Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Fontos volt, hogy férfi vagy...

Fontos volt, hogy férfi vagy nő az orvos, akinél szültök? Miért?

Figyelt kérdés
2021. jan. 13. 11:48
A kérdező szavazást indított:
Férfi
Mindegy
41 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Nekem egyetlen dolog volt fontos:régi motoros legyen a szakmában!!!
2021. jan. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%
Fontos volt, hogy nő legyen. Azért mert egy férfi mégiscsak férfi. Mondhatjuk hogy látott már ezer olyat, sokan akkor sem tudnak elvonatkoztatni. Ezt sajnos több rossz tapasztalat mondatja velem. Nem mind ilyen természetesen, de ha már egy olyanhoz kerülök, utólag nem tudok mit tenni. Na meg nekem pl rákszűrésnél is fura idegen nőnek is totálisan széttenni a lábam, nemhogy egy férfinak.
2021. jan. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az első orvosom férfi volt. Az első szülésig nem volt ez szempontom. Ahogy ő akkor jelen volt, az meggyőzött róla, hogy bizony ez is szempont és nőre váltottam.
2021. jan. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az orvos mindegy volt a szülésnél

Egyébként engem nagyon zavarna egy női nőgyógyász más alkalmakkor.

A szülésznő meg hát többnyire nő és ott örülök is hogy no.

2021. jan. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én semmiképpen nem akartam nőt. Eszembe sem jutna..

Annál szültem, akinél a testvérem is szülte az elsőt. Megbízott benne, és én is elégedett voltam az orvossal.

2021. jan. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én sokkal jobban éreztem magam mindig is férfi nőgyógyásszal, de a terhesgondozást már abban az intézményben vittük, ahol szültem, és az addigi orvosom nem ott dolgozott, szóval lecseréltem nőre. Semmi, de tényleg semmi különbséget nem vettem észre a sima vizsgálatokkor, pedig amúgy addig meggyőződésem volt, hogy rosszul érezném magam női nőgyógyásszal (egy korábbi rossz tapasztalat miatt kerültem a nőket).

Szülésnél felőlem egy nyugdíjasklubb is bent kanasztázhatott volna, az se érdekelt volna éppen akkor. Amúgy ügyeletben szültem, pont véletlenül az az orvos volt ügyeletben, akihez terhesgondozásra jártam, de igazából azért az 5 percért, amit tényleg dolgozott velem (megnézte, hogy tuti minden rendben kijött és két öltéssel összevarrta azt a kis gátrepedést, ami keletkezett, nagy ügy volt), kár is lett volna ezen pörögni.

2021. jan. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Terhesgondozasra mindig nohoz kertem az idopontot. Elso alkalommal fogalmam sem volt,hogy ki lesz a doki, de szimpi volt,es onnantol mindig hozza kertem az idopontokat. Egyebkent en ha valaszthattam volna,not akartam volna amugy is,mert nekem sokkal kenyelmesebb ugy. A legvegen viszont,mikor mar ctg-re jartam, mindig hetfonkent kellett mennem,akkor viszont nem mimdig az a dokino volt, sot,igazabol mindig ferfi volt. De az sem zavart annyira,mint gondoltam. Szulesnel is "szerencsem" volt,epp egy no volt az ugyeletes doki,akihez kerultem. Viszont vegig besegitett egy ferfi doki, es vegul o segitette vilagra a babamat, a dokino pedig a hasprest csinalta csak,illetve varrast odalent,es burokrepesztest az elejen. Tehat igazabol nekem mindegy volt,hogy no,vagy ferfi. Viszont tudni kell,nem volt fogadott dokim. Hanfogadtam volna, valoszinuleg no lett volna. :)
2021. jan. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Márciusra várom az első kisbabámat, de én szivesen szülnék nőnél csak sajna azt kapom majd aki éppen szolgálatban lesz😅
2021. jan. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem férfi volt a választott orvosom, hozzá ragaszkodtam. Mindenképp férfinél akartam szülni. Voltam többször ügyeletben, volt, hogy nőnél, meg korábban rákszűrésen is nőnél voltam, de nekem természetellenes, hogy egy nő turkáljon bennem. Sokkal jobban elengedem magam, ha egy férfi vizsgál. Nyilván másnak meg lehet, hogy pont ez nem tetszik, de én ezt éreztem "rendjén valónak".
2021. jan. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyik gyerekemet férfinál,a másikat egy hölgy orvosnál szültem. Semmi különbséget nem tapasztaltam, szakmailag oké volt mindkettő, nálam ez a lényeg.
2021. jan. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!