Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Teljesen őszintén mesélétek...

Teljesen őszintén mesélétek arról, hogy milyen érzés a szülés? Fájt nektek nagyon?

Figyelt kérdés

Betegesen rettegek ettől a fajta fájdalomtól, holott hozzátartozik az élethez, és millió anya többször is átélte, de én még mindig tartok tőle.. Nektek hogy volt?

Köszönöm, 22L. :)


2010. aug. 22. 21:00
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
55%

Nekem nem volt vészes. 3 intenzív órát tartott az egész. Mikor kint volt a baba csak annyit szóltam, hogy vége, ennyi volt? PErsze a doki jót röhögött, hogy örüljek neki.

Én szerencsés voltam, jól bírom a fájdalmat. Éreztem már durvábbat is. Ha úgy állsz hozzá hogy ez egy "pozitív fájdalom" és közelebb segít ahhoz, hogy anya legyél, könnyebb.

2010. aug. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
41%
Én a második fiamat másfél éve szültem. Most mindennapos vagyok újra, és rettegek, mert az előző szülés kb 40 perc alatt zajlott le. A nulláról tágultam ennyi idő alatt és szültem meg. Iszonyatos fájdalom volt, napokig sírógörcs fogott el amikor megláttam a szülőszoba bejáratát, aztán otthon még heteken, vagy inkább hónapokon át gyötörtek az emlékek, pedig nem vagyok egy hisztis tyúk. Az első gyereket gond nélkül szültem és néhány óra pihenés után már alig emlékeztem bármilyen fájdalomra. A második kőkemény volt...
2010. aug. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
44%

Őszintén?Fáj,nagyon fáj,de nekemmégsem a fájdalom volt a legnagyobb bajom,hanem a kimerültség. Hogy akkor kellett volna erőt "produkálni",amikor már alig volt.

Maga a kitolás meg olyan mintha akkorát szeretnél k@kilni,amekkora nem férhet ki sosem,nagyon feszít,és aztán csodával határos módon a baba mégis kicsusszan.


Szép élmény,örülök,hogy átéltem (EDA nélkül).

2010. aug. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
52%

Kimerültség miatt kértem az EDA-t leginkább. Sajnos 18 óra után császár lett a vége. A vajúdás nagyon fájt, a császáros seb meg hosszasan.

Az agyad viszont úgyis tompítja az egészet, egy idő után nem emlékszel rá, hogy hogyan és mennyire fájt. Csak arra, hogy nagyon.

Persze jó is így, mivel én is a "gatyafelkötős" táborba tartozom, jövő év elején mehetek megint szülni! Ha jobban emlékeznék, még jobban félnék, mint így! :P

2010. aug. 23. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:

11 óra vajúdás után kaptam oxitocint, és őszinte leszek - nekem rettenetesen fájt. Szégyen, nem szégyen, kiabáltam, ilyen fájdalmat még soha életemben nem éreztem. 4 óra múlva született meg a kislányom. De mikor meglátod, tudod, hogy volt értelme az egésznek!

Most még nem érzem úgy, hogy bármikor újra szülnék, mert nagyon friss az élmény. :)

Egyébként nem féltem a szüléstől, mert nem tudtam mi vár rám. :)

3 hetes kislány anyukája

2010. aug. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
56%
én sokkal rosszabbra számítottam :)
2010. aug. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
55%
Édesanyám mindíg azt mondta hogy a "szülés felejthető fájdalom" . Soha nemértettem. Már értem. Akkor úgyérzed meghalsz, de csak arra kell gondolni hogy ez még nem az igazi és még jobban is tud fájni. Amikor pedig felsír a gyermeked és Rádteszik a Világon jobb dolog nincs. És egy pillanat alatt elfelejtessz mindent! Ti nem így voltatok?
2010. aug. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
Rettenetes fájt! Nem féltem tőle soha. Nem is volt vészes addig amíg nem kaptam gyorsítót, na onnatól kezdve iszonyatos volt azt hittem meghalok. Végül a kimerültségtől vákum lett a vége így a kitolást nem tudom milyen. Arra viszont emlékszem, hogy utána kijelentettem, hogy nem hogy szülni nem fogok, de még a párom se jöhet a közelembe legalább 2 évig. Hát ez megtört. 6 hét után, a vizsgálat után majdnemhogy én ugrottam rá a páromra és most 4 hónappal szülés után már a következőről álmodozok. Mondjuk még várunk vele, de ha kéne már most átélném:)
2010. aug. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:

nekem a fájások voltak nehezen viselhetők, de szerencsére mindig, amikor már elviselhetetlen kezdett lenni (mintha széttörni készültem volna derékbean-medencében), addigra elmúltak, és jött egy kis szusszanás. A tolófájások már annyira izgalmasak, és szerencsére rövidebb ideig vannak, hogy ott már csak arra kell gondolni, hindjárt meglátom a kisbabám, és úgy nem vészesek.

és az egész után egy olyan örömmámor önti el az embert, hogy úgy érzi, mindent megért ez a pillanat, és mostmár teljes az élete.

2010. aug. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
Szia! Sajnálom, hogy nem a kérdésedre válaszolok, de én is a te cipődbe vagyok. Betegesen félek tőle és nem tudok mit tenni ellene, mert nyugtatgatni nem tudom magam. Ha egy kismamára nézek már, akkor elfog a félelem. Te ezt a fajta félelmedet, hogy próbálod legyőzni?
2010. aug. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!