Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 48 órányi vajúdás, másfél...

48 órányi vajúdás, másfél órás kitolási szakasz?

Figyelt kérdés
Így szült a sógornőm külföldön. Magyarországon ez lehetséges lenne? Hamarabb közbeavatkoznak, nem?
2010. aug. 26. 07:59
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a rémsztorik hosszú vajúdásokról mindig sokkolnak... májusban szültem... szivárgott a magzatvizem, ezért oxitocinnal indítottak, hiszen 24 órán belül meg kell születnie a babának... sokáig nem történt semmi, majd burkot repesztettek, mikor kifejtett 2 ujjnyira tágultam, megkaptam az EDA-t, két óra múlva még egy adagot, mert még mindig csak 3 ujjnyi voltam. Ekkor a dokim már császárt emlegetett (addigra már 8 óra eltelt), azt mondta, ha ez ilyen lassan megy, akkor itt valami gikszer van... szerencsére jöttek idővel a tolófájások és megszületett a lányunk... a kitolás hosszúra sikeredett, mert mint kiderült, a kis kezét is tolta a feje mellett...


Szóval ezért nem értem azokat az eseteket, amikor az anyukákat irdatlan hosszú ideig hagyják szenvedni... mert ha annyira nem tágulnak, annak csak van valami oka... természetesen ezzel nem a kismamákat, hanem a dokikat meg a kórházakat kritizálom.

2010. aug. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
100%
Szia!En is kulfoldon szultem. Es teljesen ugyan ez volt a helyzet velem is.48 orat vajudtam,es masfel ora volt a kitolasi szakasz.Engem 3x kuldtek haza a kporhazbol,mure nagy nehezen sikerult elernem,hogy bent maradhassak edat kaptam es oxytocint.Borzalmas volt de utanna megerte.En is 10000x feltettem magamnak a kerdest,h mi lett vna ha Magyarorszagon szulok.
2010. aug. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
12:03-as! VÉREZGETSZ? A kutyafáját, gyorsan menj a kórházba!!!! Szülés közben a vérezgetés nem normális!!! Nekem azt mondta a szülésznő, hogy akkor menjek be, ha legalább két órája 10 perces fájásaim vannak, VAGY elmegy a magzatvíz, VAGY vérezni kezdek. Ebből neked már kettő megvan, remélem, nem vagy már otthon!!!
2010. aug. 26. 16:08
 14/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat! Igen, szerintem az első fájástól értette a sógornőm a 48 órát. Na de azt is az első fájástól értik, amikor azt mondják, hogy az első gyerek átlag 12 óra alatt születik meg!
2010. aug. 26. 16:10
 15/18 anonim ***** válasza:
egyik szobatársan 2 napig vajúdott mire megszült.egy másik szobatársam egy nap vajúdás és másfél óra sikertelen kitolás után került a műtöbe.
2010. aug. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Az én angliai szülésem is úgyan ez volt. :)
2010. aug. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:

12:03-as! VÉREZGETSZ? A kutyafáját, gyorsan menj a kórházba!!!! Szülés közben a vérezgetés nem normális!!! Nekem azt mondta a szülésznő, hogy akkor menjek be, ha legalább két órája 10 perces fájásaim vannak, VAGY elmegy a magzatvíz, VAGY vérezni kezdek. Ebből neked már kettő megvan, remélem, nem vagy már otthon!!!"


De, itthon vagyok. Hazaküldtek a kórházból ugyanis. Elmúltak a fájásaim, és a vérezgetés a nyákdugó kilökődése volt. Nem annyira tiszta, inkább olyan véres folyás jellegű. Azt mondták, akkor menjek vissza, ha már egy órája 5 perces fájásaim vannak. Csak ez kicsit rémisztő, mert a második babám 40 perc alatt született úgy, hogy tolófájásokkal indult a szülés.

2010. aug. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Értem. Nos, akkor könnyű és gyors szülést kívánok Neked! :)
2010. aug. 26. 21:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!