Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha valaszthatnatok ti hogyan...

Ha valaszthatnatok ti hogyan szulnetek?

Figyelt kérdés

Ugy eretem, ha valaszthatnatok csaszar es normal szules kozott. En 5 hos vagyok es valaszthatok.(kulfoldon elek)Volt olyan ismerosom akinek a babaja majdnem belehalt a szulesbe, mig a masik ismerosomet akit csaszaroztak, (picit csalodott volt)de azt mondta siman bevallalna egy masik csaszart is mert abszolut nem volt gaz, csak utanna kicsit kellemetlen.(Bar ez egy olyan elmeny amit nem lehet mashoz hasonlitani, de nem gondolom h. a csaszaros baratnom kevesbe szeretne a lanyat, vagy nem allnak olyan kozel egymashoz, mintha normal uton ment volna.)

Persze ez nem biztos h. nekem is veszelyben lenne a baba, csak kivancsi vagyok, mert egyenlore ugy vagyok vele h. 50-50, de lassan egyeztetnem kell a dokival h. mi legyen.Szerintetek?


2008. dec. 9. 14:48
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
91%

Én nem engedném, hogy választhassanak az anyukák.

A természet rendje a normál szülés, a császár maradjon arra az esetre, ha bármi gond van. Akkor igen, de ne lehessen választgatni.

A babának is az a legjobb, ha végigéli a szülés menetét, sokszor van gond a császáros babákkal. Gondolj bele, érzéstelenítés, vágás, baba kint...Ez neki nem a legjobb!

Balesetek, gondok meg mindenhol adódhatnak, ezt nem lehet előre tudni.

2008. dec. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
79%

Az én babám császárral született,a fájdalom utána majdnem,hogy elviselhetetlen volt számomra.

Az viszont oltári nagy hülyeség,hogy jobban félne a fiam az úszásnál,mert imád merülni,nagyon élvezi.

2008. dec. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
91%

Normàlis szülés,egyértelmüen.

Lehet fàjdalmasabb,de azért vagyunk nök,azért vagyunk anyàk,hogy fàjdalommal adhassunk valakinek életet!

2008. dec. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Én 2szer szültem,mindkettő császár lett(nem én választottam)Az elsővel nem is volt gondom,hamar gyógyult a seb.A 2.dik 6hete volt.Azzal már volt probléma,velem a műtét alatt is(amúgy kb.45perces császár nekem majdnem 2óra volt)

meg utána is.Pénteki napon engedtek ki a korházból,hétfőn éjjel már az ügyeleten voltunk,a sebből folyt a vér,és akkora fájdalmaim voltak,hogy felkelni alig tudtam...1hétig jártam a korházba kezelésre,és nem ám,hogy nem fáj a seb,meg ilyenek,persze akinek nem volt az nem is tudja !Tegnap volt 6hete,de még mindig kezelni kell,puffadt a seb,érzéketlen a seb körül a hasam,meg ilyenek..hát tömören ennyi:)

Minden jót

2008. dec. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
86%

Nekem nagyon fájdalams és nehéz szülésem volt, de mindenképp szerettem volna megtapasztani, hogy milyen a rendes szülés.

De most már a 2-nál már elgondolkoznék a császáron.

Habár azt mondják, hogy kiemelik a méhet, úgy pucolják ki, majd visszarakják, akkor viszont meggondolandó.

2008. dec. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
84%

a legkonnyebb megoldas az lenne, ha "kiteleportálódna" a manóm :D de mivel ez nem lehetseges, akkor termeszetes. tudom, sokan a csaszarra eskusznek, de ha tenyleg olyan jo lenne a csaszar, akkor minden orvos felajanlana, nem?

de mivel az orvosok a termeszetes szulest preferaljak, gondolom az anyanak is meg a gyereknek is az a jobb.. meg a csaszar azert jobban megviseli az ujszulotteket, pedig a termeszetes szules is eleg nagy stressz nekik..

2008. dec. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 A kérdező kommentje:

:) ez a kiteleportalas jo otlet :)vagy hozhatna a golya is:)

De vegulis mindenki a termeszetes szulesre voksolt, es ennek biztosan megvan az oka :)

Sajnalom viszont akinek csaszar utan/kozben komplikacioja volt..... :{

2008. dec. 9. 20:49
 28/51 anonim ***** válasza:
71%

Annak, aki leírta, hogy a babának miért van rá szüksége, nagyon igaza van. Állítólag tényleg szükségük van erre a löketre a világra jövetelhez, és arra a baktérium állományra is, amivel ott találkozik, és ami megadja az első löketet az immunrendszer működéséhez. Arról nem beszélve, hogy ha szeretnél szoptatni, az is könnyebben megy a természetes szülés után.

Nekem a szülés előtt azt mondta a szülésznő, hogy az a nő, aki természetesen szült, az igenis tiszteletet érdemel, amin a szülés közben keresztülmegy. Na nekem ez is adott erőt.

De a lényeg csak az, hogy mindketten egészségesek legyetek!

2008. dec. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
84%
Én vagyok aki mindkettőt császárral szülte.Tiszteletet érdemel aki természetesen szült.Mert aki császárral az már nem is ment keresztül semmin,se előtte se utána...Érdekes szülésznők vannak...nekem az elsőnél én voltam halál közelbe,a másodiknál a baba.Akkor ez nem is számít a szülésznő szerint...:)viccesek ezek a "szűlésznők" de tényleg,ilyenektől kapok idegbajt.Ha jól tudom itt Magyarországon nem dönthetek,hogy akarok szülni,és az orvosok addig húzzák a császár lehetőségét ameddig lehet,nem poénból műtenek.De gondolom a szülésznő ezt is tudja,ha egyszer szülésznő...na mindegy
2008. dec. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
100%

Én az elsőt simán szültem. Ha választhatnék, akkor a másodikat császárral szülném, de mivel nincs választásom így nem is agyalok azon, hogy lehetne máshogy.

Lehet lepontozni, de azért nézzétek meg, a KÉRDÉSRE válaszoltam. Egy vélemény-kérő kérdésnél amúgy is fölösleges a pontozás, mert nincs "jó" válasz.

2008. dec. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!