Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha valaszthatnatok ti hogyan...

Ha valaszthatnatok ti hogyan szulnetek?

Figyelt kérdés

Ugy eretem, ha valaszthatnatok csaszar es normal szules kozott. En 5 hos vagyok es valaszthatok.(kulfoldon elek)Volt olyan ismerosom akinek a babaja majdnem belehalt a szulesbe, mig a masik ismerosomet akit csaszaroztak, (picit csalodott volt)de azt mondta siman bevallalna egy masik csaszart is mert abszolut nem volt gaz, csak utanna kicsit kellemetlen.(Bar ez egy olyan elmeny amit nem lehet mashoz hasonlitani, de nem gondolom h. a csaszaros baratnom kevesbe szeretne a lanyat, vagy nem allnak olyan kozel egymashoz, mintha normal uton ment volna.)

Persze ez nem biztos h. nekem is veszelyben lenne a baba, csak kivancsi vagyok, mert egyenlore ugy vagyok vele h. 50-50, de lassan egyeztetnem kell a dokival h. mi legyen.Szerintetek?


2008. dec. 9. 14:48
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
90%
Én simán akár százszor is, sokáig vajúdtam de megérte, s egyszerűen az az érzés amikor a hasadra teszik....sokak császár után vágynak rá h átéljék....normál szülést....azért az más, s kevesebb kockázat van mint császárnál azért az egy műtét...te melyik felé hajlassz??
2008. dec. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
83%
Szia! Én mindeképpen simán szeretnék szülni majd amikor babás leszek. Szeretném átérezni az egészet, nem rettenek meg a fájdalomtól. Szerintem a császár nem olyan meghitt mint a sima szülés. De ez csak az én véleményem:)
2008. dec. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
85%
Én is a normál szülés mellet voksolok, nekem nagyon könnyű szülésem volt:)
2008. dec. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
75%
első válaszoló vagyok...én itthon vajúdta szülinőmmel telcsin voltam kacsban...itthon voltunk 17 órát, s utolsó egyre mentem be kórházba, én rettegtem szüléstől fájdalomtól nagyon nagyon, de nem akarnék mostse máshogy szülni mindenkinek ajánlani tudom, az érzés semmivel se hasonlítható, nő életében legnagyobb legszebb dolog sztem.
2008. dec. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 A kérdező kommentje:

Nem is tudom, inkabb a normal fele, csak van egy olyan erzesem h a csaszart kellene valasztanom.(Tudom nagyon furcsa, csak valahogy ugy erzem h. talan akkor a baba kevesebbet szenvedne, es nem lenne pl. hogy a koldokzsinor v. a hosszu vajudas miatt veszelybe kerul.)

Fajni igy is ugy is faj a szules, csak valakinek elobb valakinek kesobb.:)

Szoval nem fajdalom miatt gondolkozom ezen, inkabb csak a leheto legjobbat szeretnem a babanak.

Ha a baba valaszthatna h. hogy szulessen meg akkor vajon mit valasztana?

(Tudom kicsit fura. )

2008. dec. 9. 14:58
 6/51 anonim ***** válasza:
79%

Én simán szültem, és a következőt is így fogom ha lehet.

Nekem nem is szimpatikus a császár.

2008. dec. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
78%
na első válaszoló vagyok:) sztem bab simán akarna...császárosokat csak úgy kikapják hirtelen fényre egyik pill ról másikra, simán akik születnek meg valamelyest szokják kifelé jövet az új világot....itt is ott is lehetnek komplikációk, de anők nagyon régóta szülnek simán, nem véletlenül ez a természet rendje....de te választasz sztem bánnád ha meg se próbálnád simán ha van rá lehetőséed s orvos is azt mondja h semmi akadálya....
2008. dec. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 A kérdező kommentje:
Anyukam mindharmunkat termeszetes uton szulte, en es az ocsem is veszelyben voltunk a koldokzsinor miatt, perceken mult, de mivel mar utban voltunk ezert nem is volt mas lehetoseg csak sima szules, DE O is azt mondta ezt az elmenyt semmire nem cserelne el :)(es minden jo ha a vege jo mi is egyben egeszsegesen szulettunk)Csak en kiserleteztem a gondolattal.
2008. dec. 9. 15:07
 9/51 anonim ***** válasza:
96%

Első válaszoló vagyok:)

persze nekem is megfordult fejemben császár anno....mivel iszonyatosan féltem h babával mi lesz meg fájdalom....de ha felejánlották volna akkor se választottam volna...a nők kemény szívósak..:)Meg a kíváncsiság...h átéljem így teljes a nő élete:)Jó orvosok vannak jó kezekben leszel segítenek, s ha ctg közben mutatja mert mostmár mutatja h köldökzsiórban milyen az áramlás szülés közben is....meg ugye szívhang keringés szóval ha bármit észlelnek ami rossz azonnal császár....nem kockáztatnak dokik se.Dokid kt ajánl amúgy??

2008. dec. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
81%
szerintem az a legjobb a babának, ami természetes... a természet tudja a dolgát, nem hiába így lettünk összerakva :) az orvosok csak azért legyenek ott, hogy ne legyen baj, de úgy szüld meg azt a babát, ahogy a természet megadta neked...elég akkor gondolkodnod a császáron, ha vmi baj van, vagy veszélyben van a kicsi. De kicsi az esélye, úgy lett megtervezve ez az egész dolog, hogy mindenkinek a lehető legbiztonságosabb legyen, hidd el. Ha mégis lesz vmi baj, ott lesznek az orvosok és azonnal tudnak cselekedni. De nem szabad önszántadból feladni egy ilyen élményt! Én még nem tartok a babánál, de már most tudom, hogyha nem természetes szüléssel szülöm majd az elsőt, csalódott leszek, és úgy fogom érezni, mintha megfosztottak volna attól, amit 9 hónapig vártam.
2008. dec. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!