Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Amikor a gyereket szülés után...

Amikor a gyereket szülés után az anyára teszik rögtön, akkor nem undorító a véres, magzatmázaos baba?

Figyelt kérdés
2020. dec. 5. 12:44
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
55%
Hát, szerintem az undi és az elalélás kategóriák közt simán van semleges átmenet. Semmilyen testnedvet nem érzek undorítónak, se a kakit, se a menstruációt, se a gennyet, stb. De nem azért, mert olyan gyönyörűségesek, egyszerűen semleges. Tök természetes dolgok.
2020. dec. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem meg abszolút szubjektív, hogy kinek mi és mennyire undi vagy semleges. Továbbá attól, hogy valami “tök természetes” még nyugodtan lehet undorító. Számomra a menstruációs ver, a “sima” vér, a kaki, genny stb mind az undorító kategória. De ettől még nem az adott embert tartom undorítónak, mint ahogy sokan itt értelmezték és felháborodtak rajta tök feleslegesen.
2020. dec. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
48%
Férjem volt vele egy órát, amíg engem varrtak, azt mondta tök jó élmény volt, csak kicsit büdi volt a mosdatlan baba. Ezt mondjuk nem csodálom, én ebbe bele sem gondoltam.
2020. dec. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
73%
Tényleg lehet amúgy kérni hogy megmossák!
2020. dec. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
90%

Hát én nem vagyok az a tipikus, a babapukitól is könnyes szemmel elaléló ősanya, de 3 gyerekem van, és mindhármat úgy tették trutyisan, meztelenül a mellkasomra szopizni közvetlenül a megszületésük után, hogy még a köldökzsinór sem volt elvágva, én pedig mindháromszor a születésük legszebb pillanataként éltem ezt meg. Egyrészt picit sem éreztem őket büdösnek (sőt!), másrészt az érzés, hogy a sok szenvedés után ott szuszog az a meleg testű, pici ember rajtam, és tényleg ember, és megvan mindene, él, és tényleg az enyém, és végre láthatom 9 hónapnyi várakozás után, nekem ez minden alkalommal katarzisélményt adott.

Videón látni más babáját így, az egészen más. A sajátom, ott, az adott pillanatban teljesen természetes volt. Pedig mondom, nem vagyok Mozilla típus, és eszembe se jutna az egy perces, magzatmázas gyerekemet kiposztolni az ismerőseimnek azzal, hogy ez milyen szép.

Ez a mi pillanatunk a picivel, a mi több órás küzdelmünk után, mi így éltük meg. Aki meg megmosdatja a babáját előtte, az meg úgy éli meg, ebben sincs semmi rossz. De mondom, nekem nemhogy undorító lett volna, de abszolút természetes volt az egész, úgy, ahogy volt.

2020. dec. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
47%
35 pontosan. Ki így, ki úgy. És valóban a sajátod teljesen más. Érzelmi síkon engem sem zavart, hogy trutymós, de racionálisan nem valami gusztusos dolog.
2020. dec. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
71%
Le lehet pontozni, szerintem sem szép látvány (nem a baba, hanem ami rajta van), én fogom kérni, hogy nyugodtan vigyék el megmosdatni, megtörölni. Valahogy az emberi méltósághoz hozzátartozik ez. Ahogy a kórházban fekvő hozzátartozóm esetében is elvárom, hogy egy percet ne kelljen véres, hugyos, sz@ros ágyneműben töltenie, úgy egy újszülöttnél is hozzátartozik az emberséghez, hogy ne véresen, koszosan, büdösen, esetleg kakisan legyen órákon át.
2020. dec. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim válasza:
Sziasztok! Én elég sokmindentől undorom (vér, széklet, hányás, hüvely váladék, stb). Harmadik és negyedik gyerekem bekakilt a magzatvízbe, és ugye a hüvelyen haladnak át, ami megint csak gusztustalan. Szerintem is fura szaguk van egyébként a babáknak. Undorodtam-e? Fenét! Össze-vissza puszilgattam őket örömömben. Nem is tudtam volna undorodni tőlük. Később viszont gondolkoztam rajta, hogy azért elég büdik voltak és maszatosak, tehát más gyerekét nem tudnám így fogadni.
2021. jan. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!