Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a véleményetek arról hogy...

Mi a véleményetek arról hogy sokan 30 körül, vagy afelett vállalnak első gyereket?

Figyelt kérdés
Nyilvánvalóan sokan azért mert építik az életüket, tanulnak, dolgoznak, akkor érik el azt a szintet hogy gyereket tudjanak vállalni.

2020. nov. 9. 14:44
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
91%
Én 36 évesen szültem és nem is lettem volna rá alkalmas 30 alatt. Van ennek hátránya és előnye is. Hátrány: öreg vagyok egy tesóhoz. Előny: ki tudtam élvezni a fiatalkoromat, én meghülyültem volna 20 évesen egy babával. Akármit csinálsz, hatalmas lemondás a gyerekvállalás. Már csak azért se mennék el sehova szórakozni, mert mindennap kora reggel felkelt, a többiről nem is beszélve.
2020. nov. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
83%
Én 25-26 év körül szerettem volna szülni, de csak ilyenkor ismertem meg a páromat. És így is sokat kellett várni anyagi és egészségügyi okok miatt. 34 évesen szültem első gyerekemet. Nem bántam meg, amúgy is későn érő típus vagyok, de azért jobb lett volna korábban szülni. Így alakult, sokaknak így jön ki a, lépés, és a mai világban teljesen elfogadott dolog még 40 évesen gyereket vállalni is.
2020. nov. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
86%
30 évesen szültem. A kórteremben volt 21 és 47! éves anyuka is. Kinek mit dob gép.
2020. nov. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Azért megnyugtató, Hogy mások is vannak így, hogy 30 körül, vagy afelett tudták csak családot alapítani. Nem csak én vagyok így ezzel. Nekem az a bajom, pár ember piszkál, hát mikor lesz kisbaba, huszonéves szülni kell minél előbb, valaki szerint le is vagyok maradva, olyan beszólást is kaptam már hogy majd mankóval megyek a gyerekem ballagására...
2020. nov. 9. 17:06
 15/24 anonim ***** válasza:
Én most leszek 33, jövőre lesz az esküvő, azt már megvárjuk a baba tervezéssel és utána mindent bele😊 Amúgy én is 31 voltam mikor megismertem a párom, előtte nem volt megfelelő ember, illetve én se álltam volna készen rá. Amúgy érdekes, hogy 30 éves korom előtt el se tudtam volna képzelni, hogy anya legyek, most meg már alig bírok várni😁
2020. nov. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Elnézést a helyesírási hibákért, telefon vagy hogy belejavít, de látom azért az emberek nagytöbbsége 30 felett állapodik meg, akkor tervez gyereket. Én is így gondolom, a mai világban ez a normális. Nem ítélem el én sem a 18-20 éves anyukámat, inkább nem értem őket. Persze 30 évvel ezelőtt az volt az elfogadott, 20 évesen menj férjhez, alapíts családot, sajnos nagyon sok válás lett a következménye ennek. Egyébként van orvos aki azt mondta, a testünk is megváltozott, nagyon sok olyan nőt látok 50 éves de simán letagathatna 10 vagy akár 15 évet is, fiatalosabb mostmár a középkorú emberek is. Köszönöm a válaszokat, sok boldogságot kívánok a picihez! :)
2020. nov. 9. 17:45
 17/24 anonim ***** válasza:
76%
15ös vagyok, még annyit hozzá tennék, hogy szerintem nem kell annyira elsietni, sok olyat ismerek akik fiatalon vállaltak gyereket és sajnos azóta már nincsenek együtt
2020. nov. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Igen én is nagyon sok olyan embert ismerek, túl "korán" vállalták gyereket, szétmentek, szegény gyerek lelki sérült lett, vagy az anyára maradt a gyerek, de olyat is ismerek ahol az apára, az anya hagyta el a családot. Szomorú dolgok ezek sajnos :(
2020. nov. 9. 18:03
 19/24 anonim ***** válasza:

Persze, hogy sokan 30 felett. Eleve 22-25 évesen végeznek, akik egyetemre járnak, szaktól és képzéstől függően. Utána azért meg élni akarsz. Addig csak tanultál, hirtelen lesz saját kereseted, az első pár fizut elszórod hülyeségekre. Aztán meg persze kérdés, hogy az egyetemi pasijával marad e valaki. Ha nem, akkor nyugodtan lehet számolni még 3-4 évet, mire megtalálja és mondjuk már komoly is lesz a kapcsolat.

És akkor már az szóba sem került, hogy valaki először bele akar ugrani egy házvásárlásba stb. Stb.

Persze akinek jóval idősebb a férje és vagy örökölt lakást az általában hamarabb eljut odáig, hogy biztonságban mer gyereket váltani.

2020. nov. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
77%
30 körül ideális gyereket vállalni,szerintem.
2020. nov. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!