Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vinnétek be a kórházba tápszert?

Vinnétek be a kórházba tápszert?

Figyelt kérdés
Olyan esetre, ha esetleg nem indul be a tejtermelés. Tudom, hogy adnak ott, de azt hallottam, hogy nem túl szívesen és nem túl kedvesek. Tapasztalatok?
2021. máj. 12. 08:57
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
27%
Nem. Gyakori es helyes mellretèteltől beindul a tej. Ha túl lassan indult volna be, inkàbb donor tejet kèrtem volna.
2021. máj. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
29%

Ahol én szültem, ott csak indokkal adtak, ha a gyerek nem tudott szopizni vagy pedig ha nagyon hamar sárgult és nem volt az anyának teje egyáltalán. Amúgy adtak, se nem örömmel, se nem bunkón


A kicsi tápszeres lett, ennek ellenére nem vinnék tápszert, mert 48 óra alatt normális esetben kibírja minimális tejen is. Ha nincs egyértelmű ok arra hogy kapjon pluszba, akkor nem adnék. Viszont ha tartósan semmi nincs otthon van, akkor igen.

2021. máj. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
30%
Nem!
2021. máj. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
66%
Miután az első gyerekem anno alig kapott tápszert(nem volt tejem, később sem lett), besárgult és 1 hetet voltunk bent a kórházban. Ebből tanulva én bizony most a másodiknál vittem be és kellett is. 3 nappal szülés után már jöhettünk is haza, mert semmi gond nem volt. Donor tejet nem adok.
2021. máj. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
77%
Ahol én szültem, nem lehetett. Azt mondták, adjak a picinek vizet vagy kamilla teát. Jó, hogy vittem baba vizet, de vmikor ez sem volt elég. Csak akkor indult be a tejtermelés, amikor haza értünk a kórházból. Még jó, hogy csak 3 napig voltunk bent.
2021. máj. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
65%
Örülök, hogy megint nullára lettem pontozva úgy, hogy a kérdező tapasztalatot kért, én pedig azt írtam.
2021. máj. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
80%
Én vinnék. Első babámmal nem volt tejem. Végigsírta a bent töltött napokat. Nagyon örültem neki a császáros sebemmel és a migrénemmel.
2021. máj. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
75%
Vittem be, én a szüléstől számítva 16 óra múlva már otthon voltam, de ordított a lányom hogy éhes, így kapott tápszert. Szoptatást maximálisan támogató minden segítséget megadó kórházban voltunk de így sem sikerült. Nem értem az olyan válaszokat, hogy 48 órát minimális tejen is kibír a baba. Miért kell neki kibírni ?
2021. máj. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
42%

Nyolcas azért, mert utána lövell be a tej. Addig dolgozik. Messze nem vagyok szoptatásnáci, mondom az enyém is tápos lett, de az első pár napot meg szokták adni a tejnek. Bőven van tartaléka a gyereknek fiziológiásan. Ami gáz, hogy ha a gyerek egyáltalán nem szopik, sárgul és alszik, na ott be kell avatkozni.


De ha az első órákban már pótlást kap dögivel, semmi motivációja nem lesz. Persze ezt is meglehet csinálni, csak akkor nem kell a szoptatás illúzióját kergetni, mert drasztikusan csökken az esélye a sikeres szoptatásnak, ha már az eleje el van b.szva.

2021. máj. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
77%
Utolsó én ezt értem de akkor sem elfogadható számomra, hogy egy pár órás újszülött aki épp csak megérkezett erre a világra , a tüdejét kiorditsa, mert éhes . Értem, hogy van tartalék, értem hogy nem fog éhen halni és azt is hogy idő kell a tejnek, ezt mind elmagyarázták, de én akkor sem voltam képes hagyni, hogy sirjon.
2021. máj. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!