Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után az osztályon mit...

Szülés után az osztályon mit kell csinálni a csecsemővel?

Figyelt kérdés

Elsőbabás anyuka leszek. A híresztelések szerint segítségem nem lesz. 0 km-es, szalon új anyuka leszek (soha nem pelenkáztam, öltöztettem stb csecsemőt). A csecsemősök pedig nem engem fognak abajgarni.

Néztem pár csecsemőápolós videót, hogyan kell felemelni, rugit ráadni stb. de ezek technikai dolgok. Én arra vagyok kiváncsi, hogy aki esetleg gyakorlotabb, rutinosabb anyuka, mit csinál abban a pár napban a picivel, hogy néz ki az, hogy ellátjuk a babát? Mikor kell pelust cserélni? Mikor kell mellre tenni? Honnan tudom, ha valami rosszul csinálunk?


2021. jún. 23. 15:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Jön ez magától ne aggódj 🙂
2021. jún. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Mikor betolták hozzám kiskocsiban, fél óráig azon gondolkodtam hogyan is kellene megfogni. Sosem volt kisbaba a kezemben előtte. Ott bénaztam. De erőt vettem magamon, utána teljesen természetes volt. Ugyanez az első szoptatás, pelenkázás, fürdetés. A videók tényleg jók, én is rengeteget végignéztem. Meg a csecsemősök is segítenek, ezért vannak. Bátran szólj nekik ha segítség kell! Nekem még a szobatársam is segített, neki már a második babája volt. Ne aggódj, menni fog!
2021. jún. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
13%
Hát ez nem agysebészet. Látod, milyen emberek szülnek, szóval..Amúgy bátor belevágni úgy, hogy nem láttál még gyereket. Addig nagy a lelkesedés.
2021. jún. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
70%
A szoptatásról mindenképpen informálódj előtte, akár a netről, hogy hogyan kell jól csinálni. Én ezt nagyon hasznosnak éreztem, mert nekem sem igazán segítettek, de így jól ment a szopi. Az első napokban sokat kell szoptatni, hogy legyen aztán tejed, illetve a babának megnyugvás is, ha cicin lehet. Ha sír, nyugtalan, cuppog, "rágja" a kezeit vagy bármi ilyesmi, akkor szoptasd meg, ameddig csak kéri. Pelenkázni én olyan 3 óránként szoktam, meg persze ha éreztem, hogy bekakilt. A fürdetést, öltöztetést elméletileg nem neked kell csinálnod, azt megmutatják a csecsemős nővérek. Ha sír a babád és nehezen tudod megnyugtatni, akkor segíthet, ha cicire teszed, ringatod, esetleg megtanulhatsz addigra pólyázni, az is megnyugtatja őket. Én a kórházban sokszor magamon/magam mellett altattam a fiamat, mert másképp nem aludt el. Viszont a legtöbb újszülött sokat sír, pl. fürdetés, öltöztetés alatt szinte törvényszerűen, ettől ne ijedj meg. Ja és ha lesz többgyerekes szobatársad, aki jófej is, akkor ő is tud segíteni, hogy mit hogyan csinálj.
2021. jún. 24. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, menni fog. Csecsemőse válogatja. Ahol szültem, ott volt hideg-meleg. Egy fiatal csecsemős csaj nagyon sokat segített és kultúráltan válaszolt, két idősebb tapló volt. 3-szor találkoztam mindenkivel, amíg bent voltam (így voltak a műszakok), így megtartottam a kérdésemet, amíg a fiatal nő nem jött. Pl.: amikor szóltak, hogy első etetés, nem bírtam szoptatni olyan kába voltam (sürgősségi császár), így csak cirógattam a babát magam mellett, rá két órára szoptattam csak, mert akkor bírtam feltápászkodni.
2021. jún. 30. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
#15 vagyok. Még valami: sokszor a babának a testközelségre van szüksége, az nyugtatja meg.
2021. jún. 30. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!