Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Teljesen őszintén mesélétek...

Teljesen őszintén mesélétek arról, hogy milyen érzés a szülés? Fájt nektek nagyon?

Figyelt kérdés

Betegesen rettegek ettől a fajta fájdalomtól, holott hozzátartozik az élethez, és millió anya többször is átélte, de én még mindig tartok tőle.. Nektek hogy volt?

Köszönöm, 22L. :)


2010. aug. 22. 21:00
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:

Hát, nem próbálom még sehogy :), még nem vagyok terhes, csak vannak dolgok, amik foglalkoztatják az embert bizonyos életkorban, most vagyok 22, hamarosan én is átélem ezt a csodát, sokat beszélgettünk barátnőkkel, és kíváncsi voltam, hogy akik átestek már rajta, hogyan emlékeznek :)

Az biztos, hogy túl lehet élni, bizonyítottak már sokan, miért nekem ne menne ? :D

Csak hát félek a fájdalomtól.. :(

2010. aug. 25. 13:25
 22/33 anonim ***** válasza:
Nekem az egész terhességben a szülés volt a legkönnyebb. Nem volt túl könnyű a terhességem nekem egy megváltás volt a szülés. Másfél óra menzesz szerű görcsöm volt, aztán nyomtam hármat és megszületett a lányom. Szóval nem volt gáz. Na majd a második szülés után lehet nem leszek ilyen feldobott.
2010. aug. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

Teljesen természetes, hogy foglalkoztat a dolog! Én is így voltam vele!

Viszont amikor elgondolkodtam, hogy mi lehetne rosszabb egy abortusz vagy egy szülés rájöttem, hogy a szülésnek van értelme!

Nézd! Olyan nő még nem volt a történelem során aki este lefeküdt, reggel pedig gyerekkel a kezében ébredt! Én mindenkinek azt tanácsolom és én is így álltam hozzá, hogy ez csak ,,néhány" óra fájdalom, de ez kell ahhoz, hogy anyává válhass!

Nagyon fájdalmas ez tény, de pozitív és higgadt módon végig lehet csinálni!

Én személy szerint az eleji rosszulléteket sokkal tragikusabb módon éltem meg!

2010. aug. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
Az tény, hogy a szülés fájdalmas dolog, de megéri. Én 3 és fél óra alatt szültem. Fájdalmas volt, de mire elértem azt a pontot, hogy már nem bírom tovább addigra már meg is született a kisfiam. :)
2010. aug. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
58%
Én januárban szültem, 14 órát vajúdtam és az EDA nem hatott, de erre 1% az esély. Végül is császár lett, mert nem tudott lejönni a babó a köldökzsinór miatt. Fájt a vajúdás és a császár utáni felkelés, de megéri. Akkor azt mondtam hogy többet nem szülök, de ma már tudom, hogy még egyet szeretnék.
2010. aug. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

Én nem tudom,hogy milyen a "szülés"!

4 óra vajúdás után úgy döntöttek,hogy császároznak.Amikor jöttek a fájások én csak röhögtem,hogy csak ennyi?Na,de mikor burkot repesztettek,már nem voltam ennyire vidám!-.-

De két fájás között néha bealudtam,annyira jól esett,hogy elmúlt a fájdalom,de rosszabb volt ébredni arra,hogy megint fáj.Császár után egy nappal már egész jól tudtam mozogni,de kellett 2 hét mire normálisan tudtam közlekedni,járni és kelni.Egész terhesség alatt rettegtem a szüléstől és végül császár lett.A "könnyebbik" megoldás!

2010. aug. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
56%
Fáj a szülés persze, senki ne mondja hogy nem fáj, de én így is nagyon élveztem. Nekem egy élmény volt, már aznap mondtam hogy bármikor megint!!! :) Nekem indították sajnos, Oxitocint kaptam, de imádtam szülni is meg pocakosnak lenni is. Már most álmodozom az újabb terhességen és szülésen. És másodszor sem kérnék semmi pénzért EDA-t. Nem én a legcsodálatosabb fájdalom.
2010. aug. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
58%

engem 2éve császároztak,de nem mondanám,hogy ez a könnyebbik szülés.Csodálkozom azokon a kismamákon akik ezt mondják.Persze a műtét részében a gerinc érzéstelenítés a legrosszabb,bár volt barátnőm aki végig érezte a császárt,mert rosszul érzéstelenítettek és akkor már nem tudtak mit tenni,de én már szó szerint minden perces kismama vagyok ,de szeretném ha most természetesen kijönne.

Ha jobban is fáj,mert tuti,mert ezzel a babával hetek óta kemény-szó szerint kemény jósló fájásaim vannak,mégis elfelejtődik és úgy vagyok vele inkább szenvedek egyszer nagyon,mint hetekig jajgassak.Nekem nem a sebem fájt a császár után hanem az izmaim ahogy szétrángatták,minden lépésre,meg a katéter ahogy rosszul vették ki és minden pisilésnél jajgattam vagy 3hétig...szval én nem sírom vissza sőt elkerülném a császárt újra!

Meglátjuk mi lesz,de bízom benne a kisfiam is így akarja majd.

40h km,

2010. aug. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
56%

most le leszek piontozva, de en is nagyon feltem tole, MEGSEM FAJT nagyon! reggel 5-tol voltam a szuloszoban, este 8-kor lett meg a babam, teljesen termeszetes uton, sem erzestelenites, sem gatmeteszes(az en keresem volt) perszre darabokra szakadtam, ennek ellenere egyszer sem ereztem azt, hogy kibirhatatlan, faj, de tudod, hogy van ertelme! ilyen is van, sokkal szornyubbre szamitottam. szuels utan mondtak a szulsznok, hogy nehez szulesem volt, amibol en csak azt a csodat eltem meg, hogy megszuletett a kislanyom!eletem legszebb napja volt, de a leghosszabb is!

sok sok boldogsagot neked es igy vagy ugy, de tul leszel rajta!

2010. aug. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim válasza:
56%
Mindenki máshogy éli meg a szülést. Van aki többet, van aki kevesebbet szenved. Én pont két hete szültem a második gyerekemet. Mindkettőnél természetes úton szültem és saját kérésemre érzéstelenítés nélkül. Mindkét gyermekemnél megijesztettek, hogy hát ez egy szörnyű fájdalmakkal járó valami, amit ép ésszel ki sem lehet bírni és mindenképpen kérjek legalább gázt. Ezenkívül azzal is rémisztgettek, hogy a másodiknál sokkal tovább fog tartani és háromszor annyira fog fájni. Hát túl vagyok a második szülésen is, még élek :) és úgy gondolom, hogy nyilván ez egyén függő is, hogy kinek mennyire fáj. Viszont vannak, akik szeretnek egy jó nagy lapáttal rátenni, csak hogy rémisztgessék a szegény kismamát. Természetesen fáj. Ezt én is aláírom, de mindenki egyszer túl lett rajta és hidd el, ép ésszel és akár érzéstelenítés nélkül is ki lehet bírni. Ha pedig nagyon fáj, akkor egészen a szülésig még eldöntheted, hogy kérsz-e pl. gázt fájdalomcsillapítás gyanánt. Vajúdásnál nekem nagyon bejött a fitnesslabda, amin egészen a szülésig (kisebb kihagyásokkal) ücsöröghettem. Nagyon könnyű szülést és jó egészséget kívánok neked és kisbabádnak!
2010. aug. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!