Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha valaszthatnatok ti hogyan...

Ha valaszthatnatok ti hogyan szulnetek?

Figyelt kérdés

Ugy eretem, ha valaszthatnatok csaszar es normal szules kozott. En 5 hos vagyok es valaszthatok.(kulfoldon elek)Volt olyan ismerosom akinek a babaja majdnem belehalt a szulesbe, mig a masik ismerosomet akit csaszaroztak, (picit csalodott volt)de azt mondta siman bevallalna egy masik csaszart is mert abszolut nem volt gaz, csak utanna kicsit kellemetlen.(Bar ez egy olyan elmeny amit nem lehet mashoz hasonlitani, de nem gondolom h. a csaszaros baratnom kevesbe szeretne a lanyat, vagy nem allnak olyan kozel egymashoz, mintha normal uton ment volna.)

Persze ez nem biztos h. nekem is veszelyben lenne a baba, csak kivancsi vagyok, mert egyenlore ugy vagyok vele h. 50-50, de lassan egyeztetnem kell a dokival h. mi legyen.Szerintetek?


2008. dec. 9. 14:48
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
100%
köszönöm,h amiben leírtam h a természetes szülést válassza lepontoztátok,hajrá olyan anyukák,akik válasszák a császárt!!! és itt most nem az olyan szűlőnőket értem,akiknek orvosi szempontból volt indokolt,mert ott természetes,h a baba és a mama élete a legfontosabb!!
2008. dec. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
100%

Èn is külföldi kismama vagyok,nagyon szeretnék természetes úton szülni.

Ha a fájdalomra gondolok,"mindkét verzió fájdalmától"-term. és császár-eléggé félek.Teljesen megrémültem,mikor a közvetlen környezetemben jó páran azt mondták:persze,ök is "simát" szerettek volna,mégis sos császár lett...Megfordult a fejemben,hogy itt "trendi" az orvosoknak a császár?!

Persze a kórházlátogatáson: "csak a végsö" esetben válasszák ezt-hallottam a dokit.. ??

Ja és itt,aki szentül eltökélte,császárral szül,az azzal is fog.. ??

Szóval van sokféle vélemény,tapasztalat,a félelem ellenére várom a szülést,ami remélem könnyü,gyors és amennyire lehet fájdalommentes lesz ababa számára is!

Kívánom mindenkinek!! :)

2008. dec. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
55%
Talán én leszek a sok ember közül az, aki császárt választana. Nekem az első babám császáros volt. Így visszagondolva eszembe sem jutott, hogy normál módon fogok szülni. Egyáltalán nem volt fájásom, és a baba sem volt igazán még lenn. Szóval nem éreztem, hogy jönni akarna. Végül a doki, 9 napos késés után kivette. Azért az hozzátartozik, hogy volt velem egy kismama aki ikreket várt, elfolyt a magzatvíz, indulás szülni. Az egyiket nagy nehezen kinyomta, a másikat meg gyorsan császár. Mikor ezt láttam, hogy az orvosok ide-oda rohangálnak, már agyban rendeztem a dolgokat, hogy maradjon benn a baba. Most újra terhes vagyok, más dokim lesz. 2-szer találkoztam a dokival, de már most kérdezi, hogyan szeretnék szülni. Császárra szavazok:)
2008. dec. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
Az mindenestre tévedés, hogy császár után nehezebb a gyógyulás mint egy sima szülés után. Tapasztalatból mondom, hogy sokkal, de sokkal könnyebb császár után a felépülés. Max. akinek nem volt gátmetszése (ez Magyarországon elég ritka), annak lehet könnyebb. De a belső szervek is hamarabb regenerálódnak 8méh mpl. hamarabb visszaáll az eredeti méretére) a császár után. ennek ellenére nem vagyok császár-pári, ha tehetném gátmetszés nélkül szülnék és egy előre meghatározott napon, szülésmegindítással, mert rengeteg erőt ad ha van időd felkészülni a szülésre, azon kívül jobban ki lehet így szűrni a komplikációkat.
2008. dec. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem a kisfiamat szívgondjai miatt császárral kellett megszülnöm. Nem erre készültem, de már nem bánom, hogy ennek így kellett lennie. Féltem nagyon a természetes szüléstől, mert sokan mondták, hogy nagyon fájdalmas és hosszú folyamat/addig míg bent feküdtem a kórházban láttam egy pár szülést/. A császármetszésnél csak az marad ki a nő életéből, hogy a gyermekét nem teszik a hasára és csak azután lássa mikor már felkelt az altatásból/persze, ha teljes altatással végzik a szülést/. Ettől egy anya ugyan úgy anya marad. Abban viszont nem hiszek, hogy ijedősebbek és félősebbek a gyerekek, szerintem az hülyeség! Nem akarok neked tanácsot adni a szüléssel kapcsolatban, mert nem tapasztaltam a természetes szülést, így nem tudom, hogy milyen az. Szerintem, ha nincs semmi probléma akkor szüljél természetesen, de majd ezt eldönti az idő, mert még sok minden jöhet közbe. Kitartást, szép és könnyű szülést kívánok és nagyon egészséges kisbabát! :)
2008. dec. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 bendzso ***** válasza:
én annyira rettegek mindenféle tűtől, h a dokimnak is azt mondtam, h akármi is történjék, én megszülöm természetes úton a gyereket. még ha faros, akkor is - szerencsére nem volt faros és emmi komplikáció nem volt, így hála a jó égnek még gondolkoznom se kellett rajta, de minden ismerősöm, aki így is úgyis szült, azt mondta, h inkább hat gyerek természtes úton, mint császár mégegyszer :)
2008. dec. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
100%

Na, akkor még egyszer:

A babaúszáson akik félnek a víztől vagy sírnak a vízben jóval nagyobb számban vannak a császáros babák, mint a természetesen születettek. Nem minden császáros baba fél a nagy vízben, mint ahogy a nemcsászárosok között is van aki fél a víztől.

Ezt nekem az a babaúszást oktató hölgy mondta, aki már sok-sok éve ezzel foglalkozik és ez egy házi statisztika.

2008. dec. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
100%

Ha a baba szempontjából nézed, akkor neki mindenképpen a természetes út a legjobb! Szüksége van arra, hogy áthaladjon a szülőcsatornán, annak is megvan a maga szerepe, többek közt például, a vérkeringését is serkenti. A születés életünk egyik legmeghatározóbb pontja, évezredeken keresztül jött így az ember a világra, szerintem ez a legjobb a babának. Amikor császárral vesznek ki egy babát, akkor számára a születés nem egy folyamat, hanem olyan, mint mikor mondjuk békésen szundikálsz a medence szélén, és arra ébredsz, hogy bedobtak a vízbe.

Én csak indokolt esetben tartom helyesnek a császármetszést, és nem gondolom, hogy helyes az, ha a kismama ezt előre el kell döntse.

2008. dec. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
81%
Nem igazán logikus az összefüggés a babaúszásos dolognál. Szakemberek azt mondják, hogy a babák azért szeretik a vizet, mert (magzat)vízben voltak 9 hónapig. A császáros babákra is igaz ez a tény. Az úszótanárnő valószínűleg hallott valamit és azt továbbadta -egy kicsit kiszínezve a dolgot. azt is mondják, hogy császáros abbák között több a magatartászavaros, án ezt se igaz, ha a javító-nevelő intézetek statisztikáit nézed, na az ottani gyerekek között elenyészve avn csak császáros. Apám szociológus, így elég pontos statisztikákat ismerek.
2008. dec. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
100%
Én már korábban kifejtettem a véleményemet(2 sima szülés,teljesen pozitív élményként megélve)most a 10.44 válaszolónak üzenem,h már javult a statisztika!!!Ahol én szültem-Szt.István kzh-már 60 %-ban nem csinálnak gátmetszést!!!Többek között nekem se volt,7 hós a babám.Az elsőnél volt,de csak 2 varratom volt(belső sérülés,varrat nem),már az 5 napon úgy éreztem magam,mintha mi sem történt volna!!!Szval javul a helyzet!!!
2008. dec. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!