Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Sokkal fájdalmasabb volt a...

Sokkal fájdalmasabb volt a szülés, mint ahogy elképzeltétek? A kitolási szakaszban hol éreztétek leginkább a fájdalmat? Csak a hüvely és gát környéke vagy a derék is, has, minden? És milyen jellegű volt a fájdalom, hogy írnád le?:)

Figyelt kérdés
Nincs már sok hátra, próbálom elképzelni milyen lesz majd. Tudom felkészülni nem lehet, de tapasztalatok érdekelnének.^^
2020. nov. 6. 21:34
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
A vajúdás szörnyű volt, őszinténsokkal rosszabb mint amire számítottam. Az is hozzá tartozik, hogy nekem úgy kellett indítani, 41+4 naposan, mert egy szemet sem tágultam, se egy jósló semmi nem volt. Szóval reggel a 0-ról indultunk, és nehezen is tágultam. Végig ment az oxis infúzió, ezért feküdnöm kellett. 2x hánytam is a fájdalomtól. 1x kipróbáltam, hogy felülök ilyen lovagló helyzetben az ágyra, de nem sokáig bírtam, feküdni jobb volt. Sétálgatni meg ilyenekre nem lettem volna képes. A kitolás ahhoz képest nem fáj, éreztem hogy székelési ingerem van, és annyira teljes erőből nyomtam hogy egyszerűen ott már nincs fájdalom. Kb 5 nyomásra lehetett kinn de nem emlékszem pontosan. Na ami utána jött az megint csak nem volt leányálom, volt gátmetszés meg nagyon véreztem is és nem igazán tudták eldönteni honnan. Háromnegyed órán keresztül tettek rendbe utána. Saját lábamon mentem vissza a kórterembe (épp hogy elértem az ágyba, ha még 3 lépést kellett volna mennem biztosan összeesek, de szerencsére a szomszéd szobában voltam úgyhogy bevállaltam). Végülis 7 óra alatt volt kinn a baba. Ebből kb 5 óra volt a rettenet része. Nem akartalak elijeszteni ezzel a sztorival, természetesen nem bántam meg, és hát amikor a hasadra fektetik az valami csoda, én elkezdtem zokogni visszatarthatatlanul, hogy végre vége, minden fájdalom megszűnt. Egyébként nagyon sokat számít hogy veszed a levegőt, nem kiabálsz, csak a mély belégzésre és kilégzésre koncentrálsz, figyelsz az utasításokra, mert segíteni akarnak. Nem mondom, hogy úgy kellemes lesz, csak egy fokkal jobb és nagyon jól eső érzés mikor megdícsérnek. :) sok sikert, boldog babavárást, könnyű szülést kívánok!
2020. nov. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

11. Válaszoló, köszönöm a jó kívánságokat is!🙂

2020. nov. 7. 17:53
 13/21 anonim ***** válasza:
80%

Nekem a vajúdás utolsó másfél órája nagyon kemény volt

Olyan szinten fájt,hogy összegörnyedtem

Majd székelési ingerem lett,szóltam dokinak,hogy wcznem kell...akkor mentem be a szülőszobára,megvizsgáltak, mondták,hogy még ne nyomjak

Forogtam jobbra,balra,elviselhetetlen volt,de azért mert nem nyomhattam...majd ismét megvizsgáltak

Nyomhatok,végre

Végre nyomhattam,az már nem volt annyira fájdalmas,tudtam hamarosan kezemben tarthatom kislányomat

Jön egy fájás,nagy levegő,szem,száj becsuk,álladat a mellkasodhoz szorítani,és nyomni nyomni nyomni,lefele nyomni,ugy mintha szó szerint kakilnál,oda összpontosíts

Nekem ez bevált,egy nagyon jó szülésznőm volt,elötte mondta ne hüvelybe nyomjak,hanem ugy mintha nagy wcznék

3 fájás, 6 levegővétel után született meg a kislányom

És utána minden fájdalom elmúlik

Ne aggódj,a tested tudja mi a dolga

Jön,aminek jönnie kell

Igy lettünk mi nők kitalálva

Minden anya csodálatos

Gyors szülést kívánok

És jó egészséget❤

2020. nov. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
A vajúdás első órái még elviselhetőek voltak aztán ahogy haladt az idő egyre jobban fájt. Amikor beadták az oxitocint onnantól pokoli volt. A kitolási szakasz rövid volt. Ahogy kibújt a pici minden fájdalom elmúlt. A lepényt az szinte kicsúszott az egyátalán nem fájt. A varrás volt még fájdalmas.
2020. nov. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Háromszor szültem, legutóbb 2 hete. Nekem mindháromnál a kitolás volt a nehezebb része. (Pedig 2x oxyt is kaptam.) A vajúdásnál A szünetekben ha pihensz, összpontosítasz, biztatod a babádat, az sokat segít.


A kitolás nekem nagyon nehéz volt. Feszít, erőt kell kifejteni, kell hozzá légzés (elég ramaty a tüdőm), szóval nekem sosem 2 nyomás volt...


Elsőnél vágtak gátat, azt is nagyon éreztem (Nekem szörnyű volt, más nem is érzi), a többieknél nem. A repedést, varrást nem éreztem nagyon. A természetes repedés nekem gyorsabban gyógyul, a gáthegem amit vágtak néha most is sajog.

2020. nov. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
51%

Úgy utalom az ilyen : jaj egyáltalán nem fájt, nem volt vészes, túl lehet élni stb kommenteket. Hat jó hogy nem azt írják egyesek hogy élvezték... Én 10 hónapja szültem, és úgy gondolom hogy az emlék idővel elhalvanyul. Pár hónapig azt mondtam soha többé nem szülok, most már kevésbé vészes, mindaddig amíg intenzíven, tudatosan nem gondolok vissza. Mindenkinek más a fajdalomkuszobe, de én például nem tartom magam gyenge nőnek. Sőt!! Se fizikailag, se lelkileg... Első babát szültem, nem igazán féltem. Aznap az első fajasokkal én még felmostam az egész házat, bankban voltam stb... Mondjuk nem kellett volna, mert majdnem össze estem a bevasarlo központban, de azt hittem hogy aznap nem szülok... Rá pár órára mentem csak be a kórházba, a férjem nem volt velem szulesnel, nem akartam hogy ott legyen. Véleményem szerint, ez az utóbbi 10 évben lett divat hogy apának ott kell lennie mert különben egy szar apa és szar férj...



Lényeg a lényeg, kB 6 órán át nagyon keményen vajudtam, és a kitolasi szakasz 40 perc volt. Kisfiam 56 cm és 4 kiló volt.



A fájdalomrol csak annyit, hogy teljesen elfeketedett a szemem előtt, hánytam is annyira fájt, és biztos voltam benne hogy nem élem túl. Ezt a fájdalmat nem lehet szavakba önteni és fogalmam sem volt hogy ilyen mértékű fájdalom egyáltalán létezik. Az egész testem remegett, a fogaim össze koccantak, és csak segítségért kiáltottam. De ha másnak jó volt, meg nem fájt, meg azt hitte hify rosszabb lesz annak igazán örülök... Így, 10 hónappal szülés után, meggondolom hogy lesz - e kisteso....



Persze a szép részét is meg kell említeni, de azt mindenki tudja... Soha nem voltam olyan boldog mint mikor először a kezemben tarthattam a fiamat.



Minden jót, és könnyű szulest kívánok!

2020. nov. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
72%

16 en azt írtam, túl lehet élni. És túl is lehet. Te is élsz, nem? Nekem egyáltalán nem volt olyan rossz, mint neked. Ezek szerint az en fájdalom küszöböm magasabb. Aztán jó napot. Én már aznap azt mondtam, hogy bármikor szülnék még egyet, ha csak a szülés lenne. Pedig én is hánytam és remegtem és 33 órát vajúdtam. Gondolom lelki alkat kérdése is ki mennyire éli meg drámaian. Nekem pl sokat segített, hogy ott volt a férjem is. 9 hónapos a fiam, egyáltalán nem kell tudatosan távol tartanom magam az emlékektől, holott ráadásul komplikációs szülésem volt- baba inkubátorba ment én meg hajszállal kerültem el a műtőt, aznap még kétszer elájultam.

Én meg amúgy a terhesség minden pillanatát gyűlöltem. Nem vagyunk egyformák.

Ha valaki azt mondja, neki nem fajt, én elhiszem. Minden szülés más.

2020. nov. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
Jó, hogy ezt feltetted és ráadásul egy elég friss kérdés, ha túl vagy rajta kérlek írd le te rosszabbra számítottál e, én is aggódom :D
2020. nov. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Kérdező, hogy élted meg?
2021. febr. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
A 16os tökéletesen megfogalnazta!
2021. febr. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!