Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Érdemes szülész orvost választ...

Érdemes szülész orvost választani, vagy elég, ha csak a TB támogatott ellátásra hagyatkozunk szülésnél?

Figyelt kérdés
Mik az előnyei és a hátrányai?

2020. dec. 22. 22:41
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Én egyre több helyen hallom, hogy szülésznőt érdemes fogadni, ha azt szeretnéd, hogy biztonságban érezd magad.

Első terhességemet tb alapon vittem végig, komplikáció mentes volt, de a 9 hónap alatt megannyi kérdésem és bizonytalanságom volt, amivel nem tudtam senkihez sem fordulni. A szülés maga nem volt rossz élmény, de furcsa volt hogy 3 váltás orvos is bemutatkozott azidő alatt. A szülésznő volt az, aki pár óra kivételével végig jelen volt. A szülés után fogadott orvos nélkül SENKI sem nézett rám a kórházban, hogy a gát varratom milyen állapotban van, én amúgy hogy vagyok vagy bármi. Ez is zavart. Csak a 3.nap végén jöttek megkérdezni az ágy végében állva, hogy hello, akkor tölthetjük a papírokat a hazamenetelhez?

Második terhességemkor most fogadtam orvost, mert könnyebb, érthetőbb vizsgálatokat szerettem volna, mint a tb-vel, ahol köszönni se köszön neked a doki ha ultrahangra mész. Még nem szültem meg, de nekem most fontos a biztonság, hogy valaki ismerni fog a szülőszobán és nem csak úgy adogatnak jobbra balra az orvosok között és mindenki azzal köszön be, hogy felnyúl.....

2020. dec. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Az új törvény szerint, nem lehet majd fogadni orvost. Remélem atgondoljak ezt. A dokim is azt mondja, h nem tudni mi lesz. Ku.va jó.
2020. dec. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is épp tegnap beszéltem az orvosommal. Senki sem tudja mi lesz, bár nekem életszerűnek hangzik az a terv, hogy igen, lehet majd orvost választani, de szerződéssel - amit a kismama, az orvos és az intézmény is aláír.

Vagy marad az, hogy azok maradnak szülész orvosok (akik nem csak a gondozást viszik végig hanem szülést is levezetnek) akik magán klinikán dolgoznak. Mert ez az egész ügy az állami intézményekben dolgozó orvosokat érinti.

Amúgy ha minden igaz márciusban fogják asztalra tenni az ügyet, addig csak a többi osztály hála pénzét “figyelik”.

2020. dec. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

#13: én is szerződéspárti vagyok, és az orvos igenis adózzon az így szerzett jövedelme után is.

Ami a kérdést illeti: én tb alapon maradok, elvből. Már igen sok járulékot befizettem, nem szeretnék még egyszer fizetni az ellátásért. Egyelőre elégedett vagyok, mindenki elfogadható mértékben udvarias volt, válaszoltak az előre összeszedett kérdéseimre. Idő persze elég kevés jut egy-egy emberre, elhiszem, hogy ettől sokaknak futószalagérzése van. A kórházamban tapasztaltakkal egyelőre elégedett vagyok, nem dédelgetik túl a kismamákat, de korrekt volt mindenki, akivel eddig találkoztam. Egy alkalommal egy betegadatokkal kapcsolatban küldött e-mailem miatt maga az osztályvezető főorvos hívott vissza :)

2020. dec. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Engem tökéletesen kielegitettek az interneten található információk a terhességem alatt. Sosem volt kérdésem már az orvosnál.

Ha nincs gond ez sem indokolja az orvosfogadast.

2020. dec. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Ahová tartoztam volna szülészet egy borzasztó hely.

Tele van flegma dolgozókkal és hozzáteszem,hogy embertelen körülmények uralkodnak az egész kórházban. Azért fogadtam orvost, hogy abban a kórházban szülhessek. Rosszul is esett kifizetni neki a szülés után de inkabb úgy voltam vele, hogy emberként nézzenek rám.

2020. dec. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!