Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vinnétek be a kórházba tápszert?

Vinnétek be a kórházba tápszert?

Figyelt kérdés
Olyan esetre, ha esetleg nem indul be a tejtermelés. Tudom, hogy adnak ott, de azt hallottam, hogy nem túl szívesen és nem túl kedvesek. Tapasztalatok?
2021. máj. 12. 08:57
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
35%
10-es, akkor a mellen kellett volna tartsd non stop es nem sirt volna. Kolosztrum minden anyanak van a melleben szules utan, az pont eleg egy csecsemo cseresznye nagysagu gyomraba, addig meg belovel a tej.
2021. máj. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
72%

Nem, nem kell kibírnia. Az én babám nagy súllyal, nagy étvággyal született, és nem volt neki elég az előtej, később is üvöltött az üres mellemen. Még jó, hogy nem hagytam éhezni basszus. Igen tápos lett, nincs ebben semmi.

Amúgy nálunk a kórházban a pótlás női tej volt, nem táp, de akkor pont nem érdekelt, csak kapjon mert iszonyúan sírt.

2021. máj. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
89%

Hát most erre mit mondjak? Tudom jól hogy egy anya legelemibb ösztöne jóllakatni a gyerekét. Ettől még ez így működik biológiailag. :-( Ha akar valaki pótolni az első órákban, pótoljon. Ha szoptatni akar, akkor minél kevesebbet, mert minden korty pótlással a saját termelése ellen dolgozik. Ha nem akkor meg kár szenvedni a van tej, nincs tej témával, feleslegesen sebesíti ki a mellbimbóját.


Saját tapasztalatból beszélek én is. Saját, felvállalt döntés miatt lett a gyerek tápszeres. Szóval felőlem nyugodtan, csak mondom hogy a sikerességet csökkenti.


(Az egy más kérdés, hogy a minimális korai pótlás tervezetten hasznos lehet, hiszen az anyukát megnyugtatja és akkor talán pont jobban megy a szoptatás, csak borzasztó könnyű újra meg újra tápszerhez nyúlni.)

2021. máj. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
92%
11es : megettem hidd el. Ott tartottam, de nagy súlyú baba , nagy étvággyal. Egyébként mostanra 5 hónapos, leszámítva néhány egyéb esetet most is csak akkor sír ha éhes. De akkor kegyetlenül. Ez van, lehet hogy elbsztam, mert a tápszerhez nyúltam de én nem bírtam hagyni sírni.
2021. máj. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vittem, pedig császáros vltam.

Szerencsére tudott szopizni is már, de kapott kis vizet a csecsemősöktől meg pici tápszert hazaindulás előtt, mert különben nem engedtek volna haza 48óra után. (Vizsgálatokhoz kellett, h.gyarapodjon)

2021. máj. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
100%

14: kilences vagyok, szerintem ezen kár utólag rágódni, és remélem nem bántottalak meg, csak a tényeket írtam le...


Ahogy írtam kb az összes kommentben, nálunk sem sikerült a szoptatás tartósan, és egy pillanatig sem bánom. Viszont azért is írtam le így szárazon, mert pont a saját "hibáim" alapján tanultam meg hogy ez így működik. Hogy megéri-e ordítani hagyni a gyereket vagy csilliárdszor kelni éjszaka, azt mindenkinek egyénileg kell eldöntenie.

2021. máj. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
92%

#12 vagyok, én is vállalom hogy tápszeres nem arról van szó.

Csak sokszor találkozom azzal, hogy a tej maga fontosabb, mint a gyerek aktuális állapota. Mert kit érdekel, hogy üvölt az éhségtől, várni kell a tejet...Hát én nem voltam rá képes.

Mikor a kórházban a gyerek az éhségtől sírt, én meg azért mert ő szenved, hát nem volt buli. Jó érzéssel töltött el jóllakottan, békésen látni. De persze mindenki maga dönti el, hogy mi a prioritás.

2021. máj. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
38%

Nem vittem és nem is engedtek volna, hogy adjak. Ahogy a cumit is kb tiltó listára rakták.


Nekem a 2.nap indult be a tejem, addig kb 24ből 20at a mellemen logott a fiam. Megdolgoztunk érte.

Családbarat meg stb a kórhazunk, megsem adnak az első 2 napban tápszert, csak ha sargul. Mindenkit a mellretételre biztatnak/ösztönöznek.

2021. máj. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
79%
Igen,vinnek,es fogok is vinni. 3 nap alatt nem evett semmkt a babam, csak utolso ejjel 90 milit,hala egy kedves csecsemosnek. Es nem, azota sem indult be, koszonjuk szepen,szepen fejlodunka tapszerrel is. Hazajovetel utan anyukam,aki 2 gyermeket is vegig szoptatott,probalt segiteni,de ha nincs mit,ugy nehez. Egyaltalan nem lovelltem/durrantam be. Viszont mivel nem adtak neki tapszert, vegig sirt,megallas nelkul, senkinek nem kivanom az elso napokat... En is sirtam vele egyutt.
2021. máj. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
18%
19-es az fel sem merult hogy szoptatasi tanacsodot hivj?
2021. máj. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!