Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vinnétek be a kórházba tápszert?

Vinnétek be a kórházba tápszert?

Figyelt kérdés
Olyan esetre, ha esetleg nem indul be a tejtermelés. Tudom, hogy adnak ott, de azt hallottam, hogy nem túl szívesen és nem túl kedvesek. Tapasztalatok?
2021. máj. 12. 08:57
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
15%
Ezek szerint az a menő, ha meg se próbalunk szoptatni, meg ha az eleje kicsit nehéz is, hanem egyből a tápszer...
2021. máj. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
88%
#11 Az én fiam csak akkor szívta a cicit, ha jött belőle valami, egyébként kiköpte. 5 nap után lett valamicske tejem, addigra teljesen leszokott róla :( Nekünk fontos volt a tápszer.
2021. máj. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
83%

Én nem vittem tápot, mert tudtam, hogy a kórházban, ahol szülök, kérésre adnak pótlást, és közben nem néznek rám úgy, mintha én lennék a világ legszarabb anyukája. Ha nem így lett volna, viszek be.

Van már egy lányom, pontosan tudtam, mire számíthatok magamtól, kb a semmire. Egész nap mellre tettem a babát, de alig jött valami. Jöttek segíteni, adtak tanácsot, de nem lett tőle több tejem. A baba súlya majdnem többet csökkent, mint 10%, a tápszer mentett meg, hogy ne kelljen még egy napot bent maradunk.

Otthon mindig mellre tettem, és egyszer, pár óra pihenés után sikerült 60 ml-t lefejnem a kettőből egyszerre, ez volt a legtöbb, amit elértem. Nem fájt, nem volt csomós, most már szinte semmi nincs benne, azt sem éreztem, ahogy elapad.


Nem tudom, miért kell nyektetni azt, aki nem hagyja napokig üvölteni a gyerekét az éhségtől. A szoptatási tanácsadó sem ér sokat, ha az embernek nincs vagy csak alig van teje, és közben ott egy brutál éhes csecsemő. Semmi baja nem lesz a tápszertől, ha kap, attól még simán lehet gyakorolni a szoptatást és szaporítani a tejet.

2021. máj. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
29%
Nem vittem egyszer sem. Tejbelövellés előtt van kolosztrum, ami mennyiségre kevés, de nagyon laktató, simán elvan addig azon. Amúgy pedig minél többet lóg a baba a cicin, annál előbb lövell be a tej, nem célszerű kiütni tápszerrel, mert utána órákig nem fog szopni.
2021. máj. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
69%
21: az nem menő, ha a baba élete első óráit végig üvölti, mert éhes...
2021. máj. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
21%

24-es, hiaba magyarazod, nincs kinek..

es aztan csodalkozunk hogy 10 gyerekbol 8 tapszeres.

2021. máj. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
80%

#26 lol és téged miért érdekel hogy más gyereke mit eszik?

Remélem egyszer majd lesznek olyan intelligens anyukák,hogy belátják hogy senkinek semmi köze ahhoz hogy valaki tápszerezik, valaki nem is akar szoptatni,valaki 3 évest is szoptat. Mind magánügy.

Mellesleg az én lányom nyelve le volt nőve,már a szülőszobán véres lett a mellbimbóm, kiszáradás jeleit mutatta, nagyon besárgult és fogyott.kapott tapszert, 5. Napra indult csak be a tejem folyamatos szoptatás mellett. Aztán felvagták a nyelvét 2 hetesen majd elhagytuk a bimbó védőt és a pótlást is. Legközelebb sem csinálnám másképp, nem hagynám éhezni.

2021. máj. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
23%

27-es, abszolut nem erdekel hogy ki hogy eteti a gyereket. Soha egy anyukanak se pofazok az ismerosi korombol errol a temarol. Itt fel lett teve egy kerdes, ezert valaszolok itt. LOL. foglalkozz te a magad dolgaval

Az ami veled es a babaddal

volt, az egy problema, ami megoldatlanul meggatolja a szoptatast. Pont errol ugatok itt, hogy vannak megoldasok, de az anyukak 99% (akinek egeszseges a gyereke), az elso nap mar tapszert ad, mert NEM HAGYOM EHEZNI.

2021. máj. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
82%

#28 pofázzál annak akit érdekel a pofázásod. Nem tudom mi jogon engedsz meg magadnak ilyen arrogáns bunkó stílust, cssk mert valaki nem esett depresszióba mert nem volt teje, és az üvöltő baba mellett nem szoptatasi tanácsadóval baromkodotz, hanem megetette a gyerekét.

Eleve nagy EQ-ra vall így belerúgni valakibe mert nem indult meg a teje.

Ez a duma meg hogy csodálkozunk hsny baba tápszeres🤣🤣🤣 ki csodálkozik? Max te, én nem vezetek srazisztikát idegen nők melléről.

2021. máj. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
100%

4

Detto. Mi se kaptunk, 400 gr minusz majd besárgult. Donor tej itt nincs. Egy hétig bent rohadtunk.. itthon már lett tejem,azóta is anyatejes ( 9 hónapos). A következőnél én is viszek,az fix..

2021. máj. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!