Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császáros anyukák! Szükségem...

Császáros anyukák! Szükségem lenne a gondolataitokra?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy 22 éves vagyok. Még nem várok babát, de mindig fiatalon szerettem volna anyuka lenni, közel áll hozzám ez a téma. Természetes úton születtem a testvéreimmel együtt, ezért számomra mindig ez volt a "normális", én is mindig így képzeltem el a saját szülésemet és viszolygok minden orvosi dologtól, így számomra a császár soha nem volt a "könnyebbik út".

A minap kiderült, hogy egy gyerekkori sérülés miatt nem szülhetek természetes úton és bevallom, nagyon lesúlyt a dolog, elveszettnek érzem magam. Irigységet érzek minden nő iránt, akinek még megvan az esélye erre. A menstruációm is rendszertelen, így a fogantatás is nehezebb lesz majd, egyszerűen csak haragszom és szomorú vagyok, hogy számomra a gyermekvállalás mennyire fontos téma, szeretnék jó anyuka lenni, de mégis ennyire nehéz, míg sokan abszolút felelőtlenül simán teherbe esnek majd megszülnek.

Bocsánat, hogy ezt így rátok zúdítottam, de úgy érzem kellene hallanom pár tapasztalatot nálam idősebb/tapasztaltabb, erősebb nőktől.



2021. febr. 23. 12:22
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
69%
Csak az ősanyák csinálnak abból nagy dolgot, hogy természetesen vagy császárral születik a baba. Mintha ennek valami hatalmas nagy ráhatása lenne a gyerekre. Ezek az anyák azért is szeretik a császárt lenézni, mert kb azonkívül, hogy kinyomtak a p***ijukon egy gyereket, mást nem tettek le az asztalra az életben.
2021. febr. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Császárom volt, nem is egyszerű, mert én voltam az egyik 1000-ből 1 akinek nem hat a spinál, éreztem a vágást és végül altattak. De nem volt választásom, mert első baba farfekvéssel így az orvosi protokoll szerint program császár. Végül beindult magától, hagytak vajúdni is, de persze császár volt. Tudod mit? Életem legszebb élménye még így is, mert a végén a karjaimba foghattam a kislányomat akit a világon legjobban vártam és csak ez számít! Megértelek, hogy fáj, nem erre készültél, én sem erre készültem, de ezt dobta az élet. Attól még szültem és ugyanolyan jogú édesanya vagyok, mint akinek hüvelyi szülése volt. Orrba gyűrnék bárkit, ha beszólna, hogy nem is szültem. ;) :) Szóval ne bánkódj, nincs miért, ettől Te még ugyanolyan szuper ÉDESANYA leszel. Ölelés :)
2021. febr. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
49%

Nem vagyunk egyformák.

Én összetenném a két kezem, ha valami miatt kiderülne, hogy nem szülhetek "természetes" úton. Nincs köze ennek se ahhoz hogy hogy születtünk (én is hüvelyi úton születtem), meg ahhoz sem, hogy valakiből milyen anya lesz.

Nyilván tudom, hogy a császár sem könnyű és nem is fájdalommentes, de inkább szenvedek úgy, hogy tudom, hogy a gyerekkel amúgy minden rendben, kint van, minthogy ki tudja hány óráig fog még tartani a vajúdás, hitegetnek fájdalomcsillapítóval (persze nem kapsz, sok ilyen sztori van), ki tudja, lesz-e inkontinenciád vagy hogy meddig repedsz...

2021. febr. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Pontosan 13-as!

Én ezért örültem mikor kiderült, hogy császár lesz (azt hozzá kell tennem, hogy nem sürgősségi volt, tehát nem rossz élmény volt, hogy aggódnom kellett volna a baba miatt). Én is úgy voltam vele, hogy engem nem érdekel, hogy utána mennyire fog fájni. A lényeg az, hogy a babám komplikáció nélkül és egészségesen megszületett. Nem pedig az van, hogy vajúdok fél napot, a kínok kínját élem át és közben meg még akármi lehet a babával, elakad a szülőcsatornában, túl hosszú a kitolás, stb, stb...

2021. febr. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!