Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vinnétek be a kórházba tápszert?

Vinnétek be a kórházba tápszert?

Figyelt kérdés
Olyan esetre, ha esetleg nem indul be a tejtermelés. Tudom, hogy adnak ott, de azt hallottam, hogy nem túl szívesen és nem túl kedvesek. Tapasztalatok?
2021. máj. 12. 08:57
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
80%
Azert megneznem ezeket az osanyakat,ha se szoptasos tanacsado,se az egesz napos cicin-logas sem inditana be a tejuket,vajon mit csinalnanak? Addig varnanak a csodara,mig ehen nem hal szo szerint a gyerek? Akkor kezdjunk mar el veszekedni az epidural-nem epidutal,termeszetes-csaszarmemtszes szulesen is legyszives.
2021. máj. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
83%

24

Képzeld, csm.után voltam,de a gyerek így is 24 órát volt kb.mellen. ülve aludtam a gyerekkel,hogy induljon a tejem. A kutya nem segített, le se sz.rtak,de gondolom ha a klosztrum elég lett volna nem fogy a fiam 400 gr-mot. Azóta is szoptatok,a cumisüveget már fel sem ismeri a fiam. De hidd csak el,valakinél nehezebben indul,főleg ha a szemelyzet még fel is b..sza az ember agyát és nem segítenek.

30as voltam

2021. máj. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
72%
Sem a tápszerezés sem a szoptatás nem "menőség" kérdése, max neked akinek az egész gyerekvállalás arról szól, hogy legyen kit szoptatni. Nem is tudom mi lesz veletek, ha a gyerek eszik rendes kaját. Miben leltek értelmet? Szültök még, mi?
2021. máj. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
80%
Amúgy szoptatáspárti vagyok,de az eszem eldobom,hogy mennyire össze tudnak ezen ugrani az anyák. Én maximum segítek tanáccsal ha valaki bizonytalan és szoptatni akar ( ha kéri!), de ha neki jó a tápszer,nem fogok a torkának ugrani. Saját döntés,segíteni kéne egymást,nem megenni. :(
2021. máj. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
85%
34. Sajnos nem ugy megy az,hogy "ha neki jo a tapszer". Hidd el, van az,amikor nem te dontod el mivel eteted a gyereket. En is szoptatni akartam mindigis, valahogy elkepzelhetetlennek tartottam,hogy ne legyen tejem,aztan tessek. Semmi. Se bedurranas,semmi az eg vilagon. Pedig teaztam,soroztem,massziroztam,odatettem a gyereket,az eg vilagon semmi nem tortent. Es nem,NEM vagyok ettol kevesebb anya,mint az,aki szoptat.
2021. máj. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
36%
32: leirtad a problémát, nem kaptál segítséget. Lehet, hogy eleinte nem éreztetek még rá a jó technikára, aztán otthon, nyugiban már igen 🤷‍♀️ nyilván ha a fogyás mennyisége miatt indokolt a tápszer, akkor adni kell. A másodiknál amúgy engem is leszartak ugyanígy, csak hát ő már ugye a második volt, tudtam segítség nélkül is szoptatni. Az elsőnél meg jó helyen szültem ilyen szempontból, ott sokat segítettek, ez volt a szerencsém. Baromi sok múlik ezen, hogy mennyire kap segítséget az anyuka.
2021. máj. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
74%

"az elso nap mar tapszert ad, mert NEM HAGYOM EHEZNI"



Azt a büdös szaranyáját, de tényleg. Nem hagyja hogy végigüvöltse a napot az éhségtől? Hallod, szerintem hívd rá a gyámügyet. 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️


Sok egybites szoptatás-vallásos.

2021. máj. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
81%

35

Én nem is mondtam soha,hogy aki nem tud szoptatni az kevesebb vagy szaranya. :) én továbbra is azt vallom,segíteni kéne egymást. Valahol ez megy a csm kontra hüvelyi szülésnél is,nekem is csm.volt,kaptam meg,hogy "te akkor nem is tudod mi az a fájdalom". :D

De én elengedem ezeket,olyan ez mint a vallásos-ateista, Fradi-Újpest, Fidesz-Mszp... soha véget nem érő vita és mindig a saját igazát hajtják.. szóval érdemes elengedni,bólogatni és szépen magunkban elküldeni az anyjába a kötözködőket. :)

2021. máj. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
66%

Mindkét gyerekem "bababarát" kórházban született, kis súllyal. Az elsonel sirva kellett könyörögni potlasert, mivel aluszekony volt nem szopott. Az elsővel 1 hónapig kellett pótolni, mire megerősödött, és szerintetek foglalkozott ezzel bárki amikor a másodiknál voltam kórházba?! Nem!!! Csak tegyem mellre ... Aludni ugye.

Na szóval a férjem hozott be tápszert. Az első gyerek donortejet kapott a kórházban de a gondolatától is rosszul voltam...

2021. máj. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
100%
Én ha vissza pörgethetném az időt, mindenképp vinnék. Meg ha lesz kistesó is, gondolkodás nélkül rakok el. Nálunk nagyon bunkók voltak a csecsemősök, semmit nem segítettek ebben, sajnos nem tudtam megtanulni ciciztetni, meg a babám sem cicizni. A vége az lett, hogy 3 hónapja fejek. Akórházból meg alig akartak haza engedni, mert hogy elérte a súlyvesztés határát. Persze mikor 2 napig nem eszik semmit, mert nem mutatják meg hogyan kell mellre helyezni, hiába jársz a nyakukra nem segítenek, akkor nem kell csodálkozni ha fogy...hiába nem örülnek a tápszernek, akkor is vinni fogok legközelebb
2021. máj. 16. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!