Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császáros anyukák! Szükségem...

Császáros anyukák! Szükségem lenne a gondolataitokra?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy 22 éves vagyok. Még nem várok babát, de mindig fiatalon szerettem volna anyuka lenni, közel áll hozzám ez a téma. Természetes úton születtem a testvéreimmel együtt, ezért számomra mindig ez volt a "normális", én is mindig így képzeltem el a saját szülésemet és viszolygok minden orvosi dologtól, így számomra a császár soha nem volt a "könnyebbik út".

A minap kiderült, hogy egy gyerekkori sérülés miatt nem szülhetek természetes úton és bevallom, nagyon lesúlyt a dolog, elveszettnek érzem magam. Irigységet érzek minden nő iránt, akinek még megvan az esélye erre. A menstruációm is rendszertelen, így a fogantatás is nehezebb lesz majd, egyszerűen csak haragszom és szomorú vagyok, hogy számomra a gyermekvállalás mennyire fontos téma, szeretnék jó anyuka lenni, de mégis ennyire nehéz, míg sokan abszolút felelőtlenül simán teherbe esnek majd megszülnek.

Bocsánat, hogy ezt így rátok zúdítottam, de úgy érzem kellene hallanom pár tapasztalatot nálam idősebb/tapasztaltabb, erősebb nőktől.



2021. febr. 23. 12:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj rá úgy tekinteni, hogy milyen jó, hogy van ilyen lehetőséged, mint a császár. Így lehet gyereked. Ha nem lehetne császárral szülni, és neked valamiért nem lehet természetesen, akkor nem is lehetne gyereked.
2021. febr. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%

A menzesz miatt nem biztos hogy nehezen fog menni, nekem 45 napos ciklusaim voltak, sokan erre azt mondják így esélytelen a fogantatás az fix, emiatt mi el is kezdtünk próbálkozni mikor még nem is igazán tartottunk ott,hogy akarnánk babát, hogy derüljön ki minél előbb ha gond van, ahhoz képest az első alkalom után kismama lettem, már 3 éves.. :)

Úgyhogy ezt előre nem tudhatod.


A császárról sok jót nem tudok, én a legnagyobb ellenzője voltam és vagyok is, de pont nekem "beesett" egy olyan probléma a terhesség végén ami miatt csak és kizárólag császármetszés jöhetett szóba, hát a véleményem a saját élmény után csak rosszabb lett róla, szóval sajnos ez van, ha muszáj muszáj, ki kell jönnie, de attól egy rossz dolog.

2021. febr. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Attól nem leszel rossz anya, mert császárral szülsz.

Az egy életmentő műtét amúgy, nem pedig egy választható szülési módszer (normális esetben).

Én is császárral szültem, mert muszáj volt, de soha nem voltam irigy a természetes úton szülő nőkre.

Örülök a gyerekemnek és magamnak is.

Tegyél te is így!

2021. febr. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%

Hidd el, mikor majd ott fekszel, nem ezen fogod rágni magad. Nekem sürgősségi császárom volt. Mikor szóltak bőgtem, rettegtem. Egész addig féltem, mi lesz, míg fel nem sírt a fiam. Onnan csak az érdekelt, hogy adják végre ide.

Mivel neked programozott császárod lesz, ezt a streszt, hogy úr isten baj van a babával, nem kell átélned. Talán még azt is megkérheted, hogy engedjenek vajúdni kicsit. (Nekem nem lehetetg) Akkor lesz átmenet, kicsit átélsz a természetes szülésből is

2021. febr. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Tudom, hogy most a hirtelen infó miatt túltolom a dolgot, de ez van, elég érzékeny vagyok. Próbálok hálás lenni, persze, de valljuk be, nem mindig sikerül a rossz dologban meglátni a jót.illetve látni látom, csak érezni még nem érzem. de idő kell gondolom.
2021. febr. 23. 12:59
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, ha tényleg nehézségeid lesznek a teherbeesessel, akkor a legkisebb lelki nehezseged a császármetszés lesz... Persze kívánom hogy ne így legyen.

Szerintem az egész szülés dolog csak a kisgyerekes anyukák között van ilyen misztikus beavatási szertartasnak beavatva, egyébként csak egy kis lényegtelen pont mielőtt csaladda valtok, inkább irigyeld a boldog családokat, és tanulj tőlük, mert az az igaz siker, egy boldog jól működő teljes család!

A császármetszés sem olyan szörnyű, ha előre arra készülsz megismered majd az előnyeit is.

2021. febr. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
59%
10 óra vajúdás után csatároztak, hát ezerszer inkább a császár. Felépülni is könnyű volt. Semmi köze ennek ahhoz hogy milyen anya leszel.
2021. febr. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Császároztak*
2021. febr. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
A szules csak a modja hogy a gyermekedhez juss, teljesen mindegy hogy csaszar vagy termeszetes, 1nap az eletedbol. Ertem a problemadat es hasonloan gondolkodtam de 9honap elteltevel a vegere ez mar eltorpult. Probalj meg a gyermekre koncentralni es ne alakits ki magadban gatakat elore, ami majd a fogantatast is befolyasolhatja. (Volt csaszarom es termeszetes szulesben is reszem), egeszseges baba kezbe vetele legyen a celod, sokkal konnyebb elfogadni igy barmilyen odavezeto utat.
2021. febr. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
83%

Ott kezdődik, szerintem, hogy ez nem egy rossz dolog, amiben meg kell lásd a jót. A császár egy programozott dolog, mindenki tudja, mi a dolga, mindenki tudja, mi fog törénni a következő 1 percben, 5 percbe, fél órában. Kiszámítható. Míg egy sima szülésnél menetközben is csomó komplikáció lehet, nem tudhatod előre, hogy mikor indul be, mennyit fogsz vajúdni, kell-e oxi, fogó, kinyomják-e belőled a gyereket, oxigénhiányos lesz-e esetleg, eltörik a kulcscsontja kitolásnál, és még sorolhatnám.

Én ezek miatt választottam a császárt. Igen, annak is vannak komplikációi, de a császárnál 99%ban az anyánál fordul elő valami, a babára nézve biztonságosabb, ezért is szokás pl. a lombikos babákkal alapból császározni, mert, és ezt egy doki mondta: ilyen nehezen összehozott babáknál nem kockáztatunk!

2021. febr. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!