Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Teljesen őszintén mesélétek...

Teljesen őszintén mesélétek arról, hogy milyen érzés a szülés? Fájt nektek nagyon?

Figyelt kérdés

Betegesen rettegek ettől a fajta fájdalomtól, holott hozzátartozik az élethez, és millió anya többször is átélte, de én még mindig tartok tőle.. Nektek hogy volt?

Köszönöm, 22L. :)


2010. aug. 22. 21:00
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
71%

azt hittem ott halok meg. Érdekes akkor ez annyira nem tudatosult csak másnap. Mára felejtős lett nem emlékszem rá, pedig Nekem is gatyakötés mert januárban ujra irány a szülőszoba!

De hidd el tuléled más választásod nincs:-)))

2010. aug. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

:)))

Sok boldogságot :)

2010. aug. 22. 21:04
 3/33 anonim ***** válasza:
63%
Amíg az EDA-t be nem kötötték, addig nagyon fájt. Onnantól kezdve egyáltalán nem, még aludni is tudtam a vajúdás alatt. Szóval van megoldás, ha nem bírod a fájdalmat, ez ne tartson vissza a gyerekvállalástól.
2010. aug. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
58%
így van, ha félsz, válaszd az EDA-t. én is ezt fogom tenni a másodiknál, mert az első...hát... tényleg pokoli a fájdalom.. de itt vagyok mégis, túléltem, végigcsináltam :) az embernek egyszerűen nincs választása, csak sodródik az eseményekkel.
2010. aug. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
83%
Hosszúra nyúlt, de az EDA miatt egyáltalán nem volt rémes... voltak nehezebb pillanatok, de meghalni egyáltalán nem akartam... a kitolásnál meg már transzban voltam, a környezetemre nem is koncentráltam, csak a nyomásra... ott már nem hatott az EDA, mégsem volt olyan irtózatos fájdalom-élményem... a férjem mesélt utólag néhány dolgot... a gátvarrás kellemetlen volt, de az sem elviselhetetlen. Szerintem sokmindenben szerencsém volt, ezért is tartok mégegy szüléstől, hátha az nem lesz ilyen... mert tervezzük a második babát, de azért még várunk egy kicsit :))) És igen, összeségében csodálatos élmény volt, ott volt a férjem és a végén a kislányunk, egy család lettünk :DDDDD
2010. aug. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
93%

Én soha életemben nem féltem a szüléstől. Azt hittem, majd emiatt jól "megszívom" és szörnyű lesz. De szerencsére nem így történt. Persze voltak fájások rendesen, de azt kell mondjam, volt már sokkal kellemetlenebb élményem is (pl. egy vastagbéltükrözés...pedig az csak 10 perc). Én akkor ott a szülőszobán úgy voltam vele, hogy a párom velem van, egy életet fogok a világra hozni, és nem lehet semmi baj, mert ez egy gyönyörű dolog.

Így lett, csodálatos érzés volt.... most is mindjárt potyognak a könnyeim, pedig 14 hónapja történt! És remélem, még egyszer az életben átélhetem ezt a csodát!

Neked is hasonlókat kívánok!

2010. aug. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
53%
Engem sokkolt, hogy ez ennyire fáj, sajnos nem kaphattam edát 10-12 órán át. Ennek ellenére nemsokára szülöm a következő babát, tehát akkor mégsem fáj annyira! :D
2010. aug. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
50%
Én is az EDA-sok csapatába tartozok. A vajúdás így nagyon kellemes volt , a párom volt inkább kétségbeesve hogy most mi lesz?! A kitolás már nem volt ilyen vidám, eléggé fájdalmas volt, de ahhoz képest ami a szülés után jött ez semminek bizonyult. Nekem koraszülött volt a kislányom 28 hétre született és nem vált le a méhlepényem. Na az fájt, nagyon-nagyon,azt hittem megbolondulok. Az orvos verejtékben úszott amíg leszedte. Életemben nem éreztem még ilyen fájdalmat! De már el van felejtve! Kislányom gyönyörű, egészséges, és bármikor végigcsinálnám mégegyszer!
2010. aug. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
38%
rettenetesen fáj,de hidd el,megéri,nagyon is.:)))bármikor újra szülnék.
2010. aug. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
10%
Addig el sem tudod képzelni, hogy ennyire tud fájni valami. De utána, én is megerősítem, elfelejti az ember, ez a hormonok játéka.
2010. aug. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!