***** válasza:

Én elejétöl kezdve császárra készültem. A normális szülést el se tudtam volna képzelni. Soha!

De megértelek nagyon is, mert ha forditott helyzetbe kerültem volna, hogy az orvos azt mondta volna nekem, hogy szó se lehet császárról, hanem normálisan kell szülnie, na én szerintem még mindig traumába lennék (10 éve). Nem tudtál felkészülni rá. Nem Volt idö az elfogadáshoz. Se gondolkodni, se megbarátkozni a gondolattal, semmi befolyásod nem Volt, az orvos döntött. A kontrollt veszitetted el, hogy mi történjen. Ha még szoptatsz, a hormonok is okoznak depressziót, ha nem akkor orvoshoz kell fordulnod, de mielöbb. Ha nem vesz komolyan, addig keress MiG nem találsz egyet aki komolyan vesz.

2020. nov. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

Igen, akkor ott hirtelen szóhoz sem jutottam, csak sírtam, amég benem menten a műtőbe, ott nyugisnak kellett maradni. Szoptatok még, lehet a hormonok miatt van.

Köszönöm válaszod, s a megértést :)

2020. nov. 18. 12:14
 26/26 anonim ***** válasza:

21

"...Valahogy máshogy dobban a szívem, vele több volt az élmény, nyilván azéárt is, mert ő az első... nagyon összehozott minket a születése. Nemcsak a gyermekem, a bajtársam is, vagy érted... ezt nem lehet leírni..."


Na ez csúnya! Lehet lepontozni, leszarom. Mert a többi gyereked aztán tehet róla, hogy nem lehetett a bajtársad. Pff, szégyen vagy.

2020. nov. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!