Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császáros kismamák! Nektek...

Császáros kismamák! Nektek mikor tették fel a katétert? Az érzéstelenítés előtt vagy után már a műtőben?

Figyelt kérdés

Nekem a gerincérzéstelenítés előtt és nagyon rossz élmény volt. Talán rosszabb, mint a császár. Egy szülésznő tette fel és leszidott, mert feljajdultam közben. A műtőben utána nagyon csodálkoztak is az aneszteziológusok, h. még az érzéstelenítés előtt feltette a szülésznő nekem a katétert. Mondták, h.megérdemelné, hogy neki is így tegyék fel..

Ezért is kérdezem, h. máshol hogy szokott lenni?



2021. febr. 27. 21:00
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
89%
Mindkettőnél előtte. Az elsőnél nem is éreztem, a másodiknál üvöltöttem, mire sikerült nekik, ketten bénáztak vele vagy 10 percig... a kivétel mindkettő után rossz volt, illetve a második után hónapokig csípett, égett a pisilés.
2021. febr. 28. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
89%

Az elsőnél érzéstelenítés után. A másodiknál előtte. Sikerült kifognom egy tankarankát aki úgy belém vágta, azt csak 3x sikerült, hogy azt hittem kilukasztotta a hólyagom. Mikor át kellett mászni az ágyra nem tudtam miért fáj pokolian a hólyagom, hogy majd kiszakad. Másnap mikor kivették a katétert derült ki, hogy az az hülye pitsa indokolatlanul sok sóoldatot tolt a ballonba..

A harmadiknál is érzéstelenítés előtt kaptam.

2021. febr. 28. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
92%

Nővér vagyok,én is kb.százat helyeztem már fel,férfinak is meg nőnek is. De ahogy nekem felrakták,hát..

Se síkosítás,se fertőtlenítés,durr bele módon. Utána 2 hétig fájt a pisilés, valószínűleg bekent valami fertőzést is a kedves kollegina. Még szerencse,hogy legalább előtte volt időm alaposan lezuhanyozni és megmosakodni alul,ha nem sikerült volna ki tudja mit ken még belém. Nekem is rosszabb volt,mint maga a csm.

2021. febr. 28. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
0%

Mondták, h.megérdemelné, hogy neki is így tegyék fel


Persze. Elképzelem, hogy egy urol szakrendelésen csinápnak napi 30-40 EDA-t. A Lidocain gélt kb a kilencvenes évektől használjuk, előtte egyszerű csúsztató olaj volt csak. Meg nőknek egyszeri katéterezésre üvegkatéter. Nekem 16-17 évesen még azzal vettek vizeletet, mikor pyelonephritisem volt, és nem fájt. Kellemetlen, de nem fáj. Szóval aki ezt mondta neked, vagy hülye, vagy nem mondasz igazat, csak jólesik köpködni kicsit a szülésznőt. Gondolom, utóbbi.

2021. febr. 28. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

indokolatlanul sok sóoldatot tolt a ballonba..


Ezt is csak az veszi be, aki még sose látott katétert. A ballonba jóval kevesebb folyadék fér, mint a hólyagodba, mindegy, hogy 5-8-10 ml van benne, mert fel sem tűnik.

2021. febr. 28. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
88%

25#


Kedveském ezt nem én állítottam hanem a szülésznő/nővérke aki másnap leszedte nekem.

😉

2021. febr. 28. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
30%

Akkor rád is vonatkozik: Szóval aki ezt mondta neked, vagy hülye, vagy nem mondasz igazat, csak jólesik köpködni kicsit a szülésznőt. Gondolom, utóbbi.


50ml-ig terjed a ballonok kapacitása, de ekkorát nem használunk. Max a 30 ml-set, szülészetben meg általában sima 5-15 ml-s Nelaton van, mert olcsó. De ha neadjisten mégis nagyon ballonú, láthatod, akkor is max fél dl, a hólyagod meg ennek többszörösét tudja vizeletből is tárolni. Fel se tűnik a különbség a kettő között. És nem vagyok a kedvedkéd.

2021. febr. 28. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
93%

27

Neked elég frusztrált lehet az életed..

Neurón dolgoztam, kb.minden beteg kapott katétert,mert vagy totál fekvők voltak vagy nem tudtak üríteni mert a bénulás kiterjedt oda is. Ott is rengeteget kellett,mellé egyedül is voltam műszakban tehát rohanás volt a nap. Mégsem sz.rtam bele abba amit csináltam,sosem kapkodtam el az ilyen dolgokat,mert tudom,hogy úgy nagyon is tud fájni. A másik,hogy nem mindenkinek egyforma a fájdalomküszöbe. Lehet neked nem fájt,másnak az is ha ráfújnak. Egy eü.dolgozónak pedig az a kötelessége,hogy ezt is tiszteletben tartsa. És ha már szerencsére abbban a korban élünk,hogy van lehetőség érzéstelenítős csúsztatót használni,akkor használjuk már..

Épp elég trauma kitárulkozni vadidegen embereknek miközben a gyerekedért is aggódsz, nem hiányzik plusz egy rúgás.

És még valami.. ne tudd meg,hogy tudják egymást fúrni a kollégák egy kórházban. Mindenki mindenkit. A takarítótól az osztályvezetőig. Szóval nem lepne meg ha ilyet mondanának egymás mögött,hogy megérdemelné. Jómagam is sokat kívántam ilyet kollégának,aki minősíthetetlenül viselkedett egy beteggel..más dolog,hogy én nem mondtam ki,mert etikátlannak tartom a beteg előtt egy kolléga savazását.

2021. febr. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
Előtte és egyáltalán nem fájt. Szinte nem is éreztem.
2021. febr. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
51%

27#


Kettőnk közül nem én vagyok aki köpköd aki magyaráz, aki nem tudja elfogadni elkönyvelni amit a másik mond vagy ír.

Miért kell nekem számodra bármit is magyaráznom? Köpködni? Ki, hol? Meséld már el?

Tudod túl sokat éltem meg a 3 veszélyeztetett túl komplikált terhességeim és 3 császárom alatt, ebből 2 ráadásul sürgős császár volt.

Mi lenne ebben a hazugság? Képzeld még a fájdalom küszöböm se alacsony. Alap bélgyulladásos vagyok, volt mikor azt hittem nem élem meg a másnapot. Második császárom ráadásul 2 órás nagy műtét volt, ami után másnap kaptam egy bélgyulladást. Szóval bocs. Nyugodtan tartsd meg az okoskodásod, és ne akard nekem megmagyarázni akkor és ott mit éreztem meg mondott a szülésznő másnap.

2021. febr. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!