Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Korai a gyerekvállalás számomra?

Korai a gyerekvállalás számomra?

Figyelt kérdés

6 éve vagyunk együtt a párommal, karácsony óta jegyesekként, ő vállalkozó, én 2 éve stabil munkahelyen dolgozom, most készítjük a közös lakásunkat.

Több barátomnak babája van, kívánom tőlük a babázást, az otthon töltött napokat, nincs már kedvem munkába járni, továbbá teljesen biztos vagyok a vőlegényemben, 24 éves vagyok.

Szerintetek korai a gyerekvállalás?



2021. jan. 8. 19:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
66%
Ha kész a ház, ergo van egy hely ahiva hazaviheted a babát, meg tudjátok neki teremteni azt, amire szüksége van, és ti is készen álltok, akkor oké. Én simán belevágnék a helyetekben. Sok sikert:)
2021. jan. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
93%
Ezt nektek kell tudnotok, ne idefenektől várd erre a választ. Én 29 évesen szültem az első babánkat másfél éves kapcsolatba, 6 éve dolgoztam már akkor, a párom is. Azóta már házasok vagyunk és most várjuk a második gyereket. Én tudtam, hogy nekem ő az igazi, itt senki se lát bele a kapcsolatotokba, életetekbe, így a legjobb döntést csak ti tudjátok meghozni.
2021. jan. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
86%

A "nincs már kedvem munkába járni" elég rossz motiváció a gyerekvállalásra, bár tény, elég gyakori.

Csak az a gubanc, hogy a gyerekvállalás fárasztóbb, ott nincs szabad nap, nem állhatsz fel és hagyhatod ott, mint a nap végén a mhelyedet.

2021. jan. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
38%
Miért lettem lepontozva? :)
2021. jan. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
95%

3-mas, pont ezt akartam írni. Bár én nem ezért vállaltam gyereket, de örültem ennek a mellékhatásnak. Úgy körülbelül 2 napig. Azóta néha azon szoktam álmodozni, hogy egyedül sétálok a vonatra, megyek a munkahelyre, nézelődök a plázában stb :D

(vidéki vagyok, itt nincs pláza, Pesten dolgoztam...) persze nem bántam meg a babámat, de ez a 'nincs kedvem munkába járni' nem jó indok. Alig várom, hogy visszamenjek :D

2021. jan. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
80%

Hát én 24 évesen biztosan nem vállaltam volna még gyereket, nekem ez nagyon korai.

Viszont az azért elég meredek, hogy a gyerekvállalás mellett az egyik érved, indokod, hogy nincs kedved munkába járni és otthon akarsz lenni.... Gyerekkel is max 2-3 évig marad otthon az ember és utána? Ha még mindig nem lesz kedved melózni? Szülsz még egyet meg még egyet?? Amúgy nehogy azt hidd, hogy egy újszülöttel otthon 0-24-ben robotolni sokkal jobb lesz.


Nekem elég éretlennek tűnsz ez alapján, úgyhogy nem vállalnék még egy ideig gyereket.

2021. jan. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
79%
Otthon nehezebb lesz csak szólok.
2021. jan. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
92%
Addig, amíg ahhoz a részhez nem értem, hogy nincs kedved a munkához, azt mondtam volna, hogy nem korai gyermekvállalás részedről. De így már elbizonytalanodtam. Nehogy azt hidd, hogy könnyebb lesz, én többször kívántam inkább, hogy menjek dolgozni. Addig, amíg csak ez motivál, inkább ne vállalj gyereket.
2021. jan. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Ezt nem indokként gondoltam. Inkább nem látok célt a munkában, nincs lehetőségem előre lépni benne nincs motivációm. Úgy érzem a gyerekvállalás az én utam, abban látom az élet értelmét, úgy gondolom az meg érdemli a fáradalmakat.
2021. jan. 8. 20:32
 10/21 anonim ***** válasza:
82%

Off.

Párom szülei is a gyerekvállalásban látták/látják az élet értelmét.


Ott vannak 50 évesen. Nincs hobbijuk, szószerint semmi sincs. Munka, hazamenés, alvás. A munkájukat nem szeretik, nincs benne előrelépés és csak azért csinálják, hogy a gyerekeiknek jobb legyen (amivel nincs baj, ha közben van élete az embernek). Mi fog történni akkor, amikor ez a cél valamiért elfogy, eltűnik az életökből (pl mindent megvettek már párom tesójának, párom kirepült, az unoka meg még csak azért sem jön, mert más terveink vannak)?


Kiégnek. Pont.


Vannak ilyen emberek. Akik rávannak gyógyúlva a saját gyerekükre és közben a saját életüket elfelejtik élni. Ezek az emberek nem tudják később elengedni a gyerekeiket vagy elfogadni azt, hogy esetleg a gyerekének nem lesz gyereke.


Off vége.


Szerintem vállalj, ha úgy érzed. De én úgy gondolom, nem a gyerekvállalás az élet értelme.

2021. jan. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!